Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
Znam, najmalku dvajca od grupata sto bevme zaedno isto zemaa sep-okt, a jas uste cekam potpis na ukaz. Gledas ti si duri i so potvrda, a jas preku roditel i uste cekam, znaci ne odat po red. Da ne bese zastojot mislam deka pred eden mesec ke ispadnese ukazot.
Nema red na prepiskite znaci zavisi vo koja grupa ti se padnala prepiskata ne e samo 1 grupa tuku poveke grupi se sto rabotat na prepiskite i zavisi kade i kako si se padnal nema red veruvaj ama ke bide ke zemes sigurno
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Viceprezidento i DABC treba da se dogovorat so koj dokumenti VICEPREZIDENTO ke potpisuva ukazi i tie sto ne gi ispolnuvaat uslovite za BG drzavjanstvo DABC da ne gi prima dokumentite .a ne da cekaat po 3-4 godini i na kraj da gi odbijat .
Se soglasuvam i so ova. Treba site 3 institucii da se usoglasat.
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
Mislam deka treba samo izvov preveden I zaveren na notar te zamoluvam da mi kazes koga si go zede ukazot od Konzulatot I jas go zedov od tamu pred tri I Pol meseci
Jas ukazot go zedov na 02.05.2018 i vednas podnesov dokumenti za adresa eve duri sega mi odgovorija pozitivno na e-mail na telefon ne odgovaraat. pozz[DOUBLEPOST=1544119444][/DOUBLEPOST]
A ti vekje dobi drzavjanstvo i preku konzulat ti go dostavija i ti dodelija sluzbena adresa od konzulatot? I sega treba da odis Sofija da vadis maticen broj i licna karta tamu?
Da cela procedura odese preku konzulat no sega odam Sofija i se nadevam deka za eden den ke zavrsime rabota : da go zemime maticniot broj, da se slikame za licna karta i za pasos po brza postapka, inaku sum od 06.2015.
 
D

djgoram

Гостин
Jas ukazot go zedov na 02.05.2018 i vednas podnesov dokumenti za adresa eve duri sega mi odgovorija pozitivno na e-mail na telefon ne odgovaraat. pozz
Isto I mene ne mi odgovaraa natelefonot sto mi go dadoa od konzulatot Ama mi dadoa drug tel na forumov tuka I na toj telefon redo no dobivas od prva I denes se javiv I Moeto stignalo itoa denes


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
Isto I mene ne mi odgovaraa natelefonot sto mi go dadoa od konzulatot Ama mi dadoa drug tel na forumov tuka I na toj telefon redo no dobivas od prva I denes se javiv I Moeto stignalo itoa denes


Sent from my iPhone using Tapatalk
ajde so srekja neka e pobrzo da si gi zemime pasosite, i site sto cekaat da si docekaat :)
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
4
Zdr na site nov sum na forumot bev na intervju na 28 11 2018 vo sofija proveriv mi pisuva obrazuvana prepiska zo znaci toa I koga treba da mi se smei
 
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
Член од
27 септември 2016
Мислења
168
Поени од реакции
81
Deklaracija i potvrda od petar kolev mbp ukaz cekav da mi se potpise 1 mesec od proverka od viceprezidentot inace od intervju do pasosot skoro 1 ,5 godina
Kakva e taa deklaracija[DOUBLEPOST=1544129760][/DOUBLEPOST]
Дечки да прашам. Мајка ми и татко ми имаат веќе пасоши, јас вчера бев на интервју колку време отприлика поминува до добивање на државјанство?
MoZebi za 3 4 meseci ke ti potpisat za 1 god zdravje ke.go zemes
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
Јас на интервју 20 09 18 пишува:преписката се намира во процедура по задолжително согласување за колку време би се сменил овој стаус
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Ajde nekoj da ja dade stranata za proverka za izdadeni pasosi i licni karti za blagoev grad kako bese?

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Soopstenie od DABC od 06.12.2018god .......
От 14.12.2018 г. до 14.01.2019г. нјама да се приемат зајавленија за удостоверјаване на б'лгарски произход .
Готови удостоверенија за б'лгарски произходште се предават до 14.12.2018г. от 15:00 до 16:00 часа, а от 17.12.-20.12.2018 г. от 10:00-12:00 часа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom