Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ја молам администрацијата на кајгана да се банираат некои членови от тука на подолг периот за да се остави простор за нормално функционирање на форумов..благодарам
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
WOOW ...KOLKU SAKAV DA BESE TAKA EVE SUM TAKOV SLUCAJ SO TATKO POTEKLO , RAZLGLEDANO OD SOVETOT PO GRAZDANSTVO NA DOPOLNITELNA PROVERKA SO ZAPIRKA , OVA LIE FRUSTRACIJA NEGATIVNA ?
Веќе погоре имат објаснето за преку родител, многу зависи и тој како го земал оти и тоа потекло го разгледуваат. Дај разберете дека ако сите документи се доставени оригинал и се е како што треба они морат да ви одобрат државјанство, е сега што барат влакно во јајце тоа е точно, затоа убаво напоменав дека најмногу 2 години се чека од интервјуто АКО НЕ ТЕ СТАВАТ НА ДОПОЛНИТЕЛНА. Не ми го вртете муабетот само за да си ги оправдате фрустациите
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
ПРИЈАТЕЛ утре е понеделник,всушност веке стана понеделник,точно до денешниов ден јас правам от денот на интервјуто точно 12 ДОЛГИ,МАЧНИ,ИСЦРПУВАЌКИ,НЕИЗВЕСНИ ИДР...МЕСЕЦИ со овој статус,а ако ти го кажам бројот ке видиш дека тие предмене и задмене се веке одамна разгледани,или ме фати ГОЛЕМ малер или сум посебен случај или незнам веке што и да е....
Дригар ка чекам 28 месеци и 7 дена па не се жалам , далеку си ти од вадење пасош одмори малку , за почеток проберувај на три месеци така по малку ке се нервираш. :)
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Дригар ка чекам 28 месеци и 7 дена па не се жалам , далеку си ти од вадење пасош одмори малку , за почеток проберувај на три месеци така по малку ке се нервираш. :)
Tolku vreme cekas sig si.ostaven na.dopolnitelna i sig po.moe.mislenje nesi od roditeli ?
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Imali nekoj vo grupava da e preku ambasadata od skopje 2016 god i da e po poteklo od tatko i majka i dokade e so pasosot ?
јас преку татко , чекам потпис на указ ми се смени од финална пред некоја недела. 14***\2016 , знам дека и на 22***\2016 преку родител се на издавање указ струсот ни се смени во ист ден. На интервју 1 април 2016 во Скопје , а пријателов во јули беше на интервју.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
јас преку татко , чекам потпис на указ ми се смени од финална пред некоја недела. 14***\2016 , знам дека и на 22***\2016 преку родител се на издавање указ струсот ни се смени во ист ден. На интервју 1 април 2016 во Скопје , а пријателов во јули беше на интервју.
Znaci.ide.i.mojot broj broj jas sum septemvri 15***/2016 a dole vo poleto za preku konzulen pat vnosis le nesto ili samo gore vo poleto brojceto i pinot poz i fala na odgovorot !
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Tolku vreme cekas sig si.ostaven na.dopolnitelna i sig po.moe.mislenje nesi od roditeli ?
Од родител сум брат , не сум ни на дополнителна ни на ништо. И вие тука шо кажувате ме давале од братучеди од тетки од браќа може само да кажувате ништо повеќе. Не се знае како даваат како ке им текне нив така.
Зборувам џа тоа што знам.
Еден пријател зема преку втор братучед, еден преку чичко а еден па преку брат не зема.Се е игра на среќа ако имаш среќа ке земеш ако не ке дремеш и ке чекаш и ке пишував по форумов тоа е тоа...[DOUBLEPOST=1525764057][/DOUBLEPOST]
Znaci.ide.i.mojot broj broj jas sum septemvri 15***/2016 a dole vo poleto za preku konzulen pat vnosis le nesto ili samo gore vo poleto brojceto i pinot poz i fala na odgovorot !
не само бројот со пин
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Од родител сум брат , не сум ни на дополнителна ни на ништо. И вие тука шо кажувате ме давале од братучеди од тетки од браќа може само да кажувате ништо повеќе. Не се знае како даваат како ке им текне нив така.
Зборувам џа тоа што знам.
Еден пријател зема преку втор братучед, еден преку чичко а еден па преку брат не зема.Се е игра на среќа ако имаш среќа ке земеш ако не ке дремеш и ке чекаш и ке пишував по форумов тоа е тоа...[DOUBLEPOST=1525764057][/DOUBLEPOST]
не само бројот со пин
Znaci gore vo poleto vnesuvas 15**/2016 i dolu vo poleto pinot a dolu za.po konzulen pat nisto ?[DOUBLEPOST=1525764300][/DOUBLEPOST]
Од родител сум брат , не сум ни на дополнителна ни на ништо. И вие тука шо кажувате ме давале од братучеди од тетки од браќа може само да кажувате ништо повеќе. Не се знае како даваат како ке им текне нив така.
Зборувам џа тоа што знам.
Еден пријател зема преку втор братучед, еден преку чичко а еден па преку брат не зема.Се е игра на среќа ако имаш среќа ке земеш ако не ке дремеш и ке чекаш и ке пишував по форумов тоа е тоа...[DOUBLEPOST=1525764057][/DOUBLEPOST]
не само бројот со пин
Znaci gore vo poleto vnesuvas 15**/2016 i dolu vo poletopinot adolu za.po konzulen pat nisto ?
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
168
Поени од реакции
118
Абе друже, не гледаш дека лажат ко пци... не верувај на овие што велат дека добиле преку потврди, побргу баба ми ќе добие мензис, а мртва е.
Прочитај си го законот види кој пат ќе ти се отвори, секогаш има излез и начин
Nema potreba da vregjas i da kazuvas deka nekoj laze, ama ok, sekoj so svoeto nivo na kultura.

Zal mi e sto ke te razocaram, ama jas dobiv ukaz samo so potvrda od zdruzenie.

Neka i e so sreka na baba ti!
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Znaci gore vo poleto vnesuvas 15**/2016 i dolu vo poleto pinot a dolu za.po konzulen pat nisto ?[DOUBLEPOST=1525764300][/DOUBLEPOST]
Znaci gore vo poleto vnesuvas 15**/2016 i dolu vo poletopinot adolu za.po konzulen pat nisto ?
d
Znaci gore vo poleto vnesuvas 15**/2016 i dolu vo poleto pinot a dolu za.po konzulen pat nisto ?[DOUBLEPOST=1525764300][/DOUBLEPOST]
Znaci gore vo poleto vnesuvas 15**/2016 i dolu vo poletopinot adolu za.po konzulen pat nisto ?
da da
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
WOOW ...KOLKU SAKAV DA BESE TAKA EVE SUM TAKOV SLUCAJ SO TATKO POTEKLO , RAZLGLEDANO OD SOVETOT PO GRAZDANSTVO NA DOPOLNITELNA PROVERKA SO ZAPIRKA , OVA LIE FRUSTRACIJA NEGATIVNA ?
татко блгарин а синот на дополнителна?????е нема шанси брат тоа освен ако си одговарал кривично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom