UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.096
Поени од реакции
16.469
Не сфаќам зошто само контра да си иде,ама ајде..Муабетот беше дека не биле ефикасни во првите кола,еве се докажа дека имаат просек од 2 гола горе-доле. Понатаму,на Барса првиот кикс и беше у 10-то коло,имаат малтене совршена сезона(бар во Ла Лига),така и тоа треба да се земе во обзир..
Абре луѓе не знам шо ве буни ...
5 победи имаа на 15 натпревари и тие 5 победи на мускули а тука се дебатира дали имале лош старт, значи и лоши резултати и играта очај им беше првите кола. Не можи кандидат за титула да кикснува против екипи од рангот на Леганес и да не се смета лош старт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.096
Поени од реакции
16.469
Абре луѓе не знам шо ве буни ...
5 победи имаа на 15 натпревари и тие 5 победи на мускули а тука се дебатира дали имале лош старт, значи и лоши резултати и играта очај им беше првите кола. Не можи кандидат за титула да кикснува против екипи од рангот на Леганес и да не се смета лош старт


Sent from my iPhone using Tapatalk
едит
види погоре табела има, просек по еден гол на натпревар, едвај и тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.090
Поени од реакции
20.926
Не сфаќам зошто само контра да си иде,ама ајде..Муабетот беше дека не биле ефикасни во првите кола,еве се докажа дека имаат просек од 2 гола горе-доле. Понатаму,на Барса првиот кикс и беше у 10-то коло,имаат малтене совршена сезона(бар во Ла Лига),така и тоа треба да се земе во обзир..
Како мачка е овој @cholismo , никако не паѓа на грб. Мора да биде по негово :D :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.096
Поени од реакции
16.469
Абре луѓе не знам шо ве буни ...
5 победи имаа на 15 натпревари и тие 5 победи на мускули а тука се дебатира дали имале лош старт, значи и лоши резултати и играта очај им беше првите кола. Не можи кандидат за титула да кикснува против екипи од рангот на Леганес и да не се смета лош старт


Sent from my iPhone using Tapatalk
едит
види погоре табела има, просек по еден гол на натпревар, едвај и тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.096
Поени од реакции
16.469
Како мачка е овој @cholismo , никако не паѓа на грб. Мора да биде по негово :D :D
нема врска :) кажвам како шо е, е сега зависи и шо подразбирате под почеток на сезона, за мене почеток се првите 10- ина кола, нема врска ми се приспа, мака ми е да пишам :) напнавме тука за глупости
пс ќе ги сонвам "маказите" на Марсело 90+


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.090
Поени од реакции
20.926
нема врска :) кажвам како шо е, е сега зависи и шо подразбирате под почеток на сезона, за мене почеток се првите 10- ина кола, нема врска ми се приспа, мака ми е да пишам :) напнавме тука за глупости
пс ќе ги сонвам "маказите" на Марсело 90+


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ова е моментот :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ги начекаа конечно во Европа. :) Јас не можев да ја гледам синоќа и ми е многу криво пошто гледам бил стварно добар меч.

Туку што му беше филмот на Марсело со маказата во последни секунди? :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.096
Поени од реакции
16.469
Ги начекаа конечно во Европа. :) Јас не можев да ја гледам синоќа и ми е многу криво пошто гледам бил стварно добар меч.

Туку што му беше филмот на Марсело со маказата во последни секунди? :pos:
ќути арно не даде гол, кој ќе ги слушаше после то, на сите весници на насловни ќе го имаше
https://twitter.com/adrianvg__/status/1029857299395960838?s=21
не е арен бе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.096
Поени од реакции
28.829

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.090
Поени од реакции
20.926
Не викам со сигурност дека е наместена, ама имаше кладионичарски муабети денеска за Динамо-Јанг Бојс за кец у два (пред почетокот на натпреварот). Може некој добро се офајдил. :icon_lol:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Не викам со сигурност дека е наместена, ама имаше кладионичарски муабети денеска за Динамо-Јанг Бојс за кец у два (пред почетокот на натпреварот). Може некој добро се офајдил. :icon_lol:
Da utakmica za vlez grupna faza liga shampioni shto ke im donese po 20tina miljoni evra na ekipite ako ne se lazham, oni ke ja mestat za 1u2..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom