Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Земав вчера Redmi 5 plus од АМЦ. Со него идеше полнач и маска силиконска. Гледам сега уште една преграда празна во кутијата. Претпоставувам со секој телефон идат и слушалки или овие ги дрпнале пред време?
Со среќа нека ти е. Слушки нема со ниту еден Ми телефон, биди сигурен дека не ги дрпнале :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Со среќа нека ти е. Слушки нема со ниту еден Ми телефон, биди сигурен дека не ги дрпнале :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Да не ги земам на душа :), помислив дека некој паднал толку ниско па му дојде до едни слушалки :).
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
mi se skrsi ekranot na meizuto, pa dodeka nabavam ekran i go smenam zemav poloven redmi 4 prime da brka rabota. malce sasavo ova miuito, global e, moze li na ova da se stavi flyme ili ne. iskreno ova redmivo e tretoklasno kjumbe sprema meizuto, kamerata e tapa. :) a i baterijata nekako slabo drzi iako e ista pri pomal ekran i ist cpu. jes da e 9 meseci star.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
чим ајфон го копираат се гледа дека шаоми не знае кај тераат
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден проблем и не значи дека Xiaomi се лајно за сиромашни.
Три модели имам и освен подуена батерија на еден од нив немам други проблеми.

Супер за парите, пет класи над сите оние модели што се продаваат под 200 евра и година дена да се користи се исплати, а највеќе издржливоста на батеријата.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.926
Еден проблем и не значи дека Xiaomi се лајно за сиромашни.
Три модели имам и освен подуена батерија на еден од нив немам други проблеми.

Супер за парите, пет класи над сите оние модели што се продаваат под 200 евра и година дена да се користи се исплати, а највеќе издржливоста на батеријата.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Во право си буквално за се, секој корисник своја приказна, тоа "лајно" не го сфаќај толку сериозно. Сепак, јас не би земал шаоми никогаш повеќе, и не е само еден проблем, звукот ми лагува уште откако го купив нов, што мене ми е исто битна работа. Како и да е, да, нуди најмногу за парите, но јас едноставно се разочарав, звукот, заебанција со софтверот, а најмногу ме разочара недостапноста на темите што за некој е смешно а мене ми е прашање на живот или смрт. Шаоми never more.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.741
Мене едина замерка ми е што апдејтите се срање, затоа и ги исклучив.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На овој па сите апдејти не му чинат. Ни на 10ката ни на Miui.
Со мајскиот апдејт еден саат повеќе SoT. 3080mAh батерија со 24/7 вклучен интернет.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.741
На овој па сите апдејти не му чинат. Ни на 10ката ни на Miui.
Со мајскиот апдејт еден саат повеќе SoT. 3080mAh батерија со 24/7 вклучен интернет.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
абе стварно си неразбран, кога го купив телефонот ми држеше батерија по 2 дена, и после првите апдејти не пројде месец ипол тоа се преполови, дури пред месец и нешто пуштија некој апдејт па се потсреди, и решив боље ќе ги исклучам да не ја сјебат батеријата пак со некој нов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom