OnePlus 6

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
S

staycalm

Гостин
Рано е за темава. Никакви официјални податоци нема за 6ката, прерано е уште. Се' што има се rumors
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ајде, 1+6 искочи. Грд дизајн однапред ама сепак врв си е телефонот. Зборете бе нешто... Вака кога пишувам само јас изгледа глупо.
Планирате ли да го купите телефончето?
 
S

staycalm

Гостин
Постои можност да се купи 6ката некаде од овде?
Доколку не, дали да платам 50тина евра повеќе а да биде порачан од официјалната страна и да ми го донесат, или да го порачам од кина поевтино, што е подобро според вас и зошто?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Постои можност да се купи 6ката некаде од овде?
Доколку не, дали да платам 50тина евра повеќе а да биде порачан од официјалната страна и да ми го донесат, или да го порачам од кина поевтино, што е подобро според вас и зошто?
Провери Ledikom?
(Иначе они знаат за сајтот во делот кај One Plus телефоните да не го апдејтираат,па кога беше 5T достапен во Македонија,они го имаа на залиха ама на сајтот не им беше вметнат,но гледам и сега ни 5T немаат вметнато,а зборат дека го имаат...па ако гледаш за 6 ондак најарно ти е да идеш до кај нив и лично да ги прашаш)[DOUBLEPOST=1531156283][/DOUBLEPOST]Или па на месенџер прашај ги,да не одиш у таа гужва...знаеш таму пуно шипари дива лига,па дур да стигнеш то ледиком....
Најарно преку месенџер како што ти кажав прашај ги,и чекај одговор.
А ако не,ондак иди им у салон...
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Здраво, го има некој земено овој телефон?! Многу добри коментари за него па во план ми е да го земам најверојатно наредниот месец
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Види на ИТ форумот има повеќе пишано за овој, иначе по тоа што имам читано за батеријата 5-7 часа сот и на 16-18 часа полнење.

Ако не ти пречи тоа земи го. Зависи што ти е предност.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како е батеријата? Стави некој скриншот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom