Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Може ли на Ајфон 6с да се стави македонско мени? Пошто гледав ама никаде не најдов македонски јазик..
За жал нема поради политика за непризнавање, па стави на српски и ќе брка работа


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки ,има ли начин како да го исклучам проклетиот two-factor verification на аппле уреди односно за ајпад и ајфон??


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
504
здраво, другар има iphone 6s но не може да го користи поради icloudot мислам заклучен е, дали се исплаќа да се замени матицната плоца па да се поврза со нов icloud? колку би коштало и слицно? предложите предлози што да се прави со телефонот...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.440
Здраво дечки, вчера земав iphone 6 на старо ама батеријава не ми се свиѓа. У battery health ми стои 74% и подоле ми пишува дека е significantly degraded. Дали се исплати да ја сменам батеријата која цена е и дали ќе држи повеќе од сегашнава, која претпоставувам е оригиналната.
Фала.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Здраво дечки, вчера земав iphone 6 на старо ама батеријава не ми се свиѓа. У battery health ми стои 74% и подоле ми пишува дека е significantly degraded. Дали се исплати да ја сменам батеријата која цена е и дали ќе држи повеќе од сегашнава, која претпоставувам е оригиналната.
Фала.
iStyle има официјална програма за промена на батерија на ајфон со оригинална бидејќи тоа беше акција на Епл која мислам дека трае уште месецов, ама не сум сигурен.

Еве линк, 1990 денари е промената.
https://istyle.mk/servis-mk/?SID=q5kuusq944vgp0repk9is09ii6
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.440
iStyle има официјална програма за промена на батерија на ајфон со оригинална бидејќи тоа беше акција на Епл која мислам дека трае уште месецов, ама не сум сигурен.

Еве линк, 1990 денари е промената.
https://istyle.mk/servis-mk/?SID=q5kuusq944vgp0repk9is09ii6
А некој искуство со фалц батерија? Дали држат и дали работи телефонот со нив?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Компанијата Samsung добитник на 30 “CES 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство
https://www.smartportal.mk/kompanii/samsung-30-ces-2019-nagradi/
Е ако де чудо големо со оглед што самсунг има сè и сешто од правосмукалка па се до бродоградилиште и градежни



Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
18 август 2015
Мислења
157
Поени од реакции
85
Здраво
Вчера ми се скрши екранот на Iphone 6s, си работи, само што грдо изгледа. Да го сменат ми побараа 2000 денари, наводно оригинален. Јас се мислам еден другар што си доаѓа за брзо од Америка да ми донесе оригинален, цената е 26 долари на ebay. Проблемот е што имам слушнато дека не постојат резервни оригинални екрани за Ајфон. Се е кинеско...Молам за совет, фала однапред
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво
Вчера ми се скрши екранот на Iphone 6s, си работи, само што грдо изгледа. Да го сменат ми побараа 2000 денари, наводно оригинален. Јас се мислам еден другар што си доаѓа за брзо од Америка да ми донесе оригинален, цената е 26 долари на ebay. Проблемот е што имам слушнато дека не постојат резервни оригинални екрани за Ајфон. Се е кинеско...Молам за совет, фала однапред
Оригинален над 100 евра кај нас. Нека не те лажат дека е оригинален за 2.000 денари. А и во Мкд нема да најдеш оригинален, освен во iStyle ако имаат.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
157
Поени од реакции
85
Оригинален над 100 евра кај нас. Нека не те лажат дека е оригинален за 2.000 денари. А и во Мкд нема да најдеш оригинален, освен во iStyle ако имаат.
Значи сепак постојат. Istyle 15 000 бараше за замена. Ништо, ќе си порачам од Америка
Фала многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom