НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.248
:tapp::pos:
Go pratam Andre poslednive 10tina dena na insta celo vreme, bratot ochigledno reshil shuter da stanuva. Site workout videa mu se so shutiranje trojki i poludistanca, Drummond ej, do minatata sezona imashe 40% slobodni, sega saka trojki da shutira
Драмонд скокна од 40% на 60% од слободни за едно летно.. Така да би го сфатил озбилно со видеава.. Е сеа ќе видиме како ќе испадни[DOUBLEPOST=1527016599][/DOUBLEPOST]
Cim e semoken Lbj i gi proaga sam Pacer Toronto i Boston, nemojte posle da kvicite koga ke bidete metlosani od Zmijata i kompanija. Curry 3 prsteni Lbj 3 na kraj na juni. POZZ
И 10 прстени да освои Кари пак НУЛА фајналс МВП ќе има дур е покрај Дурант ;)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073

Нека научи слободни прво му ебем семката, зел тројке ќе шутира.
Од сега ги замислуем со Блејк догодина како глумат шутери, бем им мајка циглашка.

Место да доминираат у рекет, сакаат ГСВ за сиромашни да изиграваат
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Интересно е колку сте лимитирани во мозоците. ЛеБрон и да влези во финале и да изгуби нема никој да збора. Човекот 40 дава секоја утакмица ако го однеси овај тим во финале ќе биди успех никој неочекува натаму повеќе. Освен кајгана експертите.

И преку кур со тие прстенитњ Бил Расел 11 ги има значи дека е најдобар?
Да ти кажам право во неговата ера нема подобар ;) Би го ставил и на 1 место ALL TIME најдобар центар, сеа јес да секогаш во причата ќе ми се мешаат и Џабар и Шек пошто се невероватно доминантни центри али Бил и 11 титули, извините дечки али не се 1 или 2, туку се невероватни 11.

Од др страна, го мразам пичкарот Леброн пошто цел живот плачел кај судии, али да му одземаш од величина пошто не ти се свиѓа не е океј. Има шанси да оди со Кливленд во финале годинава, пошто серијава со Бостон ќе се решава во 7 натпревари, а 7 натпревар не знам како ќе се одвива. Ќе биде крваво... (барем малку од малку интересно ќе е)

btw. Без Џејлен Браун екипата на Бостон водеше 2-0, со него во тимот изедначeно е на 2-2.
а да го седни малку на клупа и да го остај Тејтам да си крцка на двојка :))))) just saying...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Да ти кажам право во неговата ера нема подобар ;) Би го ставил и на 1 место ALL TIME најдобар центар, сеа јес да секогаш во причата ќе ми се мешаат и Џабар и Шек пошто се невероватно доминантни центри али Бил и 11 титули, извините дечки али не се 1 или 2, туку се невероватни 11.

Од др страна, го мразам пичкарот Леброн пошто цел живот плачел кај судии, али да му одземаш од величина пошто не ти се свиѓа не е океј. Има шанси да оди со Кливленд во финале годинава, пошто серијава со Бостон ќе се решава во 7 натпревари, а 7 натпревар не знам како ќе се одвива. Ќе биде крваво... (барем малку од малку интересно ќе е)

btw. Без Џејлен Браун екипата на Бостон водеше 2-0, со него во тимот изедначeно е на 2-2.
а да го седни малку на клупа и да го остај Тејтам да си крцка на двојка :))))) just saying...
Ne mu teknalo na Bred toa, da mu kazheme nekoj sovet a :))
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Нека научи слободни прво му ебем семката, зел тројке ќе шутира.
Од сега ги замислуем со Блејк догодина како глумат шутери, бем им мајка циглашка.

Место да доминираат у рекет, сакаат ГСВ за сиромашни да изиграваат
Еволуира кошарката бате, умреа веќе тие Хауард тип на центри, сега почнаа и црнциве да пуцаат од дистанца, Казнс, Драмонд ете, остана уште Диандре Џордан ама он никад нема да научи. :icon_lol: Нема фајде веќе да играш со тројца или со четворица играчи што може да погодат од периметар, погледни ги ГСВ, сите петорица може да ти акнат од било каде кош, или ајде четворица ако игра Мекги или оној Луни. Хјустон исто, 10 шутери има во екипа, само Капела и Нене не пуцаат, со тоа што Нене шутира од дистанца а Капела не.

Сеедно, мене Драмонд не ми е баш најинтелигентен лик, колку сака нека научи шут сепак има интелигенција како ретардиран мравојад.
 
G

garthok

Гостин
Драмонд скокна од 40% на 60% од слободни за едно летно.. Така да би го сфатил озбилно со видеава.. Е сеа ќе видиме како ќе испадни[DOUBLEPOST=1527016599][/DOUBLEPOST]
И 10 прстени да освои Кари пак НУЛА фајналс МВП ќе има дур е покрај Дурант ;)
Прстените се памтат и се поважни.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Без Џејлен Браун екипата на Бостон водеше 2-0, со него во тимот изедначeно е на 2-2.
а да го седни малку на клупа и да го остај Тејтам да си крцка на двојка :))))) just saying...
Како бе без Браун 2-0 имале? Да не си ги измешал лончињта нешто.
Играше и првите две текми Џејлен, не само што играше туку и најдобар стрелец им беше. Општо серијава од 4 меча, 3 е најдобар стрелец во Бостон (освен третата кога потфрли), нз шо виде толку лошо во човекот.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Почнувам да се мислам да не е обрачот потесен на Голден Стејт па неможе да влезе ниту една топка? :toe::lolzz:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Еј браво Кер да ти ја ебам мајката у сред пичка, 12-0 серија прави ГСВ, бара бркот тајм аут, логично нели, искачаат на терен, примаат еден ебан кош ГСВ и гомнаров бара тајм аут. Ај еби се ќе ти ебам тоа гомното глупо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom