Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Kolku vreme se ceka za proishod? Dokumentite mi se odneseni pred 7 meseci i mi pisuva nema obrazovana prepiska. Sto im znaci toa?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Kolku vreme se ceka za proishod? Dokumentite mi se odneseni pred 7 meseci i mi pisuva nema obrazovana prepiska. Sto im znaci toa?
Или на погрешна страна проверуваш или со грешно бројче проверуваш.... http://www.aba.government.bg/?legal=7[DOUBLEPOST=1541879522][/DOUBLEPOST]Ова е страната за проверка за произход, а во моментов каква што е ситуацијата се чека 1 година
 
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
I jas sum 41**/2014. Čekam 3,5 meseci za potpis
29**/2014 so sto dokumenti si, jas sum so umrenica od pradedo, dedo i izvod od tatko plus potvrda os bkk od strumica.. a dedo mi ucel vo bugarsko skolo ama nemam nikakov dokument za toa, a inace po poteklo sum od istocna makedonija, ne znam so ovie dokumenti kolkavi bi bile sansite da go zemam..
 
Член од
14 септември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
16
Дали некој знае до кој датум имаше потпишано укази. Последнава недела дена немаше некој пишано дека земал указ зборам за тие со интервју 2017 последен беше 16 мај мислам. Дали некој има земено указ со интервју јуни 2017?
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Дали некој знае до кој датум имаше потпишано укази. Последнава недела дена немаше некој пишано дека земал указ зборам за тие со интервју 2017 последен беше 16 мај мислам. Дали некој има земено указ со интервју јуни 2017?
Do 16 maj imase sega narednava nedela ke ima za 17 18 19 20 valda za juni uste e rano mozda za 2 3 nedeli kako odea do sega pa ke vidime zdravje od utre... site cekams vejke po 4 i neso meseci bi trebalo da bide ovaa nedela...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom