Подемот на крајната десница во Европа

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Сватив де, цело време твриш дека се радикални христијани али се уште не даде ниту еден факт како тоа тие се радикални христијани. Едино што даде е ад хоминем и guilt by association.
Да ти дадам факт?
Исто ко да бараш од мене да ти докажувам дека Зајев денеска е премиер.
Не ги не следиш овие персони.
Хипстер.

Еве и јас се декларирам како христијанин и конзервативец (како и десетици милиони луѓе ширум светот), и сеа што? Спред тебе сум заостанат и ретардиран а? Кој фактор си бе па ти, о рандом типац на интернет, па вака лесно да пресудуваш?
Сите десетици милиони сте ретардирани, грешка во еволуциајта.
Да не бевте вие досега ќе колонизиравме планети.

Постои на форумов од пред некоја година мене ми вика кој фактор сум бил, хипстер.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Да ти дадам факт?
Исто ко да бараш од мене да ти докажувам дека Зајев денеска е премиер.
Не ги не следиш овие персони.
Хипстер.



Сите десетици милиони сте ретардирани, грешка во еволуциајта.
Да не бевте вие досега ќе колонизиравме планети.

Постои на форумов од пред некоја година мене ми вика кој фактор сум бил, хипстер.
кој ксенофобичен став ти е ова... Еве на пример имаше едно општество, кое беше декларирано атеистичко, со изразито таков став каков што имаш ти во моментов, кој ја сметаше религијата за сопка на развој на општеството и од таа причина убиваше и прогонуваше клерици.... Името му беше комунизам. И освен ако не го правеле тоа во тајност, јас незнам дека колонизирале некоја планета... Уствари не само тоа, остана запаметено како најзатворено и најконзервативно општество уопште познато до сега и најзлосторничко носејќи во смрт стотици милиони луѓе во нивните револуции и владеења. А уствари на крај се распадна во сопствените гомна, и не само што не остави никаков позитивен траг во цивилизацијата, туку и остави лузна, каква што ниту една религија не успеала да остави....
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.302
Поени од реакции
19.651
Да ти дадам факт?
Исто ко да бараш од мене да ти докажувам дека Зајев денеска е премиер.
Не ги не следиш овие персони.
Хипстер.
И повторно по кој знае кој пат не даваш одговор на моето прашање.

Сите десетици милиони сте ретардирани, грешка во еволуциајта.
Да не бевте вие досега ќе колонизиравме планети.

Постои на форумов од пред некоја година мене ми вика кој фактор сум бил, хипстер.
Лелеле вие паметните, генијалците.... Да не беа злобните христијани, атеистите до сега Андромеда ќе ја колонизираа! Каква заебанција си бил ти, јас па си мислам со нормален човек зборам а ти освен вреѓање и јадење гомна не си способен за ништо друго.

ПС : Твојот прогресивен атеистичи мозок не е способен ниту да докаже дека Заев е премиер, најлесна работа за докажување, луѓе ко тебе ќе колонизирале планети... Господ нека не чува од капацитети ко тебе.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Таа Лорен е од Канада, нема што да ја боли пичката дали некој друг дел од светот се "исламизира".[DOUBLEPOST=1527628853][/DOUBLEPOST]

Лорен е радикална и глупа христијанка, може само неколку цитати да извадам и решено е прашањето. Немам намера да се замарам со тие глупости.

Новинарот треба да е новинар а Лорен е далеку од новинар.
Лорен ти е Латас, Мирка Велиновска тип.

Јас колку што знам и беше забранет влез на неа и другарчињата "новинари".[DOUBLEPOST=1527629009][/DOUBLEPOST]

ВАТ?[DOUBLEPOST=1527629079][/DOUBLEPOST]

Овие се најретардиране 20и нешто годишни деца, треба да си исто ретардиран да ги следиш.
Дај не заебавај,позабегани од прогресивциве нема.Меѓу нивните лудачки барања врв е ,родителите кога ќе го прслекуваат своето бебе треба да бараат дозвола од бебушот!:confused::eek::tapp:!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И повторно по кој знае кој пат не даваш одговор на моето прашање.
Што да ти објансувам за еврејка од Данска (се превзива Симонсен) која цело време работи на ширење пропаганда од Rebel Media до сега ова што го прави, посебно со другарчиња од тие Давидијанците што се самозапалија во Вако, Тексас.[DOUBLEPOST=1527762250][/DOUBLEPOST]
Лелеле вие паметните, генијалците.... Да не беа злобните христијани, атеистите до сега Андромеда ќе ја колонизираа! Каква заебанција си бил ти, јас па си мислам со нормален човек зборам а ти освен вреѓање и јадење гомна не си способен за ништо друго.

ПС : Твојот прогресивен атеистичи мозок не е способен ниту да докаже дека Заев е премиер, најлесна работа за докажување, луѓе ко тебе ќе колонизирале планети... Господ нека не чува од капацитети ко тебе.
Твојот мозок верува у бајки од бронзено доба, пред +3000 години. Толку си назад.[DOUBLEPOST=1527762540][/DOUBLEPOST]
кој ксенофобичен став ти е ова... Еве на пример имаше едно општество, кое беше декларирано атеистичко, со изразито таков став каков што имаш ти во моментов, кој ја сметаше религијата за сопка на развој на општеството и од таа причина убиваше и прогонуваше клерици.... Името му беше комунизам. И освен ако не го правеле тоа во тајност, јас незнам дека колонизирале некоја планета... Уствари не само тоа, остана запаметено како најзатворено и најконзервативно општество уопште познато до сега и најзлосторничко носејќи во смрт стотици милиони луѓе во нивните револуции и владеења. А уствари на крај се распадна во сопствените гомна, и не само што не остави никаков позитивен траг во цивилизацијата, туку и остави лузна, каква што ниту една религија не успеала да остави....
Религијата има убиено најмногу луѓе на планетата, тоа е непобитен факт.[DOUBLEPOST=1527762619][/DOUBLEPOST]
Дај не заебавај,позабегани од прогресивциве нема.Меѓу нивните лудачки барања врв е ,родителите кога ќе го прслекуваат своето бебе треба да бараат дозвола од бебушот!:confused::eek::tapp:!
Исти кур се со овие конзервативците.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Религијата има убиено најмногу луѓе на планетата, тоа е непобитен факт.
Ајде вака, кои се тие луѓе убиени во името на религијата, а колку се убиени во името на комунистичката идеологија која е дефакто изразито и нагласено атеистичка, само во 20 век...

Самиот твој навредувачки став што го прикажуваш во постот кој го цитирав погоре, не е ништо поразличен од ставот на најконзервативните и најфундаменталните исламисти, кои го имаат за своите неистомисленици... Самиот твој став, кој BTW, го искажуваш многу лежерно, покажува и докажува дека радикалните атеисти, не се разликуваат по ништо од најзлосторничките радикалните верници.... И самото тоа докажува дека овие луѓе се имуни на злоупотреба исто колку и религиозните фанатици.

А според својот агресивен реторички настап, можат да се споредат со јеховини сведоци, дури и го користат ми се чини нивниот метод на убедување....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ајде вака, кои се тие луѓе убиени во името на религијата, а колку се убиени во името на комунистичката идеологија која е дефакто изразито и нагласено атеистичка, само во 20 век...
Само со колонизирањето на Америкиките во име на госпо се убиени околу 130милиони.
Да не почнам навистина да бројам, така по опширно (пак Америките, Европските војни, Азија и Африка), треба ова да се знае или назад во прво одд.[DOUBLEPOST=1527764145][/DOUBLEPOST]
Самиот твој навредувачки став што го прикажуваш во постот кој го цитирав погоре, не е ништо поразличен од ставот на најконзервативните и најфундаменталните исламисти, кои го имаат за своите неистомисленици... Самиот твој став, кој BTW, го искажуваш многу лежерно, покажува и докажува дека радикалните атеисти, не се разликуваат по ништо од најзлосторничките радикалните верници.... И самото тоа докажува дека овие луѓе се имуни на злоупотреба исто колку и религиозните фанатици.
Радикален атиеист па исти биле со исламисите :pos:
Прекини да гледаш Алекс Џоунс, брука.[DOUBLEPOST=1527764212][/DOUBLEPOST]
А според својот агресивен реторички настап, можат да се споредат со јеховини сведоци, дури и го користат ми се чини нивниот метод на убедување....
Овие на кои дркате и ги браните се нешто ко јеховини сведоци, бренч давидијан кои се самозапалија во Вако, Тексас.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Радикален атиеист па исти биле со исламисите :pos:
Прекини да гледаш Алекс Џоунс, брука.
Види прочитај си го постот, само ќе го преименачам малце...едитирам малце и види на што личи..
Сите десетици милиони неверници сте ретардирани, заведени од ѓаволот.
Да не бевте вие досега земјата ќе беше божји рај.
Што има разлика ? Јеховини сведоци.... Они се дури и попријатни кон тие што им зборат, пробуваат да ги придобијат....

Само со колонизирањето на Америкиките во име на госпо се убиени околу 130милиони.
Да не почнам навистина да бројам, така по опширно (пак Америките, Европските војни, Азија и Африка), треба ова да се знае или назад во прво одд.
Во врска со жртвите... само во 20 век во Кина жртви на комунизмот има 80 милиони, Советски сојуз 40 милиони и тоа збориме без револуциите, октомвриската револуција и војните што следеле однеле 10 милиони луѓе во советскиот сојуз... понатаму кај се црвените кмери, романија, бугарија, полска, Унгарија, куба, виетнам.... итн вкупно само во 20 век има околу 200 до 250 жртви на атеизтичката идеологија.

поинтензивен колеж во име на идеологија и религија човештвото не доживеало...
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Види прочитај си го постот, само ќе го преименачам малце...едитирам малце и види на што личи..

Што има разлика ? Јеховини сведоци.... Они се дури и попријатни кон тие што им зборат, пробуваат да ги придобијат....
Уште ве лажат дека Обама мирисал на сулфур и мењал форма од човек во влечуга.
Некои магии од среден век.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Уште ве лажат дека Обама мирисал на сулфур и мењал форма од човек во влечуга.
Некои магии од среден век.
ова е една од одликите на радикалните исламисти, отсуство на разумен дијалог...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.302
Поени од реакции
19.651
Ајде вака, кои се тие луѓе убиени во името на религијата, а колку се убиени во името на комунистичката идеологија која е дефакто изразито и нагласено атеистичка, само во 20 век...

Самиот твој навредувачки став што го прикажуваш во постот кој го цитирав погоре, не е ништо поразличен од ставот на најконзервативните и најфундаменталните исламисти, кои го имаат за своите неистомисленици... Самиот твој став, кој BTW, го искажуваш многу лежерно, покажува и докажува дека радикалните атеисти, не се разликуваат по ништо од најзлосторничките радикалните верници.... И самото тоа докажува дека овие луѓе се имуни на злоупотреба исто колку и религиозните фанатици.

А според својот агресивен реторички настап, можат да се споредат со јеховини сведоци, дури и го користат ми се чини нивниот метод на убедување....
Лани имав иста конверзација за истава тема со еден друг член и буквално истата тактика сега гревов што ја користи ја користеше и тој. Навистина нема потреба да се замараш, едноставно игнорирај го и ќе си отиде, дискусија со вакви ретарди е губење на време.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Тоа е само дел (не поминува над 30% од популацијата), повеќето се отидени јабана поради војните и робството. (геноцид и етничко чистење)
Има убава евиденција.

Ако сакате слободно извадете колку луѓе има убиено комунизмот/атеизмот (комунизмот е систем, атеизмот е контра теизмот) јас ќе извадам за секој континент посебно.
Ако веќе ги ставаме работите на кантар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom