Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Екстерен ХДД на старо да продава некој, сте начекале? Било кој капацитет, не ми се даваат толку пари за нешто што кратко ќе го користам.
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Екстерен ХДД на старо да продава некој, сте начекале? Било кој капацитет, не ми се даваат толку пари за нешто што кратко ќе го користам.
kolku kratko? mozam da ti pozajmam da zavrsis rabota pa ke mi go vratis :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
kolku kratko? mozam da ti pozajmam da zavrsis rabota pa ke mi go vratis :)
Не, за тоа имам и јас, ќе ми треба за користење :)) фала инаку на понудата, ценам многу.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На Али има за 15-20 евра со помал капацитет. Подобро отколку половен за исти пари.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Екстерен ХДД на старо да продава некој, сте начекале? Било кој капацитет, не ми се даваат толку пари за нешто што кратко ќе го користам.
најди на старо ефтин хард диск за лаптоп 2.5" и купи си кутија за надворешен диск за 300ден.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Hiya,
Не знам дали е за тука ова прашање, ама постои ли во Скопје пекара што произведува безглутенски производи ?
 
Член од
14 јули 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво на сите!
Ме интерсира дали може да се извади Уверение за слободна брачна состојба без наведување за кого/ја ќе се жени/мажи? И не ми е јасно зошто да се бараат тие инфо ? Јас барам за мене дека сум free може не ми е потребно за склучување брак ?

Или пак како да се извади потврда дека јас сум слободен/на.

Ве молам за совети ?
 
L

Löwe

Гостин
Здраво на сите!
Ме интерсира дали може да се извади Уверение за слободна брачна состојба без наведување за кого/ја ќе се жени/мажи? И не ми е јасно зошто да се бараат тие инфо ? Јас барам за мене дека сум free може не ми е потребно за склучување брак ?

Или пак како да се извади потврда дека јас сум слободен/на.

Ве молам за совети ?
Дај уште во некоја тема прашај
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Извини но форумот е за тоа! Ако ти смета скорл !!
Форумот е за прашања, не е за спам. Во иднина побарај тема за ова прашање (на пример темата за правна помош), не е ова Quora па ќе објаснуваме на кој што му текне и тоа на 10 различни места.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Каде кај нас може да најдам ваква како камуфлажна мрежа да продаваат на метар должен, и да биде еднобојна?



 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Da preporaca nekoj dobar majstor za led televizori??

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom