Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Добро сега, Руни со Сколс за репрезентација дали одиграл некој меч заедно не знам (ако да, можеби 2-3 максимум) затоа што во периодот кога Руни почна во репрезентацијата 2003/04, Сколс во тој период (2004) се откажа од репрезентацијата и затоа е таква изјавата т.е не е ниту спомнат Сколс, ама вашиве слабо пратат и одма се попалија :pos::pos:

Гледаш како поединци фанови со глупост можат да избламираат цела фан група, ако се сеќаваш муабетот за генерализирањето на фановите (за нас беше кога врз база на поединци кои трескаат се генерализираа за сите нас).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро сега, Руни со Сколс за репрезентација дали одиграл некој меч заедно не знам (ако да, можеби 2-3 максимум) затоа што во периодот кога Руни почна во репрезентацијата 2003/04, Сколс во тој период (2004) се откажа од репрезентацијата и затоа е таква изјавата т.е не е ниту спомнат Сколс, ама вашиве слабо пратат и одма се попалија :pos::pos:

Гледаш како поединци фанови со глупост можат да избламираат цела фан група, ако се сеќаваш муабетот за генерализирањето на фановите (за нас беше кога врз база на поединци кои трескаат се генерализираа за сите нас).
Прашањето е најдобриот играч, он кажа Стиви. Не го прашаа за најдобар играч со кој што одиграл минимум 20 натпревари. Како и да е, ти ја сфаќам поентата а Руни нема ништо погрешно кажано, за него најдобар е Стиви а како играчи со кои што се споредува не е само Сколси, туку и Бекам од играчите од средина, да не забораваме какви столбови во одбрана имала Англија, меѓу кои двајца од најдобрите штопери во ера на ПЛ.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Реално гледано Лампард е најдобар од тројцата. За Џерард vs Сколс е веќе ствар на укус според мене.
Реално гледано, не можеш реално да гледаш на работите. Различни задачи, различни соиграчи, различни тимови и стил на игра од менаџерите, затоа, реално гледано не може да се одбере кој е најдобар од тројцата, многу работи влијаат.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Појма немаат баси им пеземеците, гајба пиво немаат освоено со Англија
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Прашањето е најдобриот играч, он кажа Стиви. Не го прашаа за најдобар играч со кој што одиграл минимум 20 натпревари. Како и да е, ти ја сфаќам поентата а Руни нема ништо погрешно кажано, за него најдобар е Стиви а како играчи со кои што се споредува не е само Сколси, туку и Бекам од играчите од средина, да не забораваме какви столбови во одбрана имала Англија, меѓу кои двајца од најдобрите штопери во ера на ПЛ.
Прашањето е најдобар играч со кого играл во репрезентацијата на Англија. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Реално гледано, не можеш реално да гледаш на работите. Различни задачи, различни соиграчи, различни тимови и стил на игра од менаџерите, затоа, реално гледано не може да се одбере кој е најдобар од тројцата, многу работи влијаат.
Мааалку буцкав со тоа реално :icon_mrgr::icon_mrgr:
Иначе, Џерард и Лампард во глобала на иста позиција играа цела кариера, додека пак Сколс во втората половина од неговата кариера играше нешто поназад од нив двајцата.
Затоа некако ова го гледам повеќе како дуел меѓу нив двајца наместо тројца. За мене Лампард е нешто за нијанса подобар од Џерард. Гледано според индивидуален па и тимски успек (што и не е некој репер). Нормално дека менаџерот, тактика..курци палци можат да влијат доста на перформансот на играчот. Но мислам дека немаа некакви ограничувања во нивната кариера, освен за репрезентација кога играат. Ужас.
Сколс на пример е подобар во диктирање темпо на утакмицата ама е по"тапа" во напад од нив и затоа некако не знам како би го рангирал.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Епа со Бекам, Сколс и Лампард нема играно?
Со Тери и Рио? Овен?
Добро, муабетот ми е збори за мечевите што ги играле за репрезентацијата. Гледаш вика дека Џерард ги влечел после пензионирањето на Рио, Бекам, ваљда мисли и на улогата во соблекувалната и слично. Не збори општо кој е најдобар англиски играч според него.

Крај краева според мене не е можно да избереш еден играч како најдобар од тројкава. Едноставно е, секој си има предности и слабости и секој е подобар од другите 2ца во различни сегменти од играта.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро, муабетот ми е збори за мечевите што ги играле за репрезентацијата. Гледаш вика дека Џерард ги влечел после пензионирањето на Рио, Бекам, ваљда мисли и на улогата во соблекувалната и слично. Не збори општо кој е најдобар англиски играч според него.

Крај краева според мене не е можно да избереш еден играч како најдобар од тројкава. Едноставно е, секој си има предности и слабости и секој е подобар од другите 2ца во различни сегменти од играта.
Јас го коментирам тоа што го кажува а не тоа што го мисли. За мене Стиви е најдобар, затоа што за разлика од Лампард и Сколс кои цела кариера играле со врвни играчи, Стиви играл со Спиринг, Шелви и Полсен, па пак решавал утакмици и горел. Сега, ти можеш да кажеш дека он решавал затоа што бил едини квалитетен во окружување на инвалиди. За тебе Сколс е најдобар, зошто најмногу има освоено и реално, тоа е валидно мислење. Кој му е крив на Стиви што останал цела кариера во Ливерпул и си ги десеткувал шансите за освоен трофеј? Нејсе, како навивач на Ливерпул, мене ми е најголема гордост што остана цела кариера во клубот и тоа ми вреди повеќе од трофеј, без разлика што ми е премногу криво што не го освои како играч (знаеме сите за кој зборам, нели :D ).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom