Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

S

staycalm

Гостин
Ми треба апликација за андроид за број на пораки со некого. Мауф беше одлична ама не работи веќе. Знае некој алтернатива?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Дали некој знае како да исклучам да не ми стигаат нотификации од фб на емаил?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Нотификациите на телефон горе или оние chat heads кругчињата?
На емаил исто ми стигаат нотификации од месенџер кој ми пишал односно кој ми пратил порака, ептен се досадни цел емаил ми е од такви нотификации :mad:
 
S

staycalm

Гостин
На емаил исто ми стигаат нотификации од месенџер кој ми пишал односно кој ми пратил порака, ептен се досадни цел емаил ми е од такви нотификации :mad:
Е тоа не знам. Види на меиловите дали има долу некаде unsubscribe копче.. Или евентуално ако нема да напраиш rule на меилот автоматски да ти брише такви меилови..
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Како да вратам назад хакиран профил?

Сменет е освен пасворд и е-маил и мобилен телефон немам пристап до ниту една од понудените опции за враќање. Кога ќе притиснам дека немам пристап до ниту една од опциите на фб ми дава решение да се вклучам пак на профилот јас стварно не знам како може да се толку глупи кога не можам никако да се вклучам решение им е логирај се на акаунтот и смени го мејлот.
Знам дека има опција за праќање на документ за идентификација ама и таму ми бараат да напишам маил за логирање кој ми е, па не знам дали кога ќе испратам барање пак ќе стигне до оној кој го хакирал.
 
S

staycalm

Гостин
Како да вратам назад хакиран профил?

Сменет е освен пасворд и е-маил и мобилен телефон немам пристап до ниту една од понудените опции за враќање. Кога ќе притиснам дека немам пристап до ниту една од опциите на фб ми дава решение да се вклучам пак на профилот јас стварно не знам како може да се толку глупи кога не можам никако да се вклучам решение им е логирај се на акаунтот и смени го мејлот.
Знам дека има опција за праќање на документ за идентификација ама и таму ми бараат да напишам маил за логирање кој ми е, па не знам дали кога ќе испратам барање пак ќе стигне до оној кој го хакирал.
Прати документ за идентификација со стариот меил и објасни ја ситуацијата, тоа ти е единствен начин
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Zosto ne mozam da smenam ime na strana, ne me pustaat od Facebook?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Изнајмувам пејџови за аплицирање за instant articles. Доколку имате веќе постоечки веб сајт, може да ви аплицираме.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Здраво
Дали може некој да ми каже како да го поправам fb? На news feed ми прикажва стории не по редослед како се постираат. Излегваат некој пред неколку минути па некој пред 2 саати некој пред еден ден?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Здраво
Дали може некој да ми каже како да го поправам fb? На news feed ми прикажва стории не по редослед како се постираат. Излегваат некој пред неколку минути па некој пред 2 саати некој пред еден ден?
https://www.ben-evans.com/benedictevans/2018/4/2/the-death-of-the-newsfeed
https://www.howtogeek.com/fyi/why-the-chronological-facebook-feed-is-never-coming-back/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
еве сега, не е можно да се отворат известувањата а не е можен ни логаут... дали е светски проблем или тука кај нас некоја локална ујдурма, а можно и цензура?
.. а вчера може да ми се јавува од Завод за статистика и да ми праи анкета :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom