Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Беш га кога Шосе сака средина од пола тон па нагоре. Јас само со копачки екипи би ја играл таа средина, останато би играл со Фред и Мата а на третиот од средината би му забранил повеќе од два допири. После би го пратил Санчез на офтамологија, је* оте како да е далтониста, више на противниците додава помалку на нашите.
За одбраната лесно кога ќе се среди средината. Фалат таму тројца ама не ад хок решенија, ами размислени.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Не знам колку забележувате годинава, ама за тимов, играње висок пресинг е мисловна именка. Или еден ке трча од тројката напред, а 2-ца сигнализираат со раце, или двајца ке трчаат, а едниот гледа.

Комично, кога гледаш од страна.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
why not, пола инстаграм му е со слики од ланци со амблемот или пак со дресови. Само што тешко дека е психички сменет.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Зошто да не. Мурињо ќе го игра десно крило, а за година две ќе го направи централен бек.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442


Фан клубов кога Јунајтед ќе купи десно крило и штопер. :D
штопер ке се земе сигурен сум
ама десно класично крило малку појќе никад
а искрено некој добар а да е достапен не ми иде на ум пак ке треба некој у најава


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Таман ко ќе се ујдисаат со Погба 2цата, да незнае човек по кого повеќе да пцуе.
Депај е талентиран играч, психички нестабилен кога има голем притисок врз себе и циган по карактер. Некои играчи едноставно не се за големи клубови.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Искрено тешко да се случи вакво нешто. Е сега ако Жозе го гледа Депај како напаѓачка опција, а не крилна е можна опција со мала веројатност, затоа што како крило нема шанси да се носи. Во Лион, а и за Холандија често е поставен или во нападот или позади напаѓач, но не како чисто крило така да. Од Лион само Фекир за кај нас. Штета што не е постојано фит дечкто, иначе како би ни легнал...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
како Мурињо можеше да купи ваков мекуш ко Линделоф уште не ми е јасно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom