Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Бев на дополнителна со запирка од Јули 2017, дополнителни документи однесени Септември 2017, денес промена на статусот во:


По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Број на преписка: 104**/2015

Некој со информација после ова колку чекавте на финална, до наредна промена?
 
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
Бев на дополнителна со запирка од Јули 2017, дополнителни документи однесени Септември 2017, денес промена на статусот во:


По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Број на преписка: 104**/2015

Некој со информација после ова колку чекавте на финална, до наредна промена?
Ние чекавме еден месец и една недела за да се смени во положително.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Бев на дополнителна со запирка од Јули 2017, дополнителни документи однесени Септември 2017, денес промена на статусот во:


По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Број на преписка: 104**/2015

Некој со информација после ова колку чекавте на финална, до наредна промена?
Koga bese na intervju? Od prilika da znaeme do koj mesec se so dopolnitelnite
 
D

djgoram

Гостин
Ako moze nekoj da mi pomogne imam podneseno za adresa veke tri meseci preku konzulst vo bt i na brojot sto mi go dadoa ne mozam da dobijam da proberam dali dokumentite se stignati da kaze nekoj sto ima pusteno vo ovaj period i mu stignale dokumentite vo sofia ili neka pise broj na koj proveruva
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
15
стопирана е процедурата за потпишување и издавање на укази или е стопирана целата процедура како што се проверки од различни комисии задолжителна - финална - положителна ????????
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Druze znaci te citam od pocetok, kakov hejter si znaci ne mi se veruva. Da mu umre kozata na komsijata. Od takvi kako tebe gnie drzavava pa vadime bg dokumenti. Nemoj da siris dezinformacii deka so potvrda ne se pominuva koga licno poznavam 10 lugje Sto imaat zemeno dokumenti samo so potvrda. Ke mi izvinis Sto ne sme tvrdokorni bugari kako tebe, ne se sekiraj nema da ti go zemam sleperot Sto sakas da go vozis vo nemacka, jas sum druga struka.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Можеш да го нерекуваш хејтер колку сакаш.
Тој ти кажа еден факт. Не ми е да контрам со луѓе кои не ги познавам.
Едно да знаеш, ако почнат да ги чешлаат, што мислиш, така ќе ги остават? Дали знаеш (секој посредник знае), дека ќе укинуваат веќе добиени?
Посредниците мора така да велат каконшто велат иначе ќе го јадат стапот[DOUBLEPOST=1542726138][/DOUBLEPOST]
Ako moze nekoj da mi pomogne imam podneseno za adresa veke tri meseci preku konzulst vo bt i na brojot sto mi go dadoa ne mozam da dobijam da proberam dali dokumentite se stignati da kaze nekoj sto ima pusteno vo ovaj period i mu stignale dokumentite vo sofia ili neka pise broj na koj proveruva
Декември до 10ти
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Здраво,

да прашам, дали потврдата од publicbg.mjs.bg за закажување за подигање на указ ви стасува во форма на attachment или само пораката треба да се испечати?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Здраво дечки,
до каде се стасани со дополнителниве од 2016? Го завршија Април или сеуште не?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom