Добитници на лотарија за САД

Член од
20 јули 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
eeeeeeeeeeeeeeee da cekas cela godina rezultati za na krajo da ti kazi deka od 3 do 10 oktomvri aplikaciite nebile prifateni...aj upm neka fati
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
Хипотетичко прашање.

Откако ке добиеш на лотаријава, дали има одреден рок во кој мора да отидеш во Америките?
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
44
Поени од реакции
22
Да, 6 месеци од денот на визата во пасошот.
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, да прашам.. Зошто кога влезам да проверам дали сум изберена или не сум ми вели дека имам погрешно внесени податоци? Внесувам се точно и ништо.. има некој ваков проблем? аплицирав 21 октомври..
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
Здраво, да прашам.. Зошто кога влезам да проверам дали сум изберена или не сум ми вели дека имам погрешно внесени податоци? Внесувам се точно и ништо.. има некој ваков проблем? аплицирав 21 октомври..
еве јас сега проверив си работи добро провери да не имаш грешка некоја пр. (О наместо 0)
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Несака.. баш внимавам на овие 0 и О и пак нејче.. Не ме сака УСА :D
 
Член од
29 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
4
Zdravo

Jas ovaa godina aplicirav prv pat i ete mi se posrekji, iako ne bev nesto optimist. Go iscitav od pocetok do kraj forumov samo neso ne mi e jasno dali dokolu se prati dsot pokasno ima nekoj problem??.. case numberot mi e 3000-3500 use ne stignav da procitam sto tocno znaci ke moze help??
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
Zdravo

Jas ovaa godina aplicirav prv pat i ete mi se posrekji, iako ne bev nesto optimist. Go iscitav od pocetok do kraj forumov samo neso ne mi e jasno dali dokolu se prati dsot pokasno ima nekoj problem??.. case numberot mi e 3000-3500 use ne stignav da procitam sto tocno znaci ke moze help??
честито на слатки маки си, оди на сајтов , на српски е и има многу информации и како што сум прател од други години доста брзо одговараат и помагаат, има членови кои веќе се заминати и може да добиеш инфо од прва рака, во секој случај со среќа и лесно и само храбро, не се плаши од неупех, ако не успееш од било која причина таму македонија можеш да се вратиш кога сакаш.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Здраво, да прашам.. Зошто кога влезам да проверам дали сум изберена или не сум ми вели дека имам погрешно внесени податоци? Внесувам се точно и ништо.. има некој ваков проблем? аплицирав 21 октомври..
i kaj mene isto , mi dava eror , se tocno vnesuvam :vrtioci:
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Сигурно веќе има напишано но по 1 час вртенње по темава не наидов на нешто такво. Во DS-260 кај што вика дали некогаш си бил одбиен за америчка виза или нешто така беше јас избрав Yes бидејќи еднаш бев одбиен за work and travel program. Е сеа, за у Explain што би требало да стои? :)
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Сигурно веќе има напишано но по 1 час вртенње по темава не наидов на нешто такво. Во DS-260 кај што вика дали некогаш си бил одбиен за америчка виза или нешто така беше јас избрав Yes бидејќи еднаш бев одбиен за work and travel program. Е сеа, за у Explain што би требало да стои? :)
Koja e pricinata\objasnis zosto te odbile!
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Koja e pricinata\objasnis zosto te odbile!
Да тоа се фино меѓутоа не знам зошто ме одбиле. Зеленото ливче е на секој исто и пишува дека уствари не си докажал дека имаш силни врски со родното место и дека ке се вратиш.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Да тоа се фино меѓутоа не знам зошто ме одбиле. Зеленото ливче е на секој исто и пишува дека уствари не си докажал дека имаш силни врски со родното место и дека ке се вратиш.
Mora da ti imat kazano zosto si odbien , na mene na pr dvapati me odbivat ednas za J1 i H2B viza deka ne gi ispolnuvam uslovite zosto ne mi e zavrsen faksot. Mi vika zemi zavrsi gi studiite zapisi se na postdiplomski i ke ti dademe viza...Ali i toa ne e merilo drugar mi isto ne mu bese zavrsen faksot mu dadoa viza pocnaa da pravat muabet kako si pominal na brod ova ona za faks nisto ne go prasaa..sekoj so srekata ne znam sto da kazam ..
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Да тоа се фино меѓутоа не знам зошто ме одбиле. Зеленото ливче е на секој исто и пишува дека уствари не си докажал дека имаш силни врски со родното место и дека ке се вратиш.
Pa toa e odgovorot napisi go toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom