Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ustata ti e polna samo so lajna I gadosti a nikako da mu pomognis I kazis na Viktorijan toa sto prasa, pa sto baras na forumov, samo da vregas I gluposti da pljampash. Si bila na psihijatar vo posledno vreme? Ako ne si bila veruvajmi vreme ti e, za tvoe dobro.[DOUBLEPOST=1517158448][/DOUBLEPOST]
Pa porano samo so izjava deka si Bugarin davaa, tie sto zedoa togas si svrsija rabota, e sega koga Bugarija e vo EU I nas ni treba nivni pasos tie ja zaostrija rabotata I tesko davaat
Koga ke izmislam merna edinica na gluposta ke ja krstam i posvetam na tebe. Ti go zasluzuvas toa
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
29
Ustata ti e polna samo so lajna I gadosti a nikako da mu pomognis I kazis na Viktorijan toa sto prasa, pa sto baras na forumov, samo da vregas I gluposti da pljampash. Si bila na psihijatar vo posledno vreme? Ako ne si bila veruvajmi vreme ti e, za tvoe dobro.[DOUBLEPOST=1517158448][/DOUBLEPOST]
Pa porano samo so izjava deka si Bugarin davaa, tie sto zedoa togas si svrsija rabota, e sega koga Bugarija e vo EU I nas ni treba nivni pasos tie ja zaostrija rabotata I tesko davaat
Баш на девојчето од Софија што ми ја брка цела работа ја прашав дали во моментот даваат со потврди и ми рече дека до сега немала но еден одбиен клиент. Она вика дека многу фактори влијаеле дали ке земеш пасош. Имало врска и дали ти се уредни документите и дали добро си го поминал интервјуто. Во секој случај останува да се чека да се види што ќе биде од цела работа.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
ZDR na majkami vo izvodot pisuva
СОЦИЈАЛИСТИЧКА ФЕДЕРАТИМНА РЕПУБЛИКА ЈУГОСЛАМИЈА
СОЦИЈАЛИСТИЧКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
ovoj izvod go priznavaat li vo bugarija
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Баш на девојчето од Софија што ми ја брка цела работа ја прашав дали во моментот даваат со потврди и ми рече дека до сега немала но еден одбиен клиент. Она вика дека многу фактори влијаеле дали ке земеш пасош. Имало врска и дали ти се уредни документите и дали добро си го поминал интервјуто. Во секој случај останува да се чека да се види што ќе биде од цела работа.
Trebase da ja prasas dali nekoj ima dobieno drzavjanstvo v raka samo so potvrda of zdruzenie
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
29
Trebase da ja prasas dali nekoj ima dobieno drzavjanstvo v raka samo so potvrda of zdruzenie
Па тоа ја прашав, зашто и јас сум само со потврда и вика дека сите што ги водела до сега земале. Многу е лошо во цела ситуација ако те одбијат а си изгубил 2-3 години во чекање
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Па тоа ја прашав, зашто и јас сум само со потврда и вика дека сите што ги водела до сега земале. Многу е лошо во цела ситуација ако те одбијат а си изгубил 2-3 години во чекање
Dete ne se napnuvaj uzivaj si. Sledi si go brojceto. Pred da pominat 12 meseci nema da dobies nikakov odgovor. Nekoj ceka na finalna 2 nekoj 5 nekoj 10 meseci.
Zaklucok najmalku za se vkupno se ceka 12 meseci. !!! Najmalku!!![DOUBLEPOST=1517159320][/DOUBLEPOST]Taka da ne ti menuva nisto koj kolku cekal. Sekoj slucaj e za sebe poseben
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Се карате и вреѓате за глупости а не се ни познавате хахаха
И никој нема фајде од тоа
Само просторов на форумов се загадува

П.С Ве молам уредно пишувајте, малце нека изгледа естетски добро за да биде привлечно за читање, оти очи ме заболеа од слаб и нејасен правопис + на латиница кога ќе опнат глава ме заболува хаха
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Се карате и вреѓате за глупости а не се ни познавате хахаха
И никој нема фајде од тоа
Само просторов на форумов се загадува

П.С Ве молам уредно пишувајте, малце нека изгледа естетски добро за да биде привлечно за читање, оти очи ме заболеа од слаб и нејасен правопис + на латиница кога ќе опнат глава ме заболува хаха
DA ZIVEE LATINICATA :kuracc:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Се карате и вреѓате за глупости а не се ни познавате хахаха
И никој нема фајде од тоа
Само просторов на форумов се загадува

П.С Ве молам уредно пишувајте, малце нека изгледа естетски добро за да биде привлечно за читање, оти очи ме заболеа од слаб и нејасен правопис + на латиница кога ќе опнат глава ме заболува хаха
Сметам драг господине дека јавното искажување зависи од степенот на едуцираност на поедини персони. Лично сметам дека на одредени личности треба да им се ограничи пристапот до вакви форуми.
Искрено демократија во исконска форма.. јеби га
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Сметам драг господине дека јавното искажување зависи од степенот на едуцираност на поедини персони. Лично сметам дека на одредени личности треба да им се ограничи пристапот до вакви форуми.
Искрено демократија во исконска форма.. јеби га
:lolzz:
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Имам приметено од порано дека кога ќе се објават некои аргументирани факти од бг или ќе почнат да пишат луѓе ставени на дополнителна и се отвора дискусија, после кратко време се јавуваат многу "заспани" профили и спамираат до бескрај за да постовите останат неколку страници назад зошто нели ретко кој чита 2,3,5 страни назад на темава и се со цел да се заборави тоа што е објавено. И како по правило за крај на дискусијата се јавува еден познат профил за да на лош македонски ги исплука сите као ненормални ли сте бе, се е мед и млеко...И после пак истото и истото....
Тоа многу кажува какви ли не луѓе посредуваат за пасоши, тешки лажговци и манипулатори, само парите да ви ги земат, а многу од тие што имаат мака ќе им поверуваат и на таа финта ги фаќаат, па биле небиле 500-800 евра, пробај си ја среќата, со документи од чичко, вујко, стрико, комшија, даваат бе, дури да дојдеш на разгледување ќе се среди работава...Мизерија.
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
300
ZDR na majkami vo izvodot pisuva
СОЦИЈАЛИСТИЧКА ФЕДЕРАТИМНА РЕПУБЛИКА ЈУГОСЛАМИЈА
СОЦИЈАЛИСТИЧКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
ovoj izvod go priznavaat li vo bugarija
После ќе се жалите дека ве одбиле за државјанство. Алоооо, извади НОВ извод-
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Јас бев на Интервју 26.04.2017 во Софија, вчера ми се смени статусот во Финална, дали некој има информација колку време треба да помине од финална до крајната фаза?
Okolu 2 meseci ke bidis na finalna, no so potvrda sega redet samo na dopolnitelna
... od 6 juni sum na finalna, ke si povekas, ne znae nikoj do koga :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom