Amazon (официјална тема)

  • Креатор на темата Гоццццце
  • Време на започнување
Член од
18 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво,искуства со амазон,и дали стига нормално,отприлика колку време,фала
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Дечки ми треба мала помош. Добив гифт карта од Амазон од 25$.
Се убив од барање на Амазон да си купам нешо интересно и овие никој не праќаат кај нас. Дајте совет што да праам сега. Би купил нешто од електроника (било што) само да ја искористам картата.
Или пак ако имате некоја подобра идеја како да ја искористам да ја заменам, да ја продадам некако или да ја фрлам :) (електронска е не е физичка).
Фала.
Види amazon.uk би требало да испраќат у мкд
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Сакам телефон да купам од амазон (или предложете некоја подобра страна за телефони) дали може од тука да го платам со моја картичка а да ставам адреса во Америка кај роднина да стигне?И дали ќе ми земе нешто провизија , ДДВ итн на мојава картичка од Македонија или тој таму од Америка да треба да плати нешто ДДВ итн?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Сакам телефон да купам од амазон (или предложете некоја подобра страна за телефони) дали може од тука да го платам со моја картичка а да ставам адреса во Америка кај роднина да стигне?И дали ќе ми земе нешто провизија , ДДВ итн на мојава картичка од Македонија или тој таму од Америка да треба да плати нешто ДДВ итн?
брат види gearbest.com
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Сакам телефон да купам од амазон (или предложете некоја подобра страна за телефони) дали може од тука да го платам со моја картичка а да ставам адреса во Америка кај роднина да стигне?И дали ќе ми земе нешто провизија , ДДВ итн на мојава картичка од Македонија или тој таму од Америка да треба да плати нешто ДДВ итн?
Може, но зависи што телефон, подобро е роднината од Америка таму да го купи отколку ти да му се тресеш од тука.[DOUBLEPOST=1500509359][/DOUBLEPOST]
Здраво,искуства со амазон,и дали стига нормално,отприлика колку време,фала
Не стига се, т.е амазон како амазон не испраќа се до МКД има селери но некогаш поштарината знае да е и 5 пати повисока од производот.
 
Член од
27 јули 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
ke moze nekoj dame upati kako da napravam account i pravam pari na mturk
 
S

staycalm

Гостин
Искуство со порачки на книги од Амазон? Гледам дека има достава до Мкд, дали ќе биде сѐ океј ако порачам или има некои фрки?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Искуство со порачки на книги од Амазон? Гледам дека има достава до Мкд, дали ќе биде сѐ океј ако порачам или има некои фрки?
Слободно порачај си само да не бидат ептен скапи па да не се зезнеш како мене ме одданочија за книги од 250 евра. Царината е 0% имало само ДДВ за нив...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Искуство со порачки на книги од Амазон? Гледам дека има достава до Мкд, дали ќе биде сѐ океј ако порачам или има некои фрки?
Имам порачано неколку пати до сеа, никогаш не сум имал проблем.

Пак да си прашам, што друго се праќа до МКД освен книги и дали знаете препродавачи на амазон шо праќаат кај нас а немаат огромен шипинг?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
dali ima uste sto misalt deka pari se pravat od mturk, 2009 bese tesko da se napravat, a ne sega posle 10 godini
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Друштво,
Разгледувам спортски часовници и гледам по многу поефтини цени отколку во продажните центри на истите фирми(марки) на часовници.
Кажете ми дали слободно да порачам ? Се работи за нови часовници или веќе користени. Цената ме колеба се плашам дека е половен.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Друштво,
Разгледувам спортски часовници и гледам по многу поефтини цени отколку во продажните центри на истите фирми(марки) на часовници.
Кажете ми дали слободно да порачам ? Се работи за нови часовници или веќе користени. Цената ме колеба се плашам дека е половен.
Прати линк да видиме, а и сигурно пишува дали е нов или половен. Инаку може и да не испраќаат до МКД, Амазон има друга политика на испорака.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Прати линк да видиме, а и сигурно пишува дали е нов или половен. Инаку може и да не испраќаат до МКД, Амазон има друга политика на испорака.
Ќе биде нарачан надвор од Мк само ќе ми го донесат тука.
Еве линк :
https://www.amazon.com/Garmin-Forerunner-Waterproof-Monitor-Orange/dp/B0025VKUPM/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1526451907&sr=8-1-spons&keywords=garmin+forerunner+310xt&psc=1&smid=AS9UUXZ8KC49B
 

Kajgana Shop

На врв Bottom