Драга Кајгана (виртуелен дневник)

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј, и на свадби почнав да барам The Doors да ми свират.
Еве поздравм одамна не сум те поздравила. Па и ми фалиш по малку можеби. Ај ваљда ќе ти се вратам некој ден. Да ти посветам внимание.
https://youtu.be/MsP6EKAzEjI
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ти благодарам што сеуште влијаеш врз мојот живот.Моментот кога ќе ја облечам маицата со твојот лик сум непобедлив и не постои нешто што не можам да направам.Повеќе е психа, али секако влијае позитивно.Жал ми е , али тука остана навика да пишувам само за тебе. Името твое ќе живее Виктор ∞
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Stanav, srolav top, go pustiv noviot album na Wiz-air... i sea sum in the air with Wizzle.

 
Последно уредено:

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
То е кајчо кога незнаеш перфектно јазик.
Сабајлево добив желба да си направам урда со пиперчиња и ај одам у маркет да си купам.. кај пола саат изгубив, ги изрошкав сите млечни производи и океј ајде едно најдов што скоро сигурна бев дека е тоа. Среќна, плаќам на каса и брзам накај дома.
Отварам кутијата- изненаџење брате. Кисело млеко.:place:
Така и животот..
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
драга,

порачувам вчера на работа 7 порции макарони од ресторан и една пица ми вика за 40 мин ќе стигнат до вас, колку треба вкунпо 1250 океј готово фала многу чао, минуе 1 саат им се јавувам абе што биднаа макароните и пицата колегиве гладни ми се, Еј пази го што вика -> Па ние не правиме макарони????????? па како бне не правите порачав на келнер или кој ми се јави на телефон. Вика па изгледа грешка си??? каква грешка бе чекам 1 саат можеше да си кажиш у старт дека не правите ке порачавме нешто друго. Морав да му се испонашам и му заклопив, највеќе што ме погоди е тоа што не се ни извини, ни да праша ви треба ли нешто друго..... Ега да не ти работи ресторанот ич празен да ти е ти ебам шопот глуп .....
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Разгледувам денес во една продавница, барав да купам подарок за роденден на другар. Слушам тетката што продава нешто објаснува кај другиот рафт. Не видов што разгледуваа луѓето таму, ама внимание ми привлече дел од муабетот. Прашува еден од муштериите: „А добро, меѓу овие двете гледам има разлика нели? Едната е поквалитетна“... А тетката му одговара „Ехеее, има голема разлика. Едната е Германија, другата е Албанија.“

Ова некоја нова фора, мајката.... :D
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Кога ова наше општество ке сфати дека ако некој ти кажува НЕ (за било што) не мора се сфати одма лично и автоматски од тој момент не ти е веќе близок или другар/ка...па кога ке помислиш изгледа повеќе треба да кажуваме НЕ за некои работи па да видиме реално со кој како стоиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom