Прозорци и столарија

Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Здраво,дали може некој да ми каже искуство( изолација,бучава,дали се добри итн) ,цена (отприлика) за : 700x1300 - Трокал 88+ трослоен пакет со нискоемисиони стакла со ширина 50мм,оков WinkHaus ?
Планирам од проспера да ги земам . Ви благодарам однапред.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2013
Мислења
21
Поени од реакции
3
За одлични профили и професионална монтажа со гаранција најдобри се Темс холдинг.
Испитано дефинитивно ми поставија Алупласт со Мако оков
Цените се топ.
Плус даваат на 36 РАТИ без камата и други скриени трошоци.
Пр.1000ев понуда /36рати околу 25ев месечна рата повеќе на струја ќе заштедите :)
Еве ви бројче 077670691 кој планира да става прозори и врати слободно нека ги бара
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Здраво,
сакам да ставам ПВЦ прозори, па сакам да прашам кои се подобри и поквалитетни профили -Rehau или Veka?

Veka се со Siegenia оков, а Rehau не знам со каков оков ги прават (може да ми препорачате оков и за нив)

И која е разликата меѓу Rehau и Rehau Geneo?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Искуство со пвц прозорците на ролопласт?
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Некој да познава мајстор што работи со вакви прозори и врати? Имам проблем со лизгачката врата на терасата, мислам дека федерот што е мислам од системот "фолксфаген" така се нарекува овај тип е скршен и не сака добро односно нормално да се затвора.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdr. Da prasam imam plise komarnik ama se skina 1/2 konci pa dali znaete kade ima da si naracam
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Znaete li nekoj Majstor Od SK koj znae da montira shiber vrata harmonika vo vikendica?
No da ima iskustvo a Ne da improvizira.
 
M

Macedon1um

Гостин
Ај еден совет.
При смена на врати/прозорци краевите кои што се пополнуваат со пур пена како најдобро да се средат за да изгледа естетски подобро. Дали класичниот начин со одзимање на дел од пур пената со скалпел и потоа фино малтарење по краевите или пак има друг поедноставен начин ? Слушнав за некаков бел силикон затоа прашувам..

1.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
Ај еден совет.
При смена на врати/прозорци краевите кои што се пополнуваат со пур пена како најдобро да се средат за да изгледа естетски подобро. Дали класичниот начин со одзимање на дел од пур пената со скалпел и потоа фино малтарење по краевите или пак има друг поедноставен начин ? Слушнав за некаков бел силикон затоа прашувам..

Прегледај го приврзокот 199454
zemi skalper iseci go, posle so neso pomi go so nekoj gips i projdi so polikolor
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Kade da najdam dva rabotnika da mi krenat dva shifonjera.Ne e mnogu rabota no neznam kaj da pobaram pomos.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Каде можам да најдам цени за пвц прозорци ?
Како одат од прилика ме интересира 130 на 60 цм ми се прозорите, а вратите 210 на 80. Ако знае некој од прилика нека пише.
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Каде можам да најдам цени за пвц прозорци ?
Како одат од прилика ме интересира 130 на 60 цм ми се прозорите, а вратите 210 на 80. Ако знае некој од прилика нека пише.
ROLOMATIK Skopje, https://www.rolomatik.com.mk/ nebitno od koj grad si, ke si gi montiraat. Rabotat so VEKA profili, okov, staklo i roletni si biras.
Procedurata e sledna: doagja majstor od rolomatik, zema meri od prozori vrati, i za 2-3 dena na e-maail ti stiga oficijalna ponuda. Ako ti odgovara ja prifakas,ako ne ...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Здраво. Дали некој знае што е подобро алуминиум врата и прозор или пвц за во купатило .
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
конечно нарачав прозори и балконска врата VEKА профил со MACO оков, договорено е да се монтира максимум за десет дена, па ќе видиме што и како ќе излезе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom