Албанија - место за одмор

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Да има едни со комбиња одат до тирана 600 повратна карта е.
Мислев дали си бил во шенѓин или велипоје тоа ме интересира повеќе од автобусот, со кола ќе одам ако одам:)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Мислев дали си бил во шенѓин или велипоје тоа ме интересира повеќе од автобусот, со кола ќе одам ако одам:)
Шенѓин е една огромна плажа пандан на катизма да речам. Многу е убаво уредена водата е чиста и солидна за јадранско море немаш грешка не бери гајле.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Дечки, некое местенце во албанија за со деца? така нешто паркче занимација?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Дечки, некое местенце во албанија за со деца? така нешто паркче занимација?
Ksamil...ima mal luna park no navečer e slabo
Valona...ima sve(100 000 grad), no apartmanite se na 3 km od centarot na gradot.
Kavaja, Golem i Drač nemaat higiena...
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Imas i Shengjin blizu Skadar, osobeno vo resort Raffaello imas bazeni i igracki za deca. Mozda ima i povekje sega, ne sum bil poslednive 3 god. tamu.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Pozdrav drustvo. Himare, Dhermi, toj del juzno od Vlore prema Saranda, da spodeli nekoj info od prva raka?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Pozdrav drustvo. Himare, Dhermi, toj del juzno od Vlore prema Saranda, da spodeli nekoj info od prva raka?
Дерми е малку досадно навечер, нема ништо, но е прав одмор. Водата во дерми е најчиста и најбистра од било каде во овој дел од балканов

Химара е топ мало градче, воглавном се грци меѓу населението, но тука мал проблем е што се влива една река од планината, и водата е доста постудена. За добро капење има многу убави плажи надвор од градот
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Blagodaram za odgovorite gjoko i macko. So ogled na budzetot za godinava odam najverojatno himara, edno planirav drugo sosema ispadna no sekako ne sum bil natamu i bas sakam da go vidam toj del od jonsko. Pozdrav.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Химара е добро за со мали деца? Сакам после Торони 3-4 дена да отидам и таму.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Химара е добро за со мали деца? Сакам после Торони 3-4 дена да отидам и таму.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ксамил ти е мн подобра опција за со мали деца.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Se mislev i jas za Ksamil ama me popismanija edni prijateli koi bea i nikogas velat nema da stapnele tamu povekje, bilo batal mestoto, valkano pa guzva nevidena pa ne znam sto...
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Дали бил некој во Спиле (Spille) да каже нешто повеќе за местото,што е како е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom