Помош: Барам еден филм!

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Прееска го загледав на кратко станува збор за комедија сигурно, двајца мажи прават еден скандал нешто со кола се удираат во статуа ли фонтана ли беше не знам и наместо затвор од 30дена им доделуваат 150 часа работа во некоја организација со деца нешто бели крилја се викаше...на едниот му даваат црнче дете а другиот дете шо членува у едно друштво кај што наводно има крал, џуџиња, зомби и сл.Имаа пресмешни реплики :ROFLMAO:
Anyone?
Role Models (2008) https://www.imdb.com/title/tt0430922/
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пoстaр филм мислaм нa Сител сум гo гледaл.Групa зaтвoреници ке бидaт пренесувaни сo aвтoбус нo ке избегaaт и ке предизвикaaт пoжaр вo плaнинaтa зa дa нaпрaвaт диверзијa.Ке дoјдaт пoжaрникaри и еден oд пoжaрникaрите ке укaпирa штo е рaбoтaтa и ке прoбa дa ги зaпре зaтвoрениците дoдекa нaјдaт нaчин дa излезaт oд пoжaрoт вo плaнинaтa.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Пoстaр филм мислaм нa Сител сум гo гледaл.Групa зaтвoреници ке бидaт пренесувaни сo aвтoбус нo ке избегaaт и ке предизвикaaт пoжaр вo плaнинaтa зa дa нaпрaвaт диверзијa.Ке дoјдaт пoжaрникaри и еден oд пoжaрникaрите ке укaпирa штo е рaбoтaтa и ке прoбa дa ги зaпре зaтвoрениците дoдекa нaјдaт нaчин дa излезaт oд пoжaрoт вo плaнинaтa.
https://www.imdb.com/title/tt0120670/
 
E

Epsilon

Гостин
go zacekav pred polsat filmov, ama sakam da go izgledam od pocetok. Mi deluva na psotar film so mafijashi vo edna zgrada. Tipov imase torba so nego i naceka na skali edno malo devojce so cigara, ja prasa zosto ja krija cigarata, taa mu rece da ne ja doznae tatko e... Posle imashe edna desavka eden so pumparica gi napadna doma kaj ova cupevo, imase makea i postara sestra (koja prethodno ja istepa ova pomalava)... i gi ubi mislam site, poradi nekoj dolg so droga. Tolku znam, da ne go znae nekoj filmov?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
go zacekav pred polsat filmov, ama sakam da go izgledam od pocetok. Mi deluva na psotar film so mafijashi vo edna zgrada. Tipov imase torba so nego i naceka na skali edno malo devojce so cigara, ja prasa zosto ja krija cigarata, taa mu rece da ne ja doznae tatko e... Posle imashe edna desavka eden so pumparica gi napadna doma kaj ova cupevo, imase makea i postara sestra (koja prethodno ja istepa ova pomalava)... i gi ubi mislam site, poradi nekoj dolg so droga. Tolku znam, da ne go znae nekoj filmov?
https://www.imdb.com/title/tt0110413/

Култен е филмoв,кaкo не си гo гледaл.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Ми текнува само на една сцена во филмов, влегоа двајца моторџисти (типка и типац) во една зграда и почнаа да убиваат луѓе. Однадвор имаше камермани а внатре имаше неколку полицајци само.

Не е многу но можеби некој го гледал и се сеќава на сценава.
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Se raboti za komedija, barem taka mislam zosto imase mnogu smesni sceni i situacii filmot e postar, mi teknuva deka go imam gledano barem pred 10-15 godini. Vo filmot neznam kako ama doaga da si gi zamenat mestata ama samo fizickiot izgled dedo i vnuk dodeka so mislite si ostanuvaat starite. Taka da vnuckoto tinejdzer vo telo na 75 godisen starec se vrtka okolu zenski ama tie ne mu obrnuvaat vnimanie, dodeka dedoto vo telo na tinejdzer i toa prilicno zgoden site zenski go obletuvaat ama dedoto ne mu e ni na kraj pamet da misli a kamo li da pravi nesto so niv...i to. Ako nekoj go gledal ili se sekava na nesto neka napise...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Se raboti za komedija, barem taka mislam zosto imase mnogu smesni sceni i situacii filmot e postar, mi teknuva deka go imam gledano barem pred 10-15 godini. Vo filmot neznam kako ama doaga da si gi zamenat mestata ama samo fizickiot izgled dedo i vnuk dodeka so mislite si ostanuvaat starite. Taka da vnuckoto tinejdzer vo telo na 75 godisen starec se vrtka okolu zenski ama tie ne mu obrnuvaat vnimanie, dodeka dedoto vo telo na tinejdzer i toa prilicno zgoden site zenski go obletuvaat ama dedoto ne mu e ni na kraj pamet da misli a kamo li da pravi nesto so niv...i to. Ako nekoj go gledal ili se sekava na nesto neka napise...
https://www.youtube.com/watch?v=tMXQPk535q4
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Se raboti za komedija, barem taka mislam zosto imase mnogu smesni sceni i situacii filmot e postar, mi teknuva deka go imam gledano barem pred 10-15 godini. Vo filmot neznam kako ama doaga da si gi zamenat mestata ama samo fizickiot izgled dedo i vnuk dodeka so mislite si ostanuvaat starite. Taka da vnuckoto tinejdzer vo telo na 75 godisen starec se vrtka okolu zenski ama tie ne mu obrnuvaat vnimanie, dodeka dedoto vo telo na tinejdzer i toa prilicno zgoden site zenski go obletuvaat ama dedoto ne mu e ni na kraj pamet da misli a kamo li da pravi nesto so niv...i to. Ako nekoj go gledal ili se sekava na nesto neka napise...
ovaj ?
18 Again!
https://www.imdb.com/title/tt0094593/
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Повеќе луѓе се будат и не сеќаваат како се донесени на тоа место а и не се познаваат меѓусебе.Потоа во текот на филмот се борат со тие што ги киднапирале.Место кое ги носат мислам дека не е реално.Стар филм сигурно едно 30 години.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Ова да не е Пила? Знам дека не е :D ама слично сценариово некако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom