PlayStation 4

Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Здраво ми треба помош. Имам пс4 регистриран на амерички акаунт и сега за да ја купам ФИФА 19 како да направам. Ве молам за помош, читав нешто преку амазон ама ако може подетално да не згрешам.
Купи си американски PSN картички од g2a, одма го добиваш кодот и си го внесваш на акаунт.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Јас денес ја купив дигитална, на амазон не најдов да земам картица
https://www.pcgamesupply.com/buygames/sony-playstation-network-cards/US-Region/
плакаш и одма ти стигаат кодовите на маил, после ги внесуваш во reedem codes и тоа е тоа.
Купи си американски PSN картички од g2a, одма го добиваш кодот и си го внесваш на акаунт.
Во ред ќе пробам и дали е можно да оди играва наредниве месец два на ПС плус па да почекаме за поефтино?:)
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Можда глупо прашање ама боље да прашам , имам регистриарно американски акаунт на пс4 , купувам пс плус преку амазон со американска адреса , него друго ми е муабетот , дали ако ја купам Фифа од кај нас ЦД верзија значи не дигитална преку амазон дали би имал проблеми да ја играм онлајн , пошто акаунтот се води како американски а внесувам игра купена од МК ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Можда глупо прашање ама боље да прашам , имам регистриарно американски акаунт на пс4 , купувам пс плус преку амазон со американска адреса , него друго ми е муабетот , дали ако ја купам Фифа од кај нас ЦД верзија значи не дигитална преку амазон дали би имал проблеми да ја играм онлајн , пошто акаунтот се води како американски а внесувам игра купена од МК ?
Нема да имаш никакви проблеми.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Како да го користам пс плус на секундарниот акаунт, бидејќи претплатата ми е на тај акаунт шо ми е напраен како примарен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Можда глупо прашање ама боље да прашам , имам регистриарно американски акаунт на пс4 , купувам пс плус преку амазон со американска адреса , него друго ми е муабетот , дали ако ја купам Фифа од кај нас ЦД верзија значи не дигитална преку амазон дали би имал проблеми да ја играм онлајн , пошто акаунтот се води како американски а внесувам игра купена од МК ?
Ти имаш ПС+ (онлајн) претплата на акаунтот преку кој играш. Или во превод која и игра да ја играш преку тој акаунт (безразлика дигитална или физичка) можеш онлајн.

Како да го користам пс плус на секундарниот акаунт, бидејќи претплатата ми е на тај акаунт шо ми е напраен како примарен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Малку нејасно ги кажа работите. Ако акаунтот на кој имаш пс+ ти е ставен како примарен, преку било кој акаунт да се логираш на тој ПС ќе можеш онлајн да играш.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Здраво, ме интересира едно прашање.

Дали знае некој како иде процес на "модирање", гледам кај Драган (IDC shop) има веќе конзоли кракувани.

Како се движат цените, и дали воопшто има каде да се направи ова, со купена конзола од T-home. (не сум прашал сеуште во IDC) .

Фала однапред.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Здраво, ме интересира едно прашање.

Дали знае некој како иде процес на "модирање", гледам кај Драган (IDC shop) има веќе конзоли кракувани.

Како се движат цените, и дали воопшто има каде да се направи ова, со купена конзола од T-home. (не сум прашал сеуште во IDC) .

Фала однапред.
Кракувањето е на одредена верзија на пс4, потоа нема да смееш да го апдејтираш и без најнов апдејт нема да можеш да играш онлајн. Мене лично не ми се исплати пс4 без можност за онлајн играње.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Имам проблем со конектиранње на ЕА Сервери на ФИФА 19 или полесно кажано не можам онлине да иргам имам и пс плус и све , ми вика The EA Servers are not available at this time , Please try again later , ова се дешава после апдејтот на играта од вчера , дали знае некој како да се реши ова ?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Види изгуглај да не е нешо на глобално ниво, искрено не сум пс4 играчина али познавајќи колку срање се серверите на ЕA, нишо чудно до нив да е.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Имам проблем со конектиранње на ЕА Сервери на ФИФА 19 или полесно кажано не можам онлине да иргам имам и пс плус и све , ми вика The EA Servers are not available at this time , Please try again later , ова се дешава после апдејтот на играта од вчера , дали знае некој како да се реши ова ?
Вчера имаше некој проблем кај сите не само кај тебе, серверите беа тиња. Од денеска би требало да биде океј.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Едно прашање, дали можи да направам втор профил кој ќе биди регистриран на друг регион и преку него да спуштам игри и да ги играм онлајн со пс+ од првиот профил?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Едно прашање, дали можи да направам втор профил кој ќе биди регистриран на друг регион и преку него да спуштам игри и да ги играм онлајн со пс+ од првиот профил?
Mozes samo pazi ako pravis us akaunt nekoi igri koga ke igras online ke te povrzuva na us serveri
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Здраво, гледам дека Фифа 19 е намалена на ПС Сторе за black Friday и сега како да ја купам неа и ПС плус претплата од Амазон оти гледам и тоа е намалено на 40$. Имам амерички акаунт. Ве молам за помош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom