Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ќути бе Ѓорѓија, сите што го мразат паторот на лексилиум се, а гледаат како се силувани во мозок од зајакот.
Сега ќе ги фати период кога ќе треба да сватат дека се зајебени.
Ти ќути, не нудиш никакво реално мислење, одиш навијачки, и само дупиш од страна, на овие кои сега сваќаат колку се...
Не турај сол на рана,
Денес Кљакачот зеде азил, на форумот ги нема дежурните, Хан си кажа за колку години ќе влезиме, вучич кажа дека немало потерница, загадувањето ќе се решавало од 2025.. од убо поубо, радуј се
Јали се зајебани, јали е игранка на власта.. не знаеме. Кај нас ништо веќе не е нормално, ни пишани, ни непишани правила. Не знам, не знаеме што да мислиме.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
О јако дупење
Ја поминал границата МК/АЛ, со лична карта, а Оливер не знаел. И вадат потерница по три дена. Јој туго[DOUBLEPOST=1542726975][/DOUBLEPOST]
Ми се гади од статусот на Груевски што денес го објавил.
Тој статус е сублимат на неговото 11 годишно владеење, истиот принцип на болна нарцисоидност, лажење, замена на тези и манипулации.
Гомнарот стигна дотаму да се прикажува како борец за каузата, се доживува како некој револуционер, Драган Богдановски, не гледа у очи и ни се смее, како да немаше основи за обвиненија, како да не требаше да оди на суд или во затвор.

Ама уште повеќе ми се гади од мизерии кој тој статус сега го споделуваат, лајкуват и го подржуваат.

А во моментов најмногу ми се гади од Заев, кој свенсо и договорено му дозволи на гомнарот да го направи ова, капак на тоа што скоро ја укина државата, и тој исто не гледа во очи и ни се смее, како ни обеќаше правда за сите, дека сите ќе одговараат, дека нема да го менува Уставот, дека ќе го зачувал достоинството на државата.

И така, Грујо херојот ќе се бори од туѓина за еден ден на ни се насади пак како премиер, името сменето, Грујо чист за таа работа, 27 априлските „јунаци“ се пред амнестија, Заев ќе ги со одработи неговото, а сите ние заебани.
Гутај шта ти се сервира. .
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
О јако дупење
Ја поминал границата МК/АЛ, со лична карта, а Оливер не знаел. И вадат потерница по три дена. Јој туго[DOUBLEPOST=1542726975][/DOUBLEPOST]

Гутај шта ти се сервира. .
Демек ти си задоволен, тебе ова те прави среќен
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Која земја во Европа или па во светот има попис без националност?
Да се јадело гурабии само. Во секоја нормална држава нема националност на попис. Не мешај државјанство и националнот. Ако нема македонци нема ни албанци ни роми ни турци...итн.
Во кој универзум таков попис е разумна одлука?
Во нашиов и уште во 6 други, за осмиот не сум сигурен.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.146
Поени од реакции
25.576
Ми се гади од статусот на Груевски што денес го објавил.
Тој статус е сублимат на неговото 11 годишно владеење, истиот принцип на болна нарцисоидност, лажење, замена на тези и манипулации.
Гомнарот стигна дотаму да се прикажува како борец за каузата, се доживува како некој револуционер, Драган Богдановски, не гледа у очи и ни се смее, како да немаше основи за обвиненија, како да не требаше да оди на суд или во затвор.

Ама уште повеќе ми се гади од мизерии кој тој статус сега го споделуваат, лајкуват и го подржуваат.

А во моментов најмногу ми се гади од Заев, кој свенсо и договорено му дозволи на гомнарот да го направи ова, капак на тоа што скоро ја укина државата, и тој исто не гледа во очи и ни се смее, како ни обеќаше правда за сите, дека сите ќе одговараат, дека нема да го менува Уставот, дека ќе го зачувал достоинството на државата.

И така, Грујо херојот ќе се бори од туѓина за еден ден на ни се насади пак како премиер, името сменето, Грујо чист за таа работа, 27 априлските „јунаци“ се пред амнестија, Заев ќе ги со одработи неговото, а сите ние заебани.
Честито политички затвореници и официјално.
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Хајка се прави, не реални судења. А па кога видиш дека за Заев ништо не важи... се губи верба во правдата, судството...
Не дека судството во Македонија било независно или се имало доверба во него, но после ослободителната пресуда на Заев за евро мене евро на Вицто, пристрасноста и недовербата е бетонирана за век и веков. А требаше како пупка да се отвори тој судски процес:eek:.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Демек ти си задоволен, тебе ова те прави среќен
Мене ме прави среќен што паѓаат маските на оние кои кажуваа дека се мадафака, а не тоа што паторот не лежи. Уште кога почнаа да го судат се знаеше дека ќе потрфлат, наместо да го судат за она што го украл од нас, тие го судат за баналност.
Можеа да го скапаат во затвор, а сега…
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Грција и Унгарија досега. Две членки на ЕУ и НАТО.
И шо имаме ние од тоа, политички затвореници констатираше офицјална ЕУ пред неколку години па не видоа аир многу тие луѓе, oсвен што денес добиваат привелигирани функции
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom