Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Потребна ми е помош. Како на луѓето да им се стави до знаење дека Хуавеи Никогаш неможе да биде толку добар како Самсунг и Ајпл... Со камера не се праи најдобар телефон само ...
Ехее колку телефони има кои се подобри од самсунг и ејпл, да беше хуавеи само лесна работа. Подобри и поефтини плус.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Ехее колку телефони има кои се подобри од самсунг и ејпл, да беше хуавеи само лесна работа. Подобри и поефтини плус.
da be da zatoa se gleda koj e najkupuvan brand vo svetot i koj e na prvo mesto Zatoa Samsung ima i od Apple i od Huawei 30 milioni i vishe povekje prodadeno telefoni sekogash im vodi pako oni prodaat 30 milioni Samsung prodal 60 milioni ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
da be da zatoa se gleda koj e najkupuvan brand vo svetot i koj e na prvo mesto Zatoa Samsung ima i od Apple i od Huawei 30 milioni i vishe povekje prodadeno telefoni sekogash im vodi pako oni prodaat 30 milioni Samsung prodal 60 milioni ...
Не значи нешто ако е прифатено од широката маса и е најпродавано дека е најдобро. Самиот тој факт ти кажува дека луѓето ги купуваат ради брендот а не ради некаква си оригиналност што ја нудат. Има фирми што измислија фингерпринт скенер под екран, слајдер телефони и триста чуда, а овие уште ти нудат телефони за 1500 долари со стандардни фичрс кои ги има секој ебан телефон скоро. Нивната успешност е доказ каква клиентела имаат, луѓе што не се замараат што купуваат и не им е гајле колку трошат на телефон и луѓе што сакаат да бидат видени дека го имаат најдоброто и најскапото од ејпл и самсунк хехе
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Не значи нешто ако е прифатено од широката маса и е најпродавано дека е најдобро. Самиот тој факт ти кажува дека луѓето ги купуваат ради брендот а не ради некаква си оригиналност што ја нудат. Има фирми што измислија фингерпринт скенер под екран, слајдер телефони и триста чуда, а овие уште ти нудат телефони за 1500 долари со стандардни фичрс кои ги има секој ебан телефон скоро. Нивната успешност е доказ каква клиентела имаат, луѓе што не се замараат што купуваат и не им е гајле колку трошат на телефон и луѓе што сакаат да бидат видени дека го имаат најдоброто и најскапото од ејпл и самсунк хехе

Компанијата Samsung добитник на 30 “CES 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство
https://www.smartportal.mk/kompanii/samsung-30-ces-2019-nagradi/

Procitaj go ova ... btw Samsung ima i eftini telefoni od po 10 iljadi denari[DOUBLEPOST=1542393210][/DOUBLEPOST]
Хуавеи за година-две ќе биде врвот. А Самсунг и Епл ќе бидат позади него.
Компанијата Samsung добитник на 30 “CES 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство
https://www.smartportal.mk/kompanii/samsung-30-ces-2019-nagradi/
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Компанијата Samsung добитник на 30 “CES 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство
https://www.smartportal.mk/kompanii/samsung-30-ces-2019-nagradi/

Procitaj go ova ... btw Samsung ima i eftini telefoni od po 10 iljadi denari[DOUBLEPOST=1542393210][/DOUBLEPOST]
Компанијата Samsung добитник на 30 “CES 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство
https://www.smartportal.mk/kompanii/samsung-30-ces-2019-nagradi/
све е тоа наместено, си ги шиткаат наградите меѓу себе ејпл и самсунг, фрлаат милијарди на маркетинг
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Прегледај го приврзокот 199609 Na mobilniot (J7 2016) mi dojde izvestuvanje za updejt na softverot od 900mb dosegasnite updejtovi bea od 100 do 250 mb ovaa nesto mi e sumlivo skoro 1gb updejt , nekoj samsung korisnik da dobil slicen updejt vo blisko vreme?
Која верзија на андроид сега ја имаш? Сум ги имал скоро сите ј серии на Самсунг, и имам и лоши и добри искуства со надградбите.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Која верзија на андроид сега ја имаш? Сум ги имал скоро сите ј серии на Самсунг, и имам и лоши и добри искуства со надградбите.
pise na slikata deka imam samsung experience 9.5 pa bara da se updejtire na android oreo . pogledni ja slikata sto ja imam postirano.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
pise na slikata deka imam samsung experience 9.5 pa bara da se updejtire na android oreo . pogledni ja slikata sto ja imam postirano.
Ако го имаш овој процесор....Exynos 7870 Octa...слободно оди на Орео 8.1 или 8.0. Јас имам ј5 2017 што во суштина е иста машина со твојата(само со подобри камери и изглед), и јас бев скептик околу надградбата.
Сепак пред околу месец дена ставив 8.1, и интересно.....андроидот остана со иста големина-5.1 Гб.
Телефонот не е успорен, а работи малку поразлично него досега. Со 7.0 побрзо ги стартува наредбите(апликации), но со 8.1 иако малку поспор трае стартувањето...откако ќе ја стартуваш апликацијата, брзината после тоа е поголема него кај 7.0

или народно кажано...кога ,,ќе земи залет...шиба ко Мерцедес,,
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Ако го имаш овој процесор....Exynos 7870 Octa...слободно оди на Орео 8.1 или 8.0. Јас имам ј5 2017 што во суштина е иста машина со твојата(само со подобри камери и изглед), и јас бев скептик околу надградбата.
Сепак пред околу месец дена ставив 8.1, и интересно.....андроидот остана со иста големина-5.1 Гб.
Телефонот не е успорен, а работи малку поразлично него досега. Со 7.0 побрзо ги стартува наредбите(апликации), но со 8.1 иако малку поспор трае стартувањето...откако ќе ја стартуваш апликацијата, брзината после тоа е поголема него кај 7.0

или народно кажано...кога ,,ќе земи залет...шиба ко Мерцедес,,
Koj znae sto masina makne samo cudno mi bese vo ovie 2 god site updejti bea po 100 200 mb sega ovoj skoro 1gb updejt.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Da...sega odiš na edno nivo ponov android.
Instaliraj ja aplikacijata CPU-Z....ne e golema , samo 2 Mb zafaća.
Otvori ja i vidi koj procesor go imas. Ako e Exynos 7870...slobodno instaliraj go Oreoto
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не значи нешто ако е прифатено од широката маса и е најпродавано дека е најдобро. Самиот тој факт ти кажува дека луѓето ги купуваат ради брендот а не ради некаква си оригиналност што ја нудат. Има фирми што измислија фингерпринт скенер под екран, слајдер телефони и триста чуда, а овие уште ти нудат телефони за 1500 долари со стандардни фичрс кои ги има секој ебан телефон скоро. Нивната успешност е доказ каква клиентела имаат, луѓе што не се замараат што купуваат и не им е гајле колку трошат на телефон и луѓе што сакаат да бидат видени дека го имаат најдоброто и најскапото од ејпл и самсунк хехе
Секако, но кај нас нема никаква подршка за тие телефони. Ни софтверска ни хардвердска.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Која верзија на андроид сега ја имаш? Сум ги имал скоро сите ј серии на Самсунг, и имам и лоши и добри искуства со надградбите.
decko ti pisuvba deka imash android oreo dobivash i znaj deka vo 90 posto od slucaevite ako imash do 900 i nad 900 mb togash e golem update ili nova verzija na android sistem aman ...[DOUBLEPOST=1542406990][/DOUBLEPOST]
Секако, но кај нас нема никаква подршка за тие телефони. Ни софтверска ни хардвердска.
mesto da prifatish deka se podobri se kje najdesh da kazesh deka ne se ... ako gledame skoro nikoj nema poddrshka kaj nas nikoj ne e navlezen oficijalno ni samsung ni apple ni huawei ni xiaomi ni lg pa da nezboram za drugi .... btw ti shto koristish ako ne e tajna
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
decko ti pisuvba deka imash android oreo dobivash i znaj deka vo 90 posto od slucaevite ako imash do 900 i nad 900 mb togash e golem update ili nova verzija na android sistem aman ...[DOUBLEPOST=1542406990][/DOUBLEPOST]
mesto da prifatish deka se podobri se kje najdesh da kazesh deka ne se ... ako gledame skoro nikoj nema poddrshka kaj nas nikoj ne e navlezen oficijalno ni samsung ni apple ni huawei ni xiaomi ni lg pa da nezboram za drugi .... btw ti shto koristish ako ne e tajna
Самсунг моментално се најдобри, но Хуавеи опасно им се приближува. Во Америка дури има забрана за да продаваат операторите, баш заради неговата моќ во моментов на светско ниво.

Кај нас има софтверска и хардвердска поддршка за apple, Samsung, Huawei скоро во секоја продавница што продава телефони. А има и за Sony LG, HTC сеуште но во нивните официјални застапници. А за Шаоми се само Hi5 или како и да се викаа. Повеќето мобилари не ги ни работат.

Btw, Galaxy S9 Plus користам.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Најпотценети, т.е најнепознати кај нас а им нема рамни во сооднос квалитет/цена се Моторола.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Самсунг С8 батеријата колку ви држи? Со FHD+ резолуција, brightness на пола, исклучена локација некако не издржува ни 24 саати со некое просечно користење, претежно на вифи и користење на социјални мрежи без гејмање и сл
 

Kajgana Shop

На врв Bottom