Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

R

Redhead

Гостин
Не можев да најдам на страната на Синеплекс па дали некој тука знае до колку работи благајната?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Не можев да најдам на страната на Синеплекс па дали некој тука знае до колку работи благајната?
Мислам дека е до почетокот на последниот филм за вечерта. Ама не сум сигурен
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Има некој овде на форумов вработен у Синеплекс да ми одговори дали ќе биде прикажуван Манду со Николас кејџ?Ако добијам инфо дека ќе се прикажува информаторот ќе добие утешна награда : )))
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.257
Има некој овде на форумов вработен у Синеплекс да ми одговори дали ќе биде прикажуван Манду со Николас кејџ?Ако добијам инфо дека ќе се прикажува информаторот ќе добие утешна награда : )))
Не сум вработен во Синеплекс, ама 90% сум сигурен дека нема да се дава филмот.

То ест, нема шанса да се дава филмот овој месец, ако веќе би се давал филмот тоа би било максимум следниот или после тоа.
Дури не би се изненадил и на Синедејс да го дават во Кино Милениум (ако веќе доаѓа филмот наваму, што вака првично не ми делува)

Ама ипак, ова е пофеситвалски филм, а таквите ретко добиваат широко прикажување низ светов
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
2 карти ти дава опција да купиш, 3 не дава само резервацијае је.ети синеплехх
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Цените на општо се се зголемија. Најголемите пуканки пред година/година и пол беа 100 денари, а сега се 150.
Се мрднаа нешто со цените. Многу неприметно ги зголемуваат, по 10 денари на месец и оп 200 денари преку ноќ.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Третата со кеш
да ми пишаа, ама за да платиш онлине мора таа бонус картица да ја имаш па со неа плакаш ли појма немам, поентата е да се избегне гужвата и да влезеш одма ,вака тапа џонсон.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
И вака и онака мораш да отидеш на каса за да си ги земеш картите (и попат да ти потечат лиги па да купиш пуканки/начос) :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
И вака и онака мораш да отидеш на каса за да си ги земеш картите (и попат да ти потечат лиги па да купиш пуканки/начос) :)
Не мора.
Му го скенира баркодот дирекно од телефон на влез во сала.
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
Цените на општо се се зголемија. Најголемите пуканки пред година/година и пол беа 100 денари, а сега се 150.
Се мрднаа нешто со цените. Многу неприметно ги зголемуваат, по 10 денари на месец и оп 200 денари преку ноќ.
Пред година-година ипол не беа 100, тоа беше кога се отвори киното/city mall, значи пред 5-6 години.
Беа 100, па 110, па 130 и сега 150 во текот на овие 5-6 години, само што тоа 100ката најкратко траше.. :(
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Знае некој точно како оди процедурата во Синеплекс за карта гратис во среда со MasterCard? Дали ако резервирам две карти на сајтот на каса ќе ми наплатат само една?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Знае некој точно како оди процедурата во Синеплекс за карта гратис во среда со MasterCard? Дали ако резервирам две карти на сајтот на каса ќе ми наплатат само една?
Кога ќе ставиш 1.000 денарк, добиваш карта гратис. Ама не го кажуваат и за нив си се картите.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Кога ќе ставиш 1.000 денарк, добиваш карта гратис. Ама не го кажуваат и за нив си се картите.
Океј тоа е друго, јас прашувам за ова новото со бесконтактни MasterCard ако платиш што следува карта гратис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom