Фан Клуб: Вардар

Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Кој црн Шилегов тој со едни комарци не успеа да се справи Фк ќе води пиши таму пропало.
како ќе се справи со комарци кога имаат повеќе интелегенција од него и панчев заедно
 
Ф

Флеш

Гостин
http://sportmedia.mk/fudbal/internacionalci/david-babunski-kje-go-napushti-timot-na-jokohama-f-marinos

Нека дојде, ќе заврши работа

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Сериозен си бро? Нема шанси,не сме клуб со репутација.повеќе шанси имаме со брат му Дориан,да се проба,шо сигурен сум ќе дојде,не добива настапи.Давид брзо ќе најде клуб,беше солиден во Јапонија,сега доби дете,куртон Грк тренер,кој ја уништи екипата и ја стави меѓу последните клубови во лигата,ограничен број на странци.Се спои ја жички.Треба да се цели на Дориан,мора.Имаме шанси.

Коментар за курвата Шилегов.Му ебам с....... по .....
Да го начекам,не ќутам .... Сергеј е светиње.Мора да остане.Поголем Македонец испадна од сите шо ги знаеме луѓе и богаташи.Чоеков вложи пари,капа му симнувам.Сигурен сум дека е под притисок,го изнудуваат од Запад и курвите од Влада,што мора да враќаат услуги..... Чудно НЕ ни е,шо прв пик е Татарот ....Многу близок на Борисов, член на семејна бугарска политичка династија.Сдсм едноставно враќа услуги сеа,отвора врата за Бугарите.Тоа е лошо.Најлошото.
Но едно нешто ме копка.Сергеј,уше машкиот тим на РК го држи на високо ниво.Финансиски е стабилизиран,план е уште ракометари,изјави неодамна Парондо.Што значи,една или две години,најмалку,РК уште ќе преде ..... Вложи едно 10 мил. евра во три прекрасни комплекса.Тешко дека ќе откаже,се рачунаат како негови пари,тешка сума.Ако се откажува,нема сигурно така лесно од имотиве да се откаже.Ќе мора некој да го/ги исплати.Град Скопје од сам старт одпаѓа,како ќе превземе? Банкрот се бе.... Не можат 2 милиона да одвојат ....Многу ми е чудно ...... Чекаме 30.09. окршај кај О.К. корала,па ќе видиме кон што ќе се дешава......Ако помине референдум,Сдсм останува и ќе малтретираат.Не успее. Сдсм ќе мора да се распушти и Вмро можност да се поправи.Со тоа и на раат Сергеј е....... Крајот на септември,чуствувам ќе има тепачки пак,како во Собрание. Политиката мора да се умеша и во Вардар:popce:
 
Ф

Флеш

Гостин
Требa мaлку дa нaмaлите сo дрoгaтa.
После коа ќе го избркаат Сергеј,од што да намалиме брат ? Од плачење по коментари и си ќутите? Не фантазираме брат.Вардар е пред угушување.Под притисок е Сергеј.Панчев и Најдовски како шо е предвидено продолжуваат,кажано нечепнати остануваат во управа. Комити само досеа,си продолжуваат стара рутина.Жалење преку соопштениа,преку скандирања и пароли на натпревар,кажано дејствуваат никако.Никој уште нема подиректен пристап за состојбава.Средба со управата,со Сергеј лично.Дирекно кај Панчев у кафич,или кај Маја дома:cool::coffee:.Да се напраи совет на Комити,кои и они ќе чепкаат во Вардар ? Дали се лоши мислењата? Дали е вистина дека Комити некако премногу стерилно делуваат,исти сте како прес конференциите на Сдс и Вмро.Кој да се надвика,без да се чепнете.....Абе организирајте се и одете,дали Маџари,Аеродром,мора поагресивно да се делува.... Абе никој неам видено на тв,барем изјава да даде..... Забегано ми е ова веќе.Го сакаме Вардар,ама поубаво........;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Според спортмедиа, Бала најверојатно го напушта Вардар со раскин на потпишаниот договор.

Според спорт.мк, Самсоненко се повлекува целосно од Македонија. ФК и ЖРК Вардар ќе бидат во сопственост на град Скопје заедно со тренинг центарот во Хиподром. Најверојатно РК Вардар се враќа на Михајло, заедно со Кале.
Не се знае што ќе биде со академијата во парк, а салата во Аеродром веројатно ќе биде оставена на општината и ќе си биде дом на МЗТ.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
И Шилегов ќе го продаде Вардар на Орце ило Брацо за шише виски.:LOL:

Све што е убаво кај нас кратко трае.:angel:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Фан страна на Фк Вардар
пред 25 мин. ·
Давид Бабунски во понеделник ке ги помине лекарсккте прегледи и ќе стане црвено црн!

Барселона - Црвена Ѕвезда - Јокохама - Вардар
Neznam kolku e verodostojna informacijava ama va bi bilo TOP !
EDIT 99% Sigurno e, ostanuva ushte da se dodogovorat detali okolu platata na David.
 
Последно уредено:

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Бабунски е најдоброто нешто што може да му се случи на Вардар овој трансфер период. Лично ја ич го нејќам зашо коа требаше да игра фудбал, побитно му беше да филозофира за Бушидо-кодекс и како не го глеал животов како остали спортисти... нешто као уникат сум ја пеер, не ме разбира општествово мене.
Ама од друга страна у у-21 го глеале као бог и му се дивеле на техника и спремност и дури се чуделе како после Барса, завршил у Звезда.(коментари на поголем дел од таа генерација дечки).

Е сеа коа глеам каков тим Вардар можеше да напраи после ланската историска година, стварно ми е тешко као ја да го финансирам клубов.
Бездушнициве од управа што живеат ОД Вардар, барем малце да живееа ЗА Вардар веруам дека можеа место боранијава Лира, Долар, Евро, Манев, Бала, Дрвцевски... да донесат само 3ца странци од тие 7 што ги најавија (Романецот, Тамбе кој грее клупа у Клуј и лев бек), Емил Абаз уште без клуб, Ѓорѓиев уште без клуб, Кире Ристевски кој очигледно не сака да игра Втора лига(4 кола го нема ни на клупа у Вашаш) а го одби Вардар со изговор дека го барале екипи од горниот дел на табелата у Унгарија, ама очигледно ништо од тоа.
И плус Фелипе, кој уште не ми е јасно како можеше да се дозволи таков играч што доаѓа еднаш у 100години у ваква лига да замине у сред договор без отштета... Вардар ќе беше страв и параноја у лигава, посебно коа на инцесоидниве им отиде пола екипа(хасани).
Ама едно се условите, друго се можностите а желбите нешто трето.

И да, конечно сагата е завршена, големата ѕвезда на мак фудбалот Стојчевски избра помеѓу Лион, Бенфика и Македонија Ѓ.П.
Уште и ако наредна против инцесиве им седи на клупа, Панчев едино за ова ќе биде у право дека го излажале менаџери да не продужи со Вардар.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Давид е токму тоа што и фали на екипава. Искрено дечкото го имам гледано само два пати во живо ама се гледа дека има смисла за фудбал, има логика во движењата негови, знае каде да се отвори, каде да додаде и слично. Мислам дека можеше да направи подобри избори во кариерата ама ете со ѕвезда се заеба и не го достигна нивото кое требаше.
Моментално на овие години мислам дека максимумот му е Ферхан Хасани кариера ама па коа ќе видиш ферхан стигна до 1.2мил плата, така што не е лошо.
Давид има многу што да му даде на овој Вардар, таман ќе се надополнуваат со Битанг и мислам дека без проблем ќе доминираат во нашава лига.
Палец голе ако е вистина трансферов. Со давид ако се поклопат коцките можеме да се надеваме и на нешто повеќе, со малку среќа може и титула. Се надевам дека шкендија ќе се пласираат во ле, па ќе успееме да се одлепиме малку од малку.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Чисто сумњам дека има нешто во информацијава, освен желба на некои фанови да дојде Давид, откако раскина договор во Јапонија.
Али и да се случи(што не верувам, и би било чудо)тоа е премија за Вардар а и знак дека работите ќе идат кон подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom