Прашања и одговори

Член од
4 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сe запишав на ФЕИТ и имам прашање дали 200 евра е семестар или година?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Сe запишав на ФЕИТ и имам прашање дали 200 евра е семестар или година?
Во државна квота 200 годишно, во приватна 400

Се плаќаат на 2 пати. По 100/200 евра на почеток на семестар
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Некој да ми каже како одат студиите на факултетот за чиста Историја и факултетот за Информатика, тешки ли се?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Пошто јас не сум имал искуство, другарче мое остана 1ва година не положи ниту еден предмет од оправдани причини (вонреден студент), дали може да запише втора година? Имал некој искуство со ова?
 
Член од
7 јули 2016
Мислења
14
Поени од реакции
3
Знае некој да каже збор два за екоинженеринг и екоменаџмент на шумарски? Дали вреди да се студира тоа и слично.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Некој да ми каже како одат студиите на факултетот за чиста Историја и факултетот за Информатика, тешки ли се?
ФИНКИ не е воопшто лесен. Ќе треба убаво да се посветиш на книгата.
Организацијата им е лоша (факултетот без зграда нели).

Но, верувај низ се што ќе поминеш на крај ќе ти се исплати.
Покрај се го ставам на прво место од факултетиве наши, поради можностите што ти се нудат по завршување
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Пошто јас не сум имал искуство, другарче мое остана 1ва година не положи ниту еден предмет од оправдани причини (вонреден студент), дали може да запише втора година? Имал некој искуство со ова?
Зависи дали се фаќаат услови. Кај мене на пример не можеш да запишеш 4 семестар ако од 2 немаш 18 кредити.Мислам дека на повеќето факултети треба да имаш 50 посто барем положено за да продолжиш ама не знам дали тоа е и за вонредни.Нека праша студентски најдобро.
 
Член од
15 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Зошто кога одам да променам лозинка на iknow, го пишам емаилот за да ми прати порака за промена ми вика дека емаилот не постои во системот и сега имам проблем со акаунтот неможам да се најавам, а со старата лозинка не ми дава.
 
Член од
20 септември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво,сакам да прашам дали некој имал искуство со Creative hub,бизнис центар за неформално образование,некоја информација во врска со курсевите и академиите кои ги организираат
 
Член од
20 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ме интересира зошто има толкав наплив на матурнанти кои се запишуваат на ФЕИТ и ФИНКИ? Дали мислат дека како „електраши“ и „програмери“ лесно се заработуваат пари или пак е нешто друго во прашање? ФЕИТ ми беше како прва опција за запишување на факултет, но морав да се откажам од тоа, иако макотрпно целото мое средно образование се насочував кон учење на оваа област, затоа што некои од хемиско или пак економско мислат дека ако се запишат на електро ќе пливаат во пари. И верувајте, не сум единствен.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ме интересира зошто има толкав наплив на матурнанти кои се запишуваат на ФЕИТ и ФИНКИ? Дали мислат дека како „електраши“ и „програмери“ лесно се заработуваат пари или пак е нешто друго во прашање? ФЕИТ ми беше како прва опција за запишување на факултет, но морав да се откажам од тоа, иако макотрпно целото мое средно образование се насочував кон учење на оваа област, затоа што некои од хемиско или пак економско мислат дека ако се запишат на електро ќе пливаат во пари. И верувајте, не сум единствен.
Затоа ќе се исчистат пола до нова година и до следна година или на крај коа ќе видиш колку малку ќе стигнат до 4та. Инаку ако толку сакаш ФЕИТ пробај префрли се после прв семестар или во втора година ваљда има некакви шанси не се откажувај ако сакаш тоа.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
57
Поени од реакции
296
Дали има некој кој студира во Германија на форумов? Ми требаат одговори на неколку прашања поврзани со студентска виза. Го/ја молам нека ме исконтактира во приватна порака. Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom