Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
и сите тие се со двојни државјанства и сите се живи и здрави? се проверува дали некој во австралија е уште жив? или може некој друг да гласа во негово име?
Па обновуваат пасоши на секои 5-10 години. Што значи се. Зошто те чудат 2.45 милиони државјани?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Најако е ова, јаки фигури на Дуи и Сдсм,гадно влијателни,пародија жива,да не можат да гласаат .... Ова како на Кралицата Елизабета да и бараш лична ....
Ја дал личната карта на Зелен Пазар, земал ваги-на услуга:icon_mrgr: а не ја вратил вагата..
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Не не, не сум. Ти филозоф беше, нели?

Иначе, за тоа ли ја теравте кампањата #бојкотирам, дека Зоки не ја следел постапката? Ги немал сите документи? Сериозен си сега го кажуваш ова? :pos:?
Епа не се однесувај така самоуверено, како да си правник и како да си прочитал и разбрал.
Бојкотирав од принципиелни причини. Договорот е нелегален(не у смисла на документи, не бладај), е преседан во меѓународното право, е грубо прекршување на природните колективни права, е насилнички и ревизионистички.
Ама ја друго ти објаснував, оти викаше дека некој некого превеслал. Не, некој на луѓето им објаснил дека мораат да бидат мудри и да не дозволат некое магаре таму да се пере со нив и да вика "народот така сакаше". Башка шо ќе покажат високо ниво на демократска зрелост ако не легитимираат нелегални...како викаше хорхе, правни/политички дивоградби. Може не морало да им објаснува и знаеле, ама кога веќе имаше таква (нелегална) кампања ЗА, со ненормален интензитет, добро е да има различни аргументи, па и такви за бојкот, за да можеме да тврдиме дека живееме у демократско општество.

Се осеќате сеа малце глупо, рази?
Оти не сум гласал против ли? Оти ме превеслала Солза Грчева ли? Оти не сум праел ти како шо сакаш, вие како шо сакате? Навикнати сте да ви се оди по газот бе, никако да се излечите од тоа. Сите се глупи, сите се прости, народО не знае, вие знаете, вие сте умни...
Делегитимирано е магарето бе друже, јебига. Делегитимирани сте сите шо трубевте без срам и осет, шо прдевте флоскули без кочница, онака ги ропавте makedoniaueu глупостите и пак спиевте мирно. Се искинавте од лажење и пари трошење и пак на крај ви се посра милион и кусур народ у уста, дали како резултат на нечија кампања или свест и совест, не знам*.

*не ги знам причините, не дека не ги разбирам поимите свест/совест, кои шо ако сакаш исто може да ги објасниме, па да ги пренесеш на butthurt другарчињата.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
3 луѓе од 10 се ЗА.
Кој ги ебе дали тие 10 се реално 6. Сами не си спроведоа попис.
Очекувана е оваа ароганција од нив.
Еве зошто требаше да се гласа масовно ПРОТИВ. Дури и тогаш ќе беше прашање дали ова говно со образ - ѓон ќе покажеше некаква доблест....немаше сигурно да даде оставка, ама пак.
Јас не бев да гласам и мислам дека беше катастрофална грешка тоа што две третини од народот го направивме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Амди Бајрам во моментов го фаќа срам од Заев.
Најголем срам имаат семејство Коловозови,куртоните пејачи-ЗА,Павле Трајанов,Лилјана Поповска ..... Бајрам е циган,нема срам.... Работи прљаво .... Овие другиве се пичиња и ќутат ..... Амди пика прсте у анус....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Јас не бев да гласам и мислам дека беше катастрофална грешка тоа што две третини од народот го направивме.
На 93% изброени има 560.000 гласа за, значи до крај ќе бидат негде околу 590.000. Мислиш дека опција против при услови на масовно гласање ќе ја префрлеше таа бројка?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Hah, ja u nikoj slucaj nema da skapam.
Ke skape nepismenoto sueverno naselenie sto zima 200 - 350e mesecno i zivee od kredit na kredit. ;)
А штомислиш дека жителите во ЕУ не живеат од кредит на кредит а??? Побетер се од нас впрочем немаат свој имоти и домови оти се е на банка


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
W

wicked_1

Гостин
Епа не се однесувај така самоуверено, како да си правник и како да си прочитал и разбрал.
Бојкотирав од принципиелни причини. Договорот е нелегален(не у смисла на документи, не бладај), е преседан во меѓународното право, е грубо прекршување на природните колективни права, е насилнички и ревизионистички.
Ама ја друго ти објаснував, оти викаше дека некој некого превеслал. Не, некој на луѓето им објаснил дека мораат да бидат мудри и да не дозволат некое магаре таму да се пере со нив и да вика "народот така сакаше". Башка шо ќе покажат високо ниво на демократска зрелост ако не легитимираат нелегални...како викаше хорхе, правни/политички дивоградби. Може не морало да им објаснува и знаеле, ама кога веќе имаше таква (нелегална) кампања ЗА, со ненормален интензитет, добро е да има различни аргументи, па и такви за бојкот, за да можеме да тврдиме дека живееме у демократско општество.

Оти не сум гласал против ли? Оти ме превеслала Солза Грчева ли? Оти не сум праел ти како шо сакаш, вие како шо сакате? Навикнати сте да ви се оди по газот бе, никако да се излечите од тоа. Сите се глупи, сите се прости, народО не знае, вие знаете, вие сте умни...
Делегитимирано е магарето бе друже, јебига. Делегитимирани сте сите шо трубевте без срам и осет, шо прдевте флоскули без кочница, онака ги ропавте makedoniaueu глупостите и пак спиевте мирно. Се искинавте од лажење и пари трошење и пак на крај ви се посра милион и кусур народ у уста, дали како резултат на нечија кампања или свест и совест, не знам*.

*не ги знам причините, не дека не ги разбирам поимите свест/совест, кои шо ако сакаш исто може да ги објасниме, па да ги пренесеш на butthurt другарчињата.
Рази, вие испаднавте појако заево мандало од сите соросоидни невладини, заедно. Договорот бил преседан, браво бе дечко, ти си сигурно на Архимед некој внук.

Таква дебилна здружина на "полуписмени правници" (за какви што мантрате цело време) ретко се среќава на тв овие неколку години.

Не знам како не ти е срам да пишеш тука кога веславте 24/7 за бојкот заради некаков си неисполнет цензус, мада и вие не сте криви коа немате некој правник да ви појасни во кои случаи имаш задолжителен референдум... три се не се многу.

Да не ви постоеше дебилната кампања може сега ќе имаше цензус со против и немаше договоров да иде во Собрание да го гласаат орките, него ќе имаше предвремени.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom