Драга Кајгана (виртуелен дневник)

D

dobramuzika

Гостин
одлично кеј, одлично си поминав вчера, телефонот го извадив само додека чекав да почнат, го сликнав пивото заедно со картата и 3д наочарите и тоа е тоа, малку ми сметаа блицовите што фрштеа цело време ама океј е.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Дали знаеш дека на два пати на гробарот од лопата му имам избегано, двајцата мои први детски другари самоубиство имаат направено, едниот убиство и самоубиство, третиот лани од тераса во двор кај него. Стасав до степен да мислам дека цел женски род се курви кучки кои едвај чекаат прилика да ме искористатт. А ти мислиш дека некоја ситна провокација навреда некоја глупост ќе допри до мене. Го сакам мојот живот ги сакам сите околу мене, не се сите жени кучки и курви него јас на такви налепував на секое. Уживам во животов оти на крајот на сите не ни бега гробарот со лопатата.

 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Драга Кајгана,
се вратив и тоа многу посилна ! :cool: ;)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Драга Кеј
Еве како сум слободен една година, со типката што одев година и пол, на почетокот коа раскинав не ми доаѓаше на работа, како поминаа 6 месеци почна да се појавува на работа кај мене. Си викам, нема да продолжи да доаѓа, драга од нова па навака на секој втор ден доаѓа.
Еве и денес беше, незнам што и е филмот. Незнам дали приметува дека не ме интересира. Колегиве се чудат што доаѓа.
Едноставно продолжувам понатака со други девојки.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ko si rece Frose u eden post na temava. Stvarno ne e ubavo za nekoj da poskuvas da si ide od firmata kaj so rabois. Ali u mojov slucaj detistevo gi potrosi site krediti. Ako ne si ide on ke bidam primoran ja da si idam. Samo za da izbegnam incident, ne sum covek so saka nasilstvo, ama detevo go vadi najlisoto od mene

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Не знам дали е до мене, ама се некои негативни луѓе ми се лепат. Само кукаат, а ништо не превземаат за да си ги решат проблемите. Дно. Ама веќе не се трудам, нека прават што сакаат. Битно јас да си бидам среќен, никој не советувам повеќе.

Успат веќе никогаш нема да го користам тоа ,,Нема повеќе добри луѓе". Еве прво јас се пронаоѓам како добар, а потоа еве и надвор запознавам се повеќе добри луѓе. Што нудиш тоа и добиваш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Кајг :)

Многу години си немаме муабетено.
Многу не сум ти кажала.
Ама Кајг, морав да ја оставам Пума. Морав, зошто бремето и' беше тешко веќе. Морав да и' дадам шанса да најде нов пат.

Доаѓам јас Кајг. Од време на време.

И секогаш ме фаќа носталгија. А не треба.

Пума е добро. Скоро 10 години поминаа, Кајг, а толку паметам... како вчера да беше.

Никогаш повеќе нема да биде исто. Лошо или добро е тоа... не знам. Луѓето ги препознавам на други места. Пораснавме Кајги. Уште знаеме да дебатираме до бескрај :) ама.... возрасни сме веќе. Па се' почесто ме мрзи да дебатирам. Се поретко сметам дека тој од другата страна вреди доволно за да го трошам своето време.

А ако нешто научив, е дека единствено нешто кое е бесценето, е времето.
Поминува, што и да правиме. Нема назад.
Што и да одбереме.

До следното читање... не ме заборавај :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
SKOPJE, MACEDONIA

од 01:41 CET

-10°
БЛАГОПРИЈАТНО ВРЕМЕ :icon_lol:
изгледа како -15°

Ѕидовиве у соба ми се као у игло да живеам.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.758
Стварно не ми се јасни луѓево... На ова студенило, мрзнење и минусни температури, глеаш луѓе како купуваат салами/виршли/whatever, колку год и да коштаат и им ги фрлаат на кучиња скитници демек "срррррррррррррце беспомошно, види го" , а 30 метри понатаму стои/седи бездомник човек питач ПРЕМРЗНАТ... и нормално, беше целосно изигнориран истиот ...
Сеа да,конкретниот/конкретната барем помогнал/а на некое живо битие... ама стварно до таму стигнавме да се цени животот на кучињата повеќе отколку животот на луѓето, бездомниците и екстремно сиромашните веќе се едно ниво подолу од животните-скитници.

Се праи фама за кафичи што примале бездомни кучиња, а никој не сака да преземе некаква иницијатива околу луѓето бездомници кои само се користеа кога требаше да се прикаже лажна слика у јавноста за наводна хуманост, се дур да се дојде до власт, и кога има избори во најава нели...

Ко што рече некој погоре во стилот "висока плата не е доволен фактор за мое останување у МКД"... Ја ќе идам чекор подалеку : Платата и економијата воопшто не фигурираат како фактор за мое напуштање на вукојебинава, туку менталитетот и вредностите кои ги носи народецов македонски.
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Ги паметам твоите сивозелени очи кои полека згаснуваа некаде во далечината. Ти бесконечен спомену,непребол си вечен...
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Возиш навечер ти се приближвит некој со долги и ти наместо ко во цел свет да му блиндираш и ти долги му пушташ јер си македонец. Од инает.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom