Општи вело муабети, прашања, совети

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
едноставно ме интересира што мислење имате за Giant, како марка, бренд? Мислам дека се супер велосипеди ... Искуства ваши !!
Еден од најдобрите брендови.[DOUBLEPOST=1523960574][/DOUBLEPOST]
Здраво дечки, сакам да прашам да не знаете дали некој продава/набавува кај нас rockshox или fox предни амортизери. По интернетов се утепав од барање кај нас или соседствово ништо не најдов. Фала :D
Rockshox кај Лазе во Probike а Fox во Bikestop. Не очекувај на лагер нешто.[DOUBLEPOST=1523960669][/DOUBLEPOST]
Не да е беда жити се.
Прашав во повеќе сервиси и ништо.
Потенцирај некои сервисери каде да прашам.
Најдов од нет нарачав сли за у меѓувреме да не чекам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прашав на 2-3 места, нема. Потешко се наоѓа од што мислев. Земи си нова главина, не се скапи.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Случајно налетав на овие точачиња
http://skopjefixie.com/
Имате ли инфо повеќе и отприлика која е цената на Фикси велосипед со полна гума.
mislam deka e okolu 500 evra ( zavisi od komponentite so kje gi stavis)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
што гума би препорачале 26x2.1 со крампон до сега возев швалбе смарт сам и рапид роб джбеа топ се мислам дали иста комбинација или да сменам друга марка па ме интересира мислење на други.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 август 2017
Мислења
35
Поени од реакции
14
постои ли некоја страница каде фирми(застапници) бараат локации низ градовите за продажба на производи,освен реклама5,пазар3 и слични огласни страни.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
што гума би препорачале 26x2.1 со крампон до сега возев швалбе смарт сам и рапид роб джбеа топ се мислам дали иста комбинација или да сменам друга марка па ме интересира мислење на други.
Да не речам дека нема подобри од Shwalbe smart sam, би ти препорачал повторно Shwalbe, или може да пробаш со Maxxis доста добри се и тие !!
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
што гума би препорачале 26x2.1 со крампон до сега возев швалбе смарт сам и рапид роб джбеа топ се мислам дали иста комбинација или да сменам друга марка па ме интересира мислење на други.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Од Maxxis можеш да погледнеш Ardent, Aspen и Ranchero. Секоја од нив е за различна намена, можеш да ги комбинираш како што си правел со Швалбе (напред поагресивна, назад со понизок отпор).

Имаш и други модели на www.velosiped.mk.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Од Maxxis можеш да погледнеш Ardent, Aspen и Ranchero. Секоја од нив е за различна намена, можеш да ги комбинираш како што си правел со Швалбе (напред поагресивна, назад со понизок отпор).

Имаш и други модели на www.velosiped.mk.
Предната е ок не е ни 15% истрошена али задната има уште 25-30% ... планирав да ги мењам двете е сега ми испаднаа други математики па планирам да ја мењам само смарт сам т.е задната ..Добра гума е се дур не возиш на влажни услови ... ептен е тешко да возиш на горе и на влажна земја или асфалт...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Mozam li da najdam soliden velisiped dokaj 10.000 denari ? Ne baram da e kojznae sto, ne planiram da odam na turi so nego, tuku do kej da se povozam ednas nedelno.
I me interesira ovie Viper dobri li se za tie pari?
Fala odnapred
Edit: ako moze da mi kazete prodavnica za velosipedi vo Skopje kade sto ima najdobri ceni.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Mozam li da najdam soliden velisiped dokaj 10.000 denari ? Ne baram da e kojznae sto, ne planiram da odam na turi so nego, tuku do kej da se povozam ednas nedelno.
I me interesira ovie Viper dobri li se za tie pari?
Fala odnapred
Edit: ako moze da mi kazete prodavnica za velosipedi vo Skopje kade sto ima najdobri ceni.
Имаше во Бајк Маркет/Центар челична Алпина без амортизер за тие пари. Не би зел со амортизер бидејќи за тој ценовен ранг не ги бива воопшто.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Има ли некој искуство со возење по автопат, дали имал проблеми и како поминувал на патарина?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Има ли некој искуство со возење по автопат, дали имал проблеми и како поминувал на патарина?
Мислам дека е строго забрането возење по автопат...
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Има ли некој искуство со возење по автопат, дали имал проблеми и како поминувал на патарина?
Не си играј со возење по автопат, кај е нелегално, минимум 50евра казна е, како се вози лудо таму ќе те смачкаат како бубачка на шофершајбна. Некој што вози 140 на саат, и да те види нема да може да реагира на време.

Кај сакаш да возиш што се мислиш на автопат да идеш? Кај нас скоро секаде има паралелно стар пат покрај автопатите.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Има ли некој искуство со возење по автопат, дали имал проблеми и како поминувал на патарина?
Мислам дека треба дозвола од Велосипедска федерација на Македонија за возење по автопат, најдобро е некој да прашаш кој е член во федерацијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom