Аланија

Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
pa i vo Skopje e 40 stepeni, ama me interesira dali e vlazno,
mi kazaa deka navodno bazenite bile so mlaka voda(od sto e toplo)

abe 7 noki ke projdat, ne e mnogu vreme, samo da moze da se funkcionira normalno, da se ide na plaza pa neli za toa ideme...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
pa i vo Skopje e 40 stepeni, ama me interesira dali e vlazno,
mi kazaa deka navodno bazenite bile so mlaka voda(od sto e toplo)

abe 7 noki ke projdat, ne e mnogu vreme, samo da moze da se funkcionira normalno, da se ide na plaza pa neli za toa ideme...
Ne odev na bazen non stop odev na plaza, Cleopatra beach odi ako si blizu e super plaža.
Ne e vlažno, klimata e skoro ista kako kaj nas..za gore na kaleto da idesh imas zičnica pa posle odis pes..podobra opcija nego li da odis so taksi pa do tamu te nosi i poeftina opcija.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Аланија е прекрасна, гостопримство на ниво, има што да се види
 
Член од
1 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дали може да препорачате некој хотел во кој сте биле во Аланија, затоа што слушнав дека не биле сите добри како што ги претставуваат агенциите. И дали во ''се вклучено'' се смета и пијачки на плажа или тоа се доплаќа за тоа што одиме во средина на јули на таа жештина таму ке треба многу пиво. :D
Поздрав
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Дали може да препорачате некој хотел во кој сте биле во Аланија, затоа што слушнав дека не биле сите добри како што ги претставуваат агенциите. И дали во ''се вклучено'' се смета и пијачки на плажа или тоа се доплаќа за тоа што одиме во средина на јули на таа жештина таму ке треба многу пиво. :D
Поздрав
Турција е најубава почеток на јуни или цел септември. Јули и август е пеколно жешко.
all inclusive - и пијачките на плажа се вклучени во цената, (вода, лимонади, кафе, пиво), ако сакаш нарачувај по 100 никој не ти брои, никој не те брани.
Веројатно нема на 50 степени да нарачуваш виски на шанк на плажа :icon_mrgr:, значи такви жестоки алкохолни пијалоци на плажа не се даваат.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Како се стигнува до Аланија ? Дали има летови од Македонија директно до Аланија било чартер лет или слично ?
Поздрав
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Здраво. Како се стигнува до Аланија ? Дали има летови од Македонија директно до Аланија било чартер лет или слично ?
Поздрав
Ne sum letal od Mkd ali do Alanya tocno nemas letovi..do Antalyja se leta posle imas bus/kombinja/taxi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom