Почина Avicii на 28 години

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
На некои од сликите е со изобличено лице и крие дека нема коса, така што најверојатно се работи за карцином.
И јас приметив дека на некои слики косата му е проретчена...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
И јас приметив дека на некои слики косата му е проретчена...
Друже, ретко на кое машко косата да не му е проретчена за десетина години. Овој на 18 години имаше залистоци, така да не рипајте со заклучоци.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Секогаш е штета кога ќе умре млад човек, ама дека музиката нешто загуби, да не се лажеме. Ебати времето во кое живееме кога диџејите се музички звезди.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
https://www.hollywoodreporter.com/news/avicii-dead-swedish-musician-was-28-1104501

Јас уште се тресам. Еден од најдобрите музичари и диџеји во последните 10 години.

тролаш?[DOUBLEPOST=1524338700][/DOUBLEPOST]
Морам да признаам дека музиката му е извонредно глупава и е miles away од она што беше клубска и електронска музика што јас ја познавам. Како и да е, греота за секој што ќе умре на тие години.
А ти анон престани да се тресеш и кога веќе си ја отворил темава можеше да пишеш од што умрел.
И јас не му ја разбирам музикта,не само на него,туку и воопшто денешнава електронска муика.Знаев само една негова трака,а читам по форуми нешто многу го величаат , и земав на јутуб преслушав некои негови нешта,си мислев да не сум пропуштил нешто.али ништо не сум нималку воодушевен.Сепак млад музичар.Лесна му земја.Бог да го прости!
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Едноставно темава е отворена од почитувачите на ликот и делото на Авичи. Никој не ве тера да провоцирате и давате коментари ако не ви се допаѓа неговата музика. Се разбираме дека секој си има посебен вкус.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Едноставно темава е отворена од почитувачите на ликот и делото на Авичи. Никој не ве тера да провоцирате и давате коментари ако не ви се допаѓа неговата музика. Се разбираме дека секој си има посебен вкус.
кај виде провокација?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

кај виде провокација?
Провокација е секој ретардиран коментар дека „неговата музика нема да фали“, „nothing of value was lost when it comes to music“, „музиката му е глупава“ и слично.
Avicii има допрено до милиони луѓе, додека некои се експерти за „вистинска“ музика и коментираат на обичен форум.

Слободно може да си искажете мислење дека музиката негова не ви се допаѓа, ама некои мора на курчачки начин да го кажат, како да е општо прифатено.
Нашите само прогласени експерти @Almeida и @Ставрогин
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Vodel ist zhivot ko mladicov.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Диџеите се ѕвезди не затоа што се диџеи, туку зато што покрај диџејството прават и музика е сега за некој тоа не е музика, меѓутоа ете допре милиони со неговата музика.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Видете за многумина тука ни турбо-фолкот не е музика, ама многу луѓе го слушаат, па што да се прави, ако им е на ним убаво, нас нека не не боли к...Taка и за овој жанр на музиката
 
Ф

Флеш

Гостин
Оверал шо читнав е играме бинго на причина за смртта на Авичи и завивања меѓу членови(расправии). Е да. Продужете.Почивај мали.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Провокација е секој ретардиран коментар дека „неговата музика нема да фали“, „nothing of value was lost when it comes to music“, „музиката му е глупава“ и слично.
Avicii има допрено до милиони луѓе, додека некои се експерти за „вистинска“ музика и коментираат на обичен форум.

Слободно може да си искажете мислење дека музиката негова не ви се допаѓа, ама некои мора на курчачки начин да го кажат, како да е општо прифатено.
Нашите само прогласени експерти @Almeida и @Ставрогин
Многу го сакам аргументот со милони луѓе. Супер е. Со тоа што некој допрел до милиони луѓе, мора да е добар. Инаку за потсетување, до милиони луѓе допреа Спајс Грлс и Гангам Мангам моронштините. Всушност, може да се постави некое ориетационо правило, до колку повеќе луѓе допира нешто, се зголемува веројатноста да е тешко срање. Не е секогаш така се разбира, и вистинска музика може да допре до голем број луѓе, но добро е како метод за првична селекција.

Овие суми на звуци кои допреле до милиони не се ниту музика, се работи за средство за изравнување на мозочните бразди. Колку повеќе си изложен на овие звуци толку повеќе мозокот ти личи на аспирин.

И да, повторно, ебати времето во кое диџеите се музички херои. Бесконечно рециклирање на репетитирачки звуци кое денес поминува како музика.

Гревови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom