Како друштвото влијае на бракот?

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Зошто двајцата?
Девојката може е домаќинка жена, со дете, и си го бара она основното од мажот.
Грижа за бебето, грижа за неа, внимание, разбирање и секс нормално.
Домаќинка жена е мит, исто како и женскиот оргазам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@JustDe

Секој може да биде татко/мајка, не секој родител.

Совет поврзан со форумов, не зимај здраво за готово што пишува @bijons зошто бебенцето твое може да ти даде подобар совет со гукање.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
У право си. Да и пишуваме дека можда муж и е суперхерој како од стрип иде спашава луѓе по целиот све а дома несмее да каже зашто сака да биде сакан искрено.
За да не ги стаи нив во опасност. Ќе му ја таргетираат фамилијата. Како на Заев.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
@JustDe

Секој може да биде татко/мајка, не секој родител.

Совет поврзан со форумов, не зимај здраво за готово што пишува @bijons зошто бебенцето твое може да ти даде подобар совет со гукање.
Верувам дека @bijons само сакаше да и помогне, ништо повеќе..[DOUBLEPOST=1520607800][/DOUBLEPOST]
Домаќинка жена е мит, исто како и женскиот оргазам.
Има исклучоци, ама се слагам до некаде со твоето.
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Неколку претпоставки ... или мажот на девојкава е геј и си има дечко, или пак има некоја друга цура, можеби повеќе не му се допаѓа физички невестата и решил да се омрси со некоја друга, можеби па не е изживеан доволно а ете му се десило направил дете(станал татко) и влегол во брак, можеби па под притисок од своите родители влегол во брак и направил дете ете колку да им затне муцка и сега пак си тера по старо не го интересира ни жената ни детето !
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
29
Не знам како влагате во брак без факултет, без кариера, барем работа или хоби.
Не знам како се мажите трудни, не сакам ни да помислам како живеете во заедница, јас сум толку независна личност, не можам 5 минути да издржам во заедница на гости, не па на живеење.
Македонштината е тоа-роди дете и гледај го, мажот нека шета.
За среќа не сум во мк и ми е убаво, можам само да ви дадам совет-шутнете му го детето, да видите како ќе го гледа кога ќе ве нема, или условете го со абортус или давање во дом на детето.
Ако он шета шетајте и вие.
Јас лично би му го оставила детето и би си излегла да шетам, би скитала па нека види како е.
Искрено мразам деца, скраја да е да имам во близина, ама да ти седам дома и да ти пазам дете, ни на сон..
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не знам како влагате во брак без факултет, без кариера, барем работа или хоби.
Не знам како се мажите трудни, не сакам ни да помислам како живеете во заедница, јас сум толку независна личност, не можам 5 минути да издржам во заедница на гости, не па на живеење.
Македонштината е тоа-роди дете и гледај го, мажот нека шета.
За среќа не сум во мк и ми е убаво, можам само да ви дадам совет-шутнете му го детето, да видите како ќе го гледа кога ќе ве нема, или условете го со абортус или давање во дом на детето.
Ако он шета шетајте и вие.
Јас лично би му го оставила детето и би си излегла да шетам, би скитала па нека види како е.
Искрено мразам деца, скраја да е да имам во близина, ама да ти седам дома и да ти пазам дете, ни на сон..
Супер. Сеа останува уште да закажеш вадење матка.
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
29
Јас само кажувам вистина и давам совет.
Јас лично би фрлила дете само за мене да ми е убаво.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
35
Поени од реакции
61
Јас само кажувам вистина и давам совет.
Јас лично би фрлила дете само за мене да ми е убаво.
Ваљда дека немаш , затоа така збориш, ни под разно не би го жртвувала детето, само за мене да ми е добро. Инаку никаде не спомнав дали имам факултет или не. Друга работа, сум се согласила на живот во заедница, бидејки сум сакала со сопругот заедно да создадеме дом, не ми било битно да отидам кај некој на готово, па утре низ муабет да ти плесне како се шириш у негово. Јас имотно сум обезбедена, имам стан но ете сопругот не сака таму, така да имам трпение..
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Јас само кажувам вистина и давам совет.
Јас лично би фрлила дете само за мене да ми е убаво.
Тоа со фрлање деца некоја дисциплина да не е ? За другарче прашувам.
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
29
Ваљда дека немаш , затоа така збориш, ни под разно не би го жртвувала детето, само за мене да ми е добро. Инаку никаде не спомнав дали имам факултет или не. Друга работа, сум се согласила на живот во заедница, бидејки сум сакала со сопругот заедно да создадеме дом, не ми било битно да отидам кај некој на готово, па утре низ муабет да ти плесне како се шириш у негово. Јас имотно сум обезбедена, имам стан но ете сопругот не сака таму, така да имам трпение..
Моја познаничка, мажена во заедница бремена си го остави детето кај маж и, само да не ги гледа.Не и даваа да излегува пред 40 дена, ја отекоа кога второ и крштевка, а едвај врзуваа крај со крај.
На девојката еден ден и пукна филмот, на кратко се врати кај нејзините, потоа се премажи и сега последно колку што сите знаеме е во Австралија.Да останеше со бившиот, немаше од дома да излезе.Се омажи по вторпат но немаат деца, а ова од првиот брак не го ни кажува за свое.Знам само дека е толку подмладена и средена, на право нов човек.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Моја познаничка, мажена во заедница бремена си го остави детето кај маж и, само да не ги гледа.Не и даваа да излегува пред 40 дена, ја отекоа кога второ и крштевка, а едвај врзуваа крај со крај.
На девојката еден ден и пукна филмот, на кратко се врати кај нејзините, потоа се премажи и сега последно колку што сите знаеме е во Австралија.Да останеше со бившиот, немаше од дома да излезе.Се омажи по вторпат но немаат деца, а ова од првиот брак не го ни кажува за свое.Знам само дека е толку подмладена и средена, на право нов човек.
И ти така како неа, само немој ич да раѓаш, што ќе тие тоа ѓавол дома кога можеш мачки да чуваш.
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
29
Не знам што да ти кажам.Разгалена сум и себична, едноставно сум така научена дека само јас треба да се гледам....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom