Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Мала помош ако може, резервирав си платив карта, и да ја чекирам преку веб сајтот од лап топ не ми дава, се обидов од нивната апликација, пишав се информаци, стискам да чекирам и ми дава: "please note that you have not been checked-in. To print your boarding car, please visit wizzair.com"
Идам на страната не ми дава, пишува: " Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром"
Да ја чекирам кога ќе треба да одам или како?
п.с немам изберено седиште а летот ми е во сабота во 5наутро.
Ако е лет кон Германија неможе да се чекира online, бесплатно ти е чекирањето на аеродром.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мала помош ако може, резервирав си платив карта, и да ја чекирам преку веб сајтот од лап топ не ми дава, се обидов од нивната апликација, пишав се информаци, стискам да чекирам и ми дава: "please note that you have not been checked-in. To print your boarding car, please visit wizzair.com"
Идам на страната не ми дава, пишува: " Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром"
Да ја чекирам кога ќе треба да одам или како?
п.с немам изберено седиште а летот ми е во сабота во 5наутро.
Како што кажаа, ако е за Германија, го кажуваш само кодот на аеродром и толку.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Мала помош ако може, резервирав си платив карта, и да ја чекирам преку веб сајтот од лап топ не ми дава, се обидов од нивната апликација, пишав се информаци, стискам да чекирам и ми дава: "please note that you have not been checked-in. To print your boarding car, please visit wizzair.com"
Идам на страната не ми дава, пишува: " Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром"
Да ја чекирам кога ќе треба да одам или како?
п.с немам изберено седиште а летот ми е во сабота во 5наутро.
имаш веќе два одговори кои ти кажаа што треба, само провери си пак да не треба да се чекираш за назад а ти да не го направиш тоа па да јадеш казна
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Ај некој ако знае ама официјално да ми каже колку кутии или штеки цигари смееш да пренесеш?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Неповрзано со темава али глупост напраив
Картичката ми се заглави у банкомат и сеа ја носам девизната само. Имам кеш доволно, али ако ми фалат пари, дали може у странство да се извадат пари од девизна на комерцијална или глупости прашувам
 
Последно уредено:
G

Gjoksi

Гостин
Неповрзано со темава али глупост напраив
Картичката ми се заглави у банкомат и сеа ја носам девизната само. Имам кеш доволно, али ако ми фалат пари, дали може у странство да се извадат пари од девизна на комерцијална или глупости прашувам
ако имаш девизна сметка и ако на неа имаш пари (евра), а притоа имаш MAESTRO дебитна картичка на КБ, тогаш со таа картичка ќе можеш да си повлекуваш девизи во странство, како и со неа да си плаќаш за купена роба во дуќан или извршена услуга во странство... само таа картичка ги поврзува на неа денарската и девизната сметка (две сметки - една картичка), ако имаш евра на девизната - ќе повлече од нив, ако немаш - тогаш ќе повлече денари од денарската... другите картички на КБ и сите картички на другите банки се поврзани само со денарската сметка, за нивно користење ќе мораш да имаш денари на сметката... последново е добиено како информација од вработени во банките...
 
Последно уредено:

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Дечки дали доколку при купување на картата имам избрано чек-ин на аеродром истиот ќе ми се наплати или е бесплатен ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Дечки дали доколку при купување на картата имам избрано чек-ин на аеродром истиот ќе ми се наплати или е бесплатен ?
треба да ти е наплатен во цената што си ја платил, не би требало да доплаќаш на аеродром
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
За неколку дена првпат летам со wizzair до Германија, како што прочитав погоре не треба да правам онлине чекинг туку таму само неколку саат пред летот со ископирана карта?

И бидејки летам со опција за чекиран куфер 20кг во него можам да ставам течности( шампони, дезодоранси без тие ќесињата) жилети, полначи такви работи и лаптоп со мене?
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Da mozes da stavis sto sakas od kozmetika u cekiran bagaz

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Kartive vo avgust i prva polovina na septemvri se isgor skapi ke poeftinat li?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom