Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Otpechatok mislam deka ne mi zemaa koga go vadev postojanoto, ama ne sum siguren, mnogu odamna bese pred 10 godini, zatoa i prashuvam, a ijas slushnav deka ustvari istiot matichen broj go stavaat na lichnite dokumenti, ako e toa taka super, ke vidime koga ke odam za sofija po ukazot

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
Koga treba da odis da go zemas ukazot?
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Otpechatok mislam deka ne mi zemaa koga go vadev postojanoto, ama ne sum siguren, mnogu odamna bese pred 10 godini, zatoa i prashuvam, a ijas slushnav deka ustvari istiot matichen broj go stavaat na lichnite dokumenti, ako e toa taka super, ke vidime koga ke odam za sofija po ukazot

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
Јас кога бев студент секоја година вадев лична карта за странец и така 6 години по ред. На личната карта имав ЛНЧ - личен номер на чужденец кој ми остана непроменет 6 години. Претпоставувам и ти како странец кој вадел л.к. за постојан престој ти стоело ЛНЧ а не ЕГН.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Јас кога бев студент секоја година вадев лична карта за странец и така 6 години по ред. На личната карта имав ЛНЧ - личен номер на чужденец кој ми остана непроменет 6 години. Претпоставувам и ти како странец кој вадел л.к. за постојан престој ти стоело ЛНЧ а не ЕГН.
Kakk student imav LN4,na privremeniot prstoj no koga izvadiv postojanen togash izvadiv i EGN, ne sakam da ja postiram lichnava karta za postojanno prebivavane ovdeka, ama eve ja pred mene si pishuva EGN i toa mi e dilemata, dali toa ostanuva i na pasoshot...?

A so toa ne bi chekal 10tina dena za EGN tuku bi otishol vo opshtina direkno na slikanje za l.k. i pasosh
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
АКО ти е веке вицето брат или роднина и имаш моабет секој ден ТЕ МОЛАМ прашај го кога ке ми потпиши,НЕ Е ПРОБЛЕМ за информацијата и ке ти платам ако треба,поздрав до тебе,,,,,мерси
Она ти е другар Кугар жена, ако си млад и симпатичен и ти фрли око може веднаш потпис да добиеш или па може сака да си поигра со тебе, не знам како и е филмот. Само во ПМС да не ја фатиш.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cougar_(slang)[DOUBLEPOST=1537889656][/DOUBLEPOST]
Kakk student imav LN4,na privremeniot prstoj no koga izvadiv postojanen togash izvadiv i EGN, ne sakam da ja postiram lichnava karta za postojanno prebivavane ovdeka, ama eve ja pred mene si pishuva EGN i toa mi e dilemata, dali toa ostanuva i na pasoshot...?

A so toa ne bi chekal 10tina dena za EGN tuku bi otishol vo opshtina direkno na slikanje za l.k. i pasosh
Па оди директно во општината кога ќе си го подигнеш указот и таму прашај си, т.е. во Столична најблиску ти е. Што се замараш толку не знам.
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
Kakk student imav LN4,na privremeniot prstoj no koga izvadiv postojanen togash izvadiv i EGN, ne sakam da ja postiram lichnava karta za postojanno prebivavane ovdeka, ama eve ja pred mene si pishuva EGN i toa mi e dilemata, dali toa ostanuva i na pasoshot...?

A so toa ne bi chekal 10tina dena za EGN tuku bi otishol vo opshtina direkno na slikanje za l.k. i pasosh
Сликањето не се врши во општина туку во полиција.
Покрај ЕГН треба да извадиш и постојана адреса, па затоа мора да одиш во општина. Ако немаш некоја приватна тогаш запиши ја службената ЛЕГЕ 6.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Luge sto se desavaa... Go isprativme pismoto za registracija na adresa na lege 6 opstina Sredec na 1 juni od bg ambasada vo Bitola.. . sega se javuvam mi vikat uste nema nisto pristignato kaj niv... Kolki vreme od prilika se ceka da stigni kaj niv ta posta nekoj da ne znaj
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Prijateli sakam da spodelam ubava vest!
Od 16.07 smenet na finalna
Denes smenet status vo polozitelno
Br 595./2014
Pozdrav do site!
Da si docekate!
Inaku sum so star dokument
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom