Manga (Генерална Дискусија)

Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
87 clockers, манга за оверклокинг натпревари со некаков тип на романса како главна тема на стрипов. има интересни ликови и односот помеѓу нив, ми се допадна многу мангава.

888, кратко досадно стрипче за детективи, не ми се допадна.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
A Bias Girl, манва за две хипер активни средношколки, не ми се допадна.
A Fairytale for the demon lord, малку збунувачка манва со фантазии мечеви и знае да биде крвава, во секој случај интересна манва со тема за судбина, не е лоша.
A Girls, прилично заразна манга која е претежно романтика со си фи елементи ми се допадна мангава ама има малку збунувачки крај.
0-zero-, си фи манга за што би било ако се можеш да имаш, интересна манга, ми се допадна.
007 series, самиот наслов кажува манга за агент 007 во овој случај лив ор лет дие и тандербал, има интересен пристап ама не беше ништо посебно мангава.
0805 no Hengao san, кратка манга приказна лајтерска, просечна манга.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
100 Handred: Takabatake Enaga Tanpenshū, манга сместена во пост апокалиптична атмосфера многу кратка ама е интересна за читање.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
100 ways of an exorcist, манга за истерување на духови која е прикажана на комедиски начин, просечна манга.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
11 eyes, депресивна манга со позитивен крај, се работи за крај на свет и луѓе со способности, не е лоша мангава.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
12 beast, помалку смешна акциона авантуристичка манга штета што не е завршена, ми се допадна мангава.
12 Days Before Graduation, многу збунувачка манга со лош цртеж, не ми се допадна мангава.
12 Nin no Yasashii Koroshiya - Leo Murder Case, драмска манга со елементи на акција, има интересни ликови и интересна приказна, не е лоша мангата.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
138°E, кратка хорор манга ептен језива, воопшто не ми се допадна.
1980, кратка манга што опишува на кратко живот за цртач на манга, ништо посебно.
2xbone, акциска манга со надриродни елементи со неколку битки зошто мангава уште не е завршена, има интересен сетинг и ликовите се помалку интересни не е лоша мангава, интересна е.

2011 Mystery Fragments, кратка хорор манга што има мал хорор сетинг, ништо посебно.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
2015-space series, кратки приказни во која главна тема е вселената раскажана на прилично суров начин скоро сите приказни немаат светла страна повеќето се депресивни, не е лоша мангава.

29 to jk, недовршена тинејџ манга со интересен елемент која ја прави мангата интересна, ми се допадна мангата.

29-SAI DOKUSHIN CHUUKEN BOUKENSHA NO NICHIJOU,
интересна манга сместена во фантазиски сетинг, со интересни ликови и некој неочекуван елемент, иако не е завршена мангава, ми се допадна.

2nd Period Health & PE, кратка манга ништо посебно.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Kengan Omega досега Purgatory борците некако ми делуваат ко циркузанти B или C tier класа ако ги споредуваме со тие на Kengan тимот.. се надевам дека нешто друго е мотивот на продолжението на мангата, затоа што досега борциве се онака, ништо спектакуларно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom