Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Ако продолжи со тренерската кариера,за мене ќе биде прекрасно чувство да го видам на клупата на Франција.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Drugarot Ornstein kaza deka Tuchel vo PSG e done deal... sto znaci deka Wenger u PSG pagja vo voda, kako st mislea nekoi clenovi. Isto taka napomena deka Alegri e zaitneresiran za ARS
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Пишав и одамна, може потешко привлекуваме играчи, но за да привлечеме добар менаџер мислам ќе немаме проблеми. Кој и да дојде, ќе има одлични услови за подготовка на тренинзи. Единствен проблем се Кроенке и Газидис.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Фудбал гледам од мали нозе. Нормално на тие години ништо не разбираш од фудбал, најинтересен дел од играта ми беше кога напаѓачот ке даде гол или кога голман ке одбрани. Се помеѓу гол и одбрана ми беше досадно ама пошто цела фамилија гледа морав и ја.

Еден ден пуштам Лига на Шампиони и гледам Арсенал (неколку години пред инвинсиблс) против Спарта Прага или некој сличен клуб од трет свет, не ги памтам. Но името Арсенал и тоа како ми остана врежано во меморијата. Затоа што до тој момент не бев видел таков фудбал, за прв пат во животот јас гледав фудбал поради играта не поради головите. Не се ни сеќавам на головите од тој меч, но сеуште ја памтам енергијата, брзината и директноста во играта и оние проигрувања на прва покрај аут линијата. За прв пат во животот јас уживав во играта, уживав во гледање фудбал. Од тој ден почнав да ги следам натпреварите на Арсенал. Арсенал ми беше единствената екипа која можев да ја гледам а да не ми е досаден натпреварот. Сеуште не се чувствував како навивач на Арсенал, не ги знаев играчите, не го знаев тренерот ама кога и да налетав на нивен натпревар останував залепен до телевизорот. Со тек на време почнав да ги гледам се повеќе и повеќе, почна да ми пречи кога ке изгубат и постепено станав фан на Арсенал.

Фала му на Арсен. Да не налетав на неговиот Арсенал можеби никогаш немаше да ја откријам убавината на фудбалот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Знам дека Клод од АФТВ е ментално нестабилен, но толку глупости изнатропа деновиве што ми е станат крајно одвратен
 
R

red.devil

Гостин
Еден ден пуштам Лига на Шампиони и гледам Арсенал (неколку години пред инвинсиблс) против Спарта Прага...
Многу битен податок. :D
Исто као пластичниве ко ќе истакнат во заграда дека почнале да навиваат пред Абрамовиќ а не ради тоа. :icon_mrgr:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Знам дека Клод од АФТВ е ментално нестабилен, но толку глупости изнатропа деновиве што ми е станат крајно одвратен
Мене и ДТ ми стана одвратен.[DOUBLEPOST=1524324228][/DOUBLEPOST]Трупз е најреален од сите. Човекот убаво кажа дека го вреѓа и сакал да си оди Венгер само поради тоа што го сакал АРСЕНАЛ, а ќе го испрател убаво и со глава горе. Што и треба сите така да се чуствуваме. Сум го одрал од јадење гомна, сум го пцуел, сум го мразел само поради АРСЕНАЛ, и се израдував многу поради неговата одлука да си оди само поради тоа што клубот оди напред со оваа одлука. АМА ќе го испратам со најголемата љубов, енормната желба моја за он да си оди не спречи да пуштам солза. Натера да да го сакам Арсенал, а за тоа ќе му бидам секогаш благодарен.
 
Последно уредено:
T

Todd Solondz

Гостин
Многу битен податок. :D
Исто као пластичниве ко ќе истакнат во заграда дека почнале да навиваат пред Абрамовиќ а не ради тоа. :icon_mrgr:
Битен подадок е, сакав да доловам кој период имам почнато да ги гледам и каков фудбал играле тогаш. Не сакав да кажам дека не сум глорихантер. Арсенал секако беа екипиште кога почнав да ги пратам. Ништо чудно таа да беше сезоната кога ја освоија лигата на Олд Трафорд.:P
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Многу битен податок. :D
Исто као пластичниве ко ќе истакнат во заграда дека почнале да навиваат пред Абрамовиќ а не ради тоа. :icon_mrgr:
Нема врска дека повеќето почнале да навиват после инвинсиблс сезоната.(што не значи дека пак одредени фанови не започнале да навиваат токму ради таа сезона)За разлика од примерот што го даваш кој е факт и сосема различно од ова.:)

Пример конкретно јас сум навивач на Арсенал од 2002,а не сум знаел како се презивам.Немав појма колку се јаки и дали освојуват титули.Дрес од Франција,фамозната 12ка на Анри.Тоа ме приврза за клубот на почеток,а прав фан ме направи еден човек,кој за скоро ќе го напушти Арсенал.До ден денес сум за Арсенал и Франција(но не со ист интензитет како за Арсенал)ради Анри.Причината од заградата е токму Венгер.Научив да почитувам одредени вредности во фудбалот,да сакам машки и офанзивен фудбал,а не пичкарски дефанзивен,испреплетен со безброј пасови,на прва,на мал простор итн итн.Уметност од фудбал.Само од него.Никој друг.
 
R

red.devil

Гостин
Нема врска дека повеќето почнале да навиват после инвинсиблс сезоната.(што не значи дека пак одредени фанови не започнале да навиваат токму ради таа сезона)За разлика од примерот што го даваш кој е факт и сосема различно од ова.:)
Не сакав да кажам дека повеќето почнале после инвинсиблс зошто дури на инвинсиблс повеќе значење му се дава последниов период ради постот од лигашки титули или барем јас имам таков впечаток, не мора да е точно.

Иначе не е различно, коа имаш потреба да потенцираш нешто такво без никаква потреба во контекстот кој се пишува ќе те напраи сумљив, нели. Кој си ја има мувата на капата...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Не сакав да кажам дека повеќето почнале после инвинсиблс зошто дури на инвинсиблс повеќе значење му се дава последниов период ради постот од лигашки титули или барем јас имам таков впечаток, не мора да е точно.

Иначе не е различно, коа имаш потреба да потенцираш нешто такво без никаква потреба во контекстот кој се пишува ќе те напраи сумљив, нели. Кој си ја има мувата на капата...
Се дава на значење бидејќи се освои титула без пораз после 120 години и за прв пат во модерниот фудбал и тоа во најтешката и најквалитетната лига во светот.И тогаш се давеше на значење и сега,само што сега се зборува од друга гледна точка.
И да да,баш сакаше да кажеш дека повеќето почначе да навиваат ради инвисиблс,а сега пак ретерираш и тресеш глупости,сакајќи на некој чуден начин да и придадеш многу помала вредност на таа титула,а притоа господ не го може тоа.
За второто едноставно не си во право.Не е така како што велиш и тоа е факт.Тоа што земав да пишувам од кога навивам за Арсенал беше од причина што излезе во етер дека Венгер нема да е менаџер на Арсенал,со што уште еднаш сакав да го потенцирам влијанието кое го имаше Венгер врз мене да се изградам како вистински фан на клубот,покрај работите што ги има направено за Арсенал,Англискиот фудбал и и воопшто фудбалот насекаде низ светот. :)
 
Последно уредено:
R

red.devil

Гостин
Се дава на значење бидејќи се освои титула без пораз после 120 години и за прв пат во модерниот фудбал и тоа во најтешката и најквалитетната лига во светот.И тогаш се давеше на значење и сега,само што сега се зборува од друга гледна точка.
Која најтешка и најквалитетна лига во светот, во тоа време?!
Да, ако не си слушнал за калчо лигата. :D

Нејсе, како и да ја вртиш, инвинсиблс добиваше појќе кредит 7-8 години покасно.
Цела декада покасно направија книга, што хочеш појќе. Убаво ве замајуваа пост Хајбери. :D

Другото дефинитивно не е точно и не сакав да генерализирам ништо.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Која најтешка и најквалитетна лига во светот, во тоа време?!
Да, ако не си слушнал за калчо лигата. :D

Нејсе, како и да ја вртиш, инвинсиблс добиваше појќе кредит 7-8 години покасно.
Цела декада покасно направија книга, што хочеш појќе. Убаво ве замајуваа пост Хајбери. :D

Другото дефинитивно не е точно и не сакав да генерализирам ништо.
Интересно е како само вадиш делови а не цитираш цел пост. :)
Дефинитивно калчото беше тогаш највалитетна лига(цела претходна деценија и првите години во новиот милениум) ,за подоцна овие 2 сезони бидат едната избришена,другата поклонета и еден куп местенки,со што крајот не се знаеше баш за тој период.Впрочем ова не е ни битно,намерно потенцирав.
Избега повторно од темата,намерно,зошто знаеш од старт дека направи грешка.
А си ветив дека за одредени теми на кајгана никогаш нема да дискутирам,што ме изеба ѓаволот.(овде во буквална смисла) :D
 
R

red.devil

Гостин
Навика да скратам на простор. Иначе ти спомнав и за другото, не ми беше поентата да генерализирам. Али мисли што сакаш -не ми менува ништо.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Не сакав да кажам дека повеќето почнале после инвинсиблс зошто дури на инвинсиблс повеќе значење му се дава последниов период ради постот од лигашки титули или барем јас имам таков впечаток, не мора да е точно.

Иначе не е различно, коа имаш потреба да потенцираш нешто такво без никаква потреба во контекстот кој се пишува ќе те напраи сумљив, нели. Кој си ја има мувата на капата...
Другар тргни на страна што зборат фановите и пиар луѓето на Арсенал. Премиер Лигата таа сезона изработи посебен пехар, златен пехар кој му беше врачен на Арсенал. Не е битно што мислиме јас ти и колега ми Фејк. Премиер Лигата одлучи дека инвинсблс е посебно остварување кое го награди со златен пехар.

И не ми збори муви и капи кога навиваш за Јунајтед дека си бил Дејвид Бекам фенбој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom