Албанија - место за одмор

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Imam mnogu sliki...ke postavam koga ke se vratam. Malku vaka od mobilen mi e pokomplicirano hostiranjeto
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.813
Ma užas e...eve do mene sega dojdoa na plaža i gi fatija site lezalki...

Zboruvaat...drdorat...pravi taljanci. Ženskite se zanesuvaat...maškite se vo film so nekoi bradi..tetovaži.....

Napast se...
Ќути не кажувај. Ако има некој погласен од Срби и Македонци, тоа се они. Коа бев у Италија, по улица кога се шетав секогаш налетував на луѓе што така од чиста мира си пеат додека се движат или пак, на секој чекор има некои кои се расправаат нешто. На плажа, кој знае како личи таа нивна галама.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Ќути не кажувај. Ако има некој погласен од Срби и Македонци, тоа се они. Коа бев у Италија, по улица кога се шетав секогаш налетував на луѓе што така од чиста мира си пеат додека се движат или пак, на секој чекор има некои кои се расправаат нешто. На плажа, кој знае како личи таа нивна галама.
Najglasni se kinezite, posebno zenite....nie sme nula za niv
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Дечки, знае ли некој добар превозник од Скопје за до Саранда?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Квалитетот на понудата во Ксамил би го поделил на два дела:

-делот во кој улога имаат приватниците(сместувачки капацитети, закупци на плажи, грижа околу туристи), би го оценил со висока оцена, и
-делот во кој треба институциите да го завршат својот дел(инфраструктура-асфалтирање, стабилност на интернетот, контрола на возачи-дивјаци....) би го оценил со многу ниска оцена

Таа новата мала плажа-Порто Рико, најмногу ме бендиса, но малку е подалеку па мора да се оди со кола(јас 2-3 пати бев и со пливање....). Инфраструктурно е добро направено...знам бидејќи тој дел сум го шетал пред 4 години и беше обична карпа.
за мене идеална , бидејќи водата е многу чиста, и плажата е мала . Лично мразам плажи од типот на Неи Пори-широки и непрегледни







 

M4M

Член од
26 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Bi sakal da se informiram za nekoi raboti pred sezonava za odmori vo Albanija gledam ima dosta clenovi so iskustvo od tamu... Ksamil bi sakal da odam
kako prvo me interesira od poslednive ogdini kako e so cenite podobro da rezerviram preku agencija od Makedonija ili da odam da si baram tamu smestaj pa da se smestam kade sto ke sakam jas .... dali se najduva smestaj lesno pribodeki ke odam so 2 deca i ne sakam da se vleckam cel den dodeka da najdam smestaj ... i dokolku e podobro taka da odam da si baram smestaj dali e finansiski isplatlivo kolku bi bila razlikata vo cena od agencija do barajne tamu smestaj .... preku agenciive vo Makedonija gledam nekolku vili se samo dostapni i gruba matematika nekade e okolu 35 evra od nok .... blagodaram :)
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Bi sakal da se informiram za nekoi raboti pred sezonava za odmori vo Albanija gledam ima dosta clenovi so iskustvo od tamu... Ksamil bi sakal da odam
kako prvo me interesira od poslednive ogdini kako e so cenite podobro da rezerviram preku agencija od Makedonija ili da odam da si baram tamu smestaj pa da se smestam kade sto ke sakam jas .... dali se najduva smestaj lesno pribodeki ke odam so 2 deca i ne sakam da se vleckam cel den dodeka da najdam smestaj ... i dokolku e podobro taka da odam da si baram smestaj dali e finansiski isplatlivo kolku bi bila razlikata vo cena od agencija do barajne tamu smestaj .... preku agenciive vo Makedonija gledam nekolku vili se samo dostapni i gruba matematika nekade e okolu 35 evra od nok .... blagodaram :)
Точни цени за разлика од тоа да одиш сам или преку агенција не знам. Ама едно нешто што знам да ти кажам е да го избегнеш Август(!). Тој месец во Албанија сите се на одмор и ќе имаш многу мали шанси да си најдеш сместување на некое подобро место ако одиш сам од тука без резервација.

Друго, Ксамил навечер е по мирен, не е многу раздвижено колку што сум слушнал, а Саранда е малку поживо па и по полноќ. Цените за зеленчук/овошје се слични на нашите тука. Отприлика 80 леки/40 денари кило патлиџани беа колку што се сеќавам, па и кило праски на пример. За обични ресторантчиња, најскапата пица беше околу 800-900 леки/ 400-450 денари (отприлика).

За сместувањето, 35 евра ти е загарантирано во Август и ни еден што нуди сместување нема ни да помисли да ти спушти цена, сум разговарал и со неколку луѓе од Македонија па и некои странци што велат дека Август нема пониско од 35 евра/соба. А за Јули или почеток Септември, имаш и 25/20. Ние кога бевме минатата година со пријатели, бевме почеток Септември и најдовме одлично сместување за 20 евра/соба. Нормално малце ценкање и од 25 на 20 стаса. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M4M
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Vo Juli cenite na pobliskite vili se 30-35..40 evra
Veće vo Avgust skokaat cenite ...jas minatiot Avgust bev okolu 25-ti...site pobliski vili se od 50 pa nagore
Edno za Ksamil...odi ako ne te nervira što ilicite im se pravlivi....nema čistota kao da recime vo Saranda. Selceto e vo gradba...pa nasekade se kopa i gradi, pa kal i prašina na site strani
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M4M
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Vo Juli cenite na pobliskite vili se 30-35..40 evra
Veće vo Avgust skokaat cenite ...jas minatiot Avgust bev okolu 25-ti...site pobliski vili se od 50 pa nagore
Edno za Ksamil...odi ako ne te nervira što ilicite im se pravlivi....nema čistota kao da recime vo Saranda. Selceto e vo gradba...pa nasekade se kopa i gradi, pa kal i prašina na site strani
@M4M ^^ Да, и ова заборавив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M4M

Kajgana Shop

На врв Bottom