Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Момци, абе ми се појави еден дефект, кога ми звонат кога дигам слушалка јас ги слушам а они мене не. Си викам микрофон да не е, кога оклучувам на спикер ме слушаат и исто ги слушам, а и пробав да снимам видео и се функционира само кога некој ке ми се јави кога зборам јас ништо не ме слушат, случајно да немам нешто исклучено или слично, бидејки не се разбирам многу јас. И ако би знаеле што е дефектот колку би ме коштало?

Имам Ајфон 5.
Микрофон треба да се смени. Не е страшно. Околу 600 денари треба да е.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Момци, абе ми се појави еден дефект, кога ми звонат кога дигам слушалка јас ги слушам а они мене не. Си викам микрофон да не е, кога оклучувам на спикер ме слушаат и исто ги слушам, а и пробав да снимам видео и се функционира само кога некој ке ми се јави кога зборам јас ништо не ме слушат, случајно да немам нешто исклучено или слично, бидејки не се разбирам многу јас. И ако би знаеле што е дефектот колку би ме коштало?

Имам Ајфон 5.
Mикрофонот ти е проблем. На ајфоните има повеќе микрофони, кога зборуваш на спикер ти се уклучува другиот микрофон, и тој е ок, а овој другиот доле не ти е ок.

Слободно барај ме ќе завршиме работа.
 
Член од
20 март 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ај помош
Имам itunes gift card od $50
има ли шанси да си ги префрлам некако парите на master card/visa или да купам нешто со неа
( преку македонија )?
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Здраво друштво!
Јас немам никаков проблем со Iphоne, но би сакал да прашам дали некој користел или сеуште користи Iphone 6S+ 64GB и како го служи, кои му се најчестите проблеми, по колку време се заклучува со тоа Icloud-от итн. Бидејќи сум во план сеа да зимам некој таков половен, па сакам да се распрашам за тоа што немам и никогаш користено Iphone. Благодарам однапред!
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Здраво друштво!
Јас немам никаков проблем со Iphоne, но би сакал да прашам дали некој користел или сеуште користи Iphone 6S+ 64GB и како го служи, кои му се најчестите проблеми, по колку време се заклучува со тоа Icloud-от итн. Бидејќи сум во план сеа да зимам некој таков половен, па сакам да се распрашам за тоа што немам и никогаш користено Iphone. Благодарам однапред!
Најчести дефекти се околу напојувањето (чиповите за струја) или тач контролерите. Но и тоа се средува.

Инаку iCloud не се заклучува ако нема ајклауд.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Некој знае ли процедура за носење на телефон во гаранционен сервиз? Имам проблем со портот за полнење. Конкретно, дали ќе ми го заменат со нов или само ќе ми го сервисираат портот ? Да знам дали да си правам фул бекап на ајтјунс додека имам уште некој процент батерија останато.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Некој знае ли процедура за носење на телефон во гаранционен сервиз? Имам проблем со портот за полнење. Конкретно, дали ќе ми го заменат со нов или само ќе ми го сервисираат портот ? Да знам дали да си правам фул бекап на ајтјунс додека имам уште некој процент батерија останато.
Види да не имаш насобрано ѓубре, прочисти го со чепкалка и алкохол
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Види да не имаш насобрано ѓубре, прочисти го со чепкалка и алкохол
Чистив со сите можни апарати и средства што може да се сеѕиш, сигурно е почист од устата на некои луѓе, но пак не бива.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Некој знае ли процедура за носење на телефон во гаранционен сервиз? Имам проблем со портот за полнење. Конкретно, дали ќе ми го заменат со нов или само ќе ми го сервисираат портот ? Да знам дали да си правам фул бекап на ајтјунс додека имам уште некој процент батерија останато.
Ако не е физички оштетен би требало да го заменат (портот, не уредот). Ако е физички оштетен, ќе ти наплатат.
 
B

Beck's

Гостин
Iphone 7+. Se iskluci radi potrosuvanje na baterija i veke.ne se vklucuva. Probav preku itunes update ili restore mi dava error 4013. Si sedi na logoto pri vklucuvanje.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Iphone 7+. Se iskluci radi potrosuvanje na baterija i veke.ne se vklucuva. Probav preku itunes update ili restore mi dava error 4013. Si sedi na logoto pri vklucuvanje.
Донеси го во сервис, изгледа имаш проблем со матичната.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ништо не му е на iphone-от, инсталирај последен апдејт на itunes
 

Kajgana Shop

На врв Bottom