Сакам да знам!

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
До ТЦ Мавровка кои автобуси одат од Карпош? 2, 19?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.691
Поени од реакции
12.083
До ТЦ Мавровка кои автобуси одат од Карпош? 2, 19?
и двата. 19ка застанува поблиску, кај влезот на факултети, 2ка застанува вториот дел од станиците. Од Карпош одат и 59 и 8мица само 8 оди низ Илинденска
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Имам другарчиња што правеле вака со онлајн нарачки баш тренерки и се комплет и се бавеле со ова порано, па да ти кажам само како оди. Ништо од ова на страниве не е оригинално, сите се некоја добра копија која на сајтови како Aliexpress и компанија би чинела пример 1200 денари, а тие ти ја продаваат за 4500, велејќи дека е оригинал. Тоа е фората кај сите овие фб онлајн нарачки, би ти советувла да си купиш од официјална фан страна на тимот на кој дрес/тренерки сакаш да земеш.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Имам другарчиња што правеле вака со онлајн нарачки баш тренерки и се комплет и се бавеле со ова порано, па да ти кажам само како оди. Ништо од ова на страниве не е оригинално, сите се некоја добра копија која на сајтови како Aliexpress и компанија би чинела пример 1200 денари, а тие ти ја продаваат за 4500, велејќи дека е оригинал. Тоа е фората кај сите овие фб онлајн нарачки, би ти советувла да си купиш од официјална фан страна на тимот на кој дрес/тренерки сакаш да земеш.
Не мора да значи дека ќе те излажат. Имаше еден сајт на фб (а верувам повеќе се такви) каде што беше наведено дека е "оригинал" ама со лош квалитет, као демек исто знакчиња исто све, ама каде каде поевтини од другите. И на пример дресот ако кошта 1100, он ти зима 1400-500 или повеќе као демек за услугата, он шо се бавта да ти нарача ако ти не се разбираш или не сакаш да чепкаш :D
Да се надополнам, ако на некој му е мерак да си купи оригинал дрес од некој тим, нека си потсобере асално пари и нека си го истера меракот. Подобро 60-70 евра за оригинал, него 20-30 евра за дрес што нема да ти е мерак, и плус ќе ти се изљупи за помалце од година :) Имав оригинал од Баерн од 2008, подарок беше, 2015та почнаа да се лупат буквите од перење, другото се си е океј :)

Воден од изреката : Сиромашниот и стиснатиот дупло плаќаат :)
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Zosto maskoto ako legne poveke zeni e ebaciste, a zenata ako legne so poveke mazi e kurva??
:kuracc:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Па жена не може да биди ебачиште,ама можи да биди ебачица,така?:kuracc:
Да се вклучи во дебатава и женско лице, да бидеме рамноправни.
Иначе метафората мислам не ти е баш баш погодена.
o_O:P
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Zosto maskoto ako legne poveke zeni e ebaciste, a zenata ako legne so poveke mazi e kurva??
:kuracc:
Едноставно е. Клуч што отвара многу брави е добар клуч. Брава што можат да ја отворат многу клучови е лоша брава. :D
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Дали некој има досега нарачувано нешто од musicstore.de? Како одат тие ујдурми? Испорачуваат ли до тука?
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Па сакам да прашам дали имате порачано од странава на фб Нарачка на дресови и тренерки еве ви линк. https://www.facebook.com/Нарачка-на-дресови-и-тренерки-217062505133146/

Доколку некој порачувал сакам да ми каже дали е стварно оргинал и каков е матријалот благодарам !!
како може да очекуваш да бидат оригинал? не ме заебавај
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Незнам каде да прашам, па ајде овде.
Ми понудија работа у пиљара у маркет, ме интересира дали калото, ја одобрува фирмата што ја носи или ја плаќаат вработените?
Некој со такво такво искуство?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Незнам каде да прашам, па ајде овде.
Ми понудија работа у пиљара у маркет, ме интересира дали калото, ја одобрува фирмата што ја носи или ја плаќаат вработените?
Некој со такво такво искуство?
ВТФ е кало?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
ВТФ е кало?
И јас првпат слушнав, згуглав, и ова
http://www.makedonski.info/show/кало/ср
И ако сфаќам добро што сака да праша Скајов, не ми се верува дека воопшто постои таква можност во пиљара, ти да плаќаш од намирниците што останале непродадени и се расипале, лол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom