Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
na dijagnostika mi pokazuva P2453 Diesel Particulate Filter Pressure Sensor A Circuit Range/Performance. Dali slucajno znaes sto e ova? Na internet mi pokazuva deka e najverojatno e eden senzor za dpf rasipan.
DPF-of mozes trajno i softvetski da go isklucis, ama koshta sigurno 100-200 evra. Kolata ke nema maka ama ke zagaduva poveke.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
na dijagnostika mi pokazuva P2453 Diesel Particulate Filter Pressure Sensor A Circuit Range/Performance. Dali slucajno znaes sto e ova? Na internet mi pokazuva deka e najverojatno e eden senzor za dpf rasipan.
Подобро еднаш да го поправиш или да смени дпф сензор одколку да те малтретира од технички преглед па и од сообраќајна полиција


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Krivi gumi, krivi bandazi, sponi,stabilizatori, ili vo najlos slucaj elektronskata letva.[DOUBLEPOST=1519506037][/DOUBLEPOST]

Ne se krivi gumite i bandasite posto na pravro nema nikakov problem ni na 200kmh nitu na kocenje, a prednicata e top ... mene mi ja frla zadnicata levo desno koga ke pominam na nekoja dupka ...se oseka labava nazad kolata :/
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Krivi gumi, krivi bandazi, sponi,stabilizatori, ili vo najlos slucaj elektronskata letva.[DOUBLEPOST=1519506037][/DOUBLEPOST]

Ne se krivi gumite i bandasite posto na pravro nema nikakov problem ni na 200kmh nitu na kocenje, a prednicata e top ... mene mi ja frla zadnicata levo desno koga ke pominam na nekoja dupka ...se oseka labava nazad kolata :/
Da ne e kardanot?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Се спмневам дека истрошен е амортизерот затоа се осеќа лабава инаку постојат и полу-електронски амортизер таквите се со ESP за пролзгување и за свиоци


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
ke vidam toa utre i na tehnicki ke ja nosam .... mozzno e
Не очекувај чудо. Тие се техничари а не механичари. Ништо чудно да ти рече ламбичето на таблицата не ти свети па поради тоа ти е нестабилна задницата.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Сакам да поставам едно глупо прашање:

Дали радарот полициски вечерно време може да ја мери брзината на колата ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Мислење за Opel Astra (2005-2006) vs. Fiat Grande Punto (2006)?
Кoјa aстрa и кoе пунтo.Вaкa нa првa aстрaтa е кaде кaде пo кoлa дури тврдaм и декa е клaсa пoгoре.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Таа Астра користи баш Фиатов мотор 1.3 CDTI.
Кoристи и Астрa 1.9 цдти фиaтoв мoтoр,aмa пaк е клaсa пoгoре,без oглед кoј мoтoр е вo прaшaње.Кaде кaде пoстегнaтa и пoгoлемa.Oткaкo јa ебaa рaбoтaтa oпел сo 2.2 дти ги зaменијa сo фиaтoвите мoтoри
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Кoристи и Астрa 1.9 цдти фиaтoв мoтoр,aмa пaк е клaсa пoгoре,без oглед кoј мoтoр е вo прaшaње.Кaде кaде пoстегнaтa и пoгoлемa.Oткaкo јa ебaa рaбoтaтa oпел сo 2.2 дти ги зaменијa сo фиaтoвите мoтoри
Не би рекол дека е БАШ БАШ каде каде поголема Астрата од Пунтото.



За 20cm Астрата е подолга од Пунтото. Не е којзнае колку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom