WordPress

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ме интересира дали е можно ако темата colormag е изработена да подржува 3 слични постови под секој пост, да се измени да прикажува 2 пати по 3, значи 6 слични постови.
Пример имам категорија - подкатегорија - и под оваа - полно под-подкатегории.
Related posts во темата е наместено веројатно да наоѓа само според категоријата, а мене ми треба да пронаоѓа слични постови според третото ниво.
Се работи за мој сајт кој го работам од август во врска со филмови/серии.
Значи имам 2 категории
Филмови
........Жанр
...........Акција
...........Авантура итн..
Серии
........Жанр
...........Акција
...........Авантура
Секоја од нив, во почетокот така направив содржи по една под категорија Жанр, и во неа ги има сите жанрови, како трето ниво.
Ако постот кој се прикажува припаѓа во пример комедија, драма:
Под него сакам да ги прикажува постовите кои се само од тие жанрови, а не како што е подесено “фабрички“ во темата, било кои постови од главната категорија Филмови или во друг случај Серии.
Ги прашував таму на форумот за таа тема, вика во бесплатната верзија е така, што значи во Про ќе ги има тие работи што ги барам.
Дали е можно нешто да се подеси за да биде пофункционално и како?
Најдов едно 2-3 плугина, некои вршат работа, точно ги наоѓаат жанровите тоест резултатите од исти жанрови, ама не даваат thumbnails од постовите. Пробував и со regenerate thumbnails, не се појавуваа малите сликички.
Се извинувам ако погрешив место каде требаше да прашам, ако пречи линкот до сајтот, избришете го, кој сака да помогне нека ме контактира ќе му дадам линк.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
@icemaher:
Немам искуство со нешто како во твојот случај.
Најдобро е да побараш помош / мислење од креаторите на одредената тема или плагин. Тие најсоодветно ќе ти посочат кои се можностите на нивните креации (теми / плагини).
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ке барам плагин кој ќе фунцкионира како треба (иако најдов Yet Another Related Posts) ама воедно да ги прикажува thumbnails како треба.
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
7
Поени од реакции
0
zdr na site

imam edno prasanje pa ako mozi da mi pomozi nekoj ke mu bidam blagodaren.

kako mozam da napravam link so druga web strana so pritiskanje na naslovnata slika na nekoj post?
pozz
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
2
Здраво, ми треба мала помош околу блог во wordpress....некој??? :(:(:(
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Здраво дечки, мој познаник од Франција бара џуниор Wordpress developer (може и мид). Дечкото е во ECommerce индустријата веќе 8+ години и има одличен успех, следствено потребен му е џуниор што ќе му помогне. Замислата е да биде долгорочна соработка, се разбира доколку се покаже кандидатот. Почетната плата варира од 500 еур-1000 еур бруто, зависно како ќе се покаже кандидатот. За повеќе информации, обратете се кај мене во ДМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom