Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Дечки незнам дали сум ја погодил темава, али незнам кј да пишем.
Ми треба апликација или програмче, за пц или тел нема врска, со која можем да скратим дел од песна.

Али не например пола песна да ја скратим, или од почеток до одредена секуна, него ми треба да скратим средина на песна, на пример првата строфа и рефренот да се тука, па делот од втората строфа да го скратим и пак кај рефренот да си продолжи, па пак да скратам трета строфа.
И тоа што ќе остане да биде пак еден фајл, да не треба да се лепи

фала и кај вас !
mp3DirectCut
http://mpesch3.de1.cc/mp3dc.html
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Здраво децо, би сакал ако може некој да ми помогне или барем даде совет.

Сакам да најдам некој фин програм за едитирање видео материјал (лепење, сечење, ефекти, текст, музика...) . Мене многу ми е океј еден Filmora, арно ама, во бесплатната верзија на видеото стои залепено нивното лого. За да го нема, потребна е регистрација. Побарав и најдов лажни кодови, ама сите се банирани...
Дали постои начин да овој програм го добијам за без пари, или морам да се претплатам плаќајќи 2000+ денари (оваа цена е за една година) ?

Или, некој од овде ќе ми препорача некој добар програм кој би можел да го работам бесплатно...

Фала многу!
Magix Vegas pro 15 најди на торент сајтовиве сигурно го има целосна верзија.

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Со кој програм да изрежам цд за кола,не чита мп3 само обични? На друго радио ќе работи,кај мене не,пробувам со вербатим цд аа.Некои од порано режени отвара,некои не:mad:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Со кој програм да изрежам цд за кола,не чита мп3 само обични? На друго радио ќе работи,кај мене не,пробувам со вербатим цд аа.Некои од порано режени отвара,некои не:mad:
со кој сакаш има милион. одбери аудио цд при режење, треба автоматски да ги конвертира мп3-ките што ке му ги нафрлаш.
препорака
ImgBurn - малку комплициран ама број 1, бесплатен
Nero - некоја постара Lite верзија побарај по торенти

ако е пребирливо радиото, не може се да прочита, режи на поквалитетни цд-а, вербатим на пример
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Некој да не му се појавило истиов проблем? Сам си се рестартира лаптопот вака по неколку пати на ден. Решение?

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Некој да не му се појавило истиов проблем? Сам си се рестартира лаптопот вака по неколку пати на ден. Решение?

Симни си hyrens boot cd, во него имаш алатки за тестирање на хардверот, помини ги меморијата, дискот и графичката, ако е се во ред преинсталација, ако не на сервис да ти сменат тоа што е зезнато.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Другарче рече дека него му се појавувал истиот блу скрин, кога му цркнувал хард дискот, така да има шанси да е тоа. Сега ќе симнам ова што ми реце, па ќе пишам тука што сум направил
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Некој да не му се појавило истиов проблем? Сам си се рестартира лаптопот вака по неколку пати на ден. Решение?

ако цело време на iusb3xhc.sys се јавува тогаш некој проблем со усб драјверите има. симни најнови драјвери за усб.
ако е на различно тогаш проблем може да е хард дискот. со hdtune направи error check дали има лоши сектори.
симни го ова програмче BlueScreenView види го е најчест причнител на плав екран. може скриншот да пуштиш.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Za plav ekran resenie e formatka i nov windows.
Рaм, хдд или грaфичкa е прoблемoв. Нештo oд нив е зезнaтo, нaјбезбoлнo е дa е рaмoт. Акo имaш две плoчки прoбaј сaмo сo еднa кoристи гo дa видиш дaли некoјa е зезнaтa.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
И

Име И Презиме

Гостин
Некој да не му се појавило истиов проблем? Сам си се рестартира лаптопот вака по неколку пати на ден. Решение?

Да се исчисти и да се стави паста обавезно.Провери го хрдверски како што те советува, на крај формат .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom