Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Уште се мислам за мојот следен телефон...

p20 lite или S7 Edge

Мислење ?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Да не има некој искуство со Нокиа 6? Стигна оваа недела и најновата верзија (2018 односно 6.1) во Македонија. Сакам да купам телефон, па дали е добра инвестиција најновата верзија?
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Zdravo ! Dali postoi moznost na mobilniot tel. da se izvrsi premestuvanje na slika ( simnata, pratena, fotografirana) bez da ostana kopija od slikata vo galerijata na telefonot.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Zdravo ! Dali postoi moznost na mobilniot tel. da se izvrsi premestuvanje na slika ( simnata, pratena, fotografirana) bez da ostana kopija od slikata vo galerijata na telefonot.
Normalno....odis so "My files" ili "file menager" ili slicna app vo gallery, otvoraš folderot kade e slikata, odiš desno gore kade se trite vertikalni točki, klikaš "Edit"... ja označuvaš slikata, povtorno vo "Edit" odbiras " move to ....i ja nosiš kade sakaš
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
zdr ne mi treba za igrici,da bide od 5.1 do 5.5 " da ima dobra zadna i predna kamera,da ne koche itn...
realno gledam izmegju iphone 7plus i galaxy s8 inace nemam do sega koristeno ios pa neznam kako ke bide,i gledam kaj iphonite nemat slot za sd kard.

btw iam s5 duos 2 god i sum prezadovolen za toa so mi treba i so trazam ( osven prednata kamera so ima malku mp ), i ako znae nekoj neka kaze nesto za ovie Huawei, primer P20 lite ili p10
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
nekoj app so bi mozel avtomatski da uklucuva isklucuva prenos na podatoci na odreden vremenski interval? naprimer na sekoj saat da ukluci data za 2-3 minuti i pak da iskluci. pomalku da se trosi mobilniot internet.
flymevo ima vgraden automated tasks, ama nekako ne mi skontue toa da go namestam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom