Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Ве молам за информација.... Дали некој знае во агенцијата за Бугарите во чужбина до кој датум се стигнати со обработка на примените документи за издавање на тој происходот ? Имам доставено документи таму пред 7 месеци, а посредникот ми вели дека ќе чекам уште 7... :D
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
GODINA ILI DVE DA TI VESTACAT DOKUMENTOT !? PA TOA E UZAS BE KAJ GO IMA TOA !
Имав подетално читано за тоа, можеби споделив некогаш. Немаат многу специјалисти за вештачење во МВР, а и тие што се не се занимаваат само со вештачење на стари документи за бугарско државјанство. Имајќи предвид дека има илјадници документи за вештачење, а и скандалите што беа лани и пред тоа со фалс или преправани документи, секој документ подлежи на проверка така да чекањето е долго.
Screenshot_2018-05-09-03-46-59.png [DOUBLEPOST=1525965576][/DOUBLEPOST]
A tie sto sme na dooolnitelna sto so niv
Ќе си чекате
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Имав подетално читано за тоа, можеби споделив некогаш. Немаат многу специјалисти за вештачење во МВР, а и тие што се не се занимаваат само со вештачење на стари документи за бугарско државјанство. Имајќи предвид дека има илјадници документи за вештачење, а и скандалите што беа лани и пред тоа со фалс или преправани документи, секој документ подлежи на проверка така да чекањето е долго.
Прегледај го приврзокот 190466[DOUBLEPOST=1525965576][/DOUBLEPOST]
Ќе си чекате
Neveruvam deka se tolku glupi da ne prepoznaat sto e originalen dokument i falsifikat , posto orginalite se dostaveni vo ministerstvoto , bas me cudi da se cekalo za toa do dve godini , eeee vo koe vreme sme bre se e sega vneseno vo komjuter , gi mrzi izgleda da stisnat nekoe dugme da ni vidat potekloto
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
За 10-20 дена ке те разгледаат. Стегај палци да не те стават на дополнителна пошо чекањето нема крај.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Член од
12 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
4
Mozhe nekoj da mi objasni kakva postapka e proverka ot viceprezidenta? Dali e taja proverka pred potpis?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom