Game of Thrones

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Незнам шо скрипта очекувате, али јасно е дека 90 % од последната сезона ќе е акција лудница. Ќе умрат неколку главни лика Варис например колку да си останат достојни на ''шок'' факторот, и на крајот некој ќе седне на тронот. Јас навивам за мразулецот. :LOL:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ако мислите ова дека е многу споро и развлечено, не ни почнувајте со TWD. Напротив и јас добивам впечаток дека се брзаат да завршат и ќе го направат крајот плукни залепи.
TWD од сосема други причини не се почнува. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ликот глуп и актерката глупа (Санса), да бев машко како ќе и наредев се у постов ама и да го пишам тоа женско сум, не од што не ме личи туку и нема да има смисла :icon_lol:

Тарнер отишла на некој ивент и ја покажала тетоважата која што најверојатно е огромен спојлер за серијава, јас што се се заебав, се заебав, ако видите статија со наслов „Видете што истетовира Софи Тарнер (фото + видео)“ не кликајте.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
лол, не сум го чул ова
(коа има Светско сум изолиран)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Свадба е (била) голема?
Штета ја нема RocknRolaa да не` извести.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Снимањето заврши, Емилија и Мејзи се опростија од Got на Instagram.. Шта је ту је, а Софи изјави дека финалето ќе биди нешто какво што досега не се видело на филмското платно :)
Ојдов ја да кризирам до Април (y)

gameofthronesnotofficial~1530969419~1818225142520585442_213732926.jpg
gameofthronesnotofficial~1530969419~1818225143283736395_213732926.jpg
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Attention whores во принцип. Само проблемот е што 2(?) години нема епизоди па мора да пишуваат вакви глупи постови и да ги има во медиуми од страв да не изгубат гледаност. Алудирам на актерите и медиумите.

It's fucking GOT, ќе се гледа кога ќе излезе. Олабавете не!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
интересен едниот хаштаг на Мејси[DOUBLEPOST=1531086147][/DOUBLEPOST]
И ликот глуп и актерката глупа (Санса), да бев машко како ќе и наредев се у постов ама и да го пишам тоа женско сум, не од што не ме личи туку и нема да има смисла :icon_lol:

Тарнер отишла на некој ивент и ја покажала тетоважата која што најверојатно е огромен спојлер за серијава, јас што се се заебав, се заебав, ако видите статија со наслов „Видете што истетовира Софи Тарнер (фото + видео)“ не кликајте.
Не бе, може да не е споилер, може тоа да се само зборовите на Нед, ставени како мото, во смисол - заедно сме појаки и сл.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
На Емчето во очи и се гледа какви срања имаат снимано. :D
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
И ликот глуп и актерката глупа (Санса), да бев машко како ќе и наредев се у постов ама и да го пишам тоа женско сум, не од што не ме личи туку и нема да има смисла :icon_lol:

Тарнер отишла на некој ивент и ја покажала тетоважата која што најверојатно е огромен спојлер за серијава, јас што се се заебав, се заебав, ако видите статија со наслов „Видете што истетовира Софи Тарнер (фото + видео)“ не кликајте.
Не е спојлер, Софи има и други тетоважи поврзани со Гот, го има истетовирано датумот на денот кога ја избраа за ликот на Санса и го има волкот на грбот на Старкови а во врска со "The pack survives" изјави дека и омилен line што го има кажано Санса.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е спојлер, Софи има и други тетоважи поврзани со Гот, го има истетовирано датумот на денот кога ја избраа за ликот на Санса и го има волкот на грбот на Старкови а во врска со "The pack survives" изјави дека и омилен line што го има кажано Санса.
Да се надеваме дека е така ама не ми изгледа некако интелигентна да ова е случајот, со фразата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom