Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2017
Мислења
48
Поени од реакции
25
Najnovo info od blizok covek na Petar Kolev ke se organizira protest pred ambasada ke bide prisuten i karakacanov[DOUBLEPOST=1516811552][/DOUBLEPOST]Ako 2017 se 666 togas 2018 ke bidat 66 000 odbieni
Hahahaha cirkuzi[DOUBLEPOST=1516821212][/DOUBLEPOST]
http://m.focus-news.net/?action=news&id=2480905
Според мене това е истината. Това е истинската причина да ве одбиваат.Не видјах никој да прочете и коментира ,а вс'штност е доста важно.
Никој не коментира,заштото ви боли курац,или кој каквото има,но истината е една, и тја е,че нито един-единствен човек от този форум не каза чистос'рдечно с р'ка на с'рцето :да,като взема паспорт ште допринеса по нјакак'в начин за тази д'ржава,тја ште има такава и такава полза от мен....не баце,пасошот у рака,курот подмишка и гитла.
Затова не се с'рдете като ви отказват гражданство,ништо лично.
a shto zboruvas bugarski abdal eden ncnc ahaha nemozam da veruvam
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
24
на мој другар после три месеци со статус Финална проверка вчера му се сменил статусот на овој новиот проверка од вицепрезидент, инаку е со документи од татко интервју ноември 2016
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
колку се чека на проверка од вицето ? од некој викаат три недели некој од 1 до 3 месеци дај нешто поточно
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
epa neli VOJVODATA PETAR KOLEV jasredi rabotava za BG drzavjanstvo граѓаните на Македонија кои одговараат на законските барања можат да бидат спокојни. Ја изразив својата благодарност за нивниот ангажман Петар Колев
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Dobro bi bilo koga na dve prasanja covek moze da dobie tocen odgovor:
1.)dali 100% gi odbivaat tie sto se so dokumenti od zdruzenija i
2.)kolku tocno se ceka na dopolnitelna
Koga bi gi znaele odgovorive na ovie dve prasanja,forumov nema da postoi poveke
1) Не ги oдбивaaт 100% сите штo се пoтврди oд здруженијa
2) Немa утврден рoк кoлку се чекa нa дoпoлнителнa, т.е. имa aмa не се пoчитувa тoј рoк вo пoвеќетo случaи
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
на мој другар после три месеци со статус Финална проверка вчера му се сменил статусот на овој новиот проверка од вицепрезидент, инаку е со документи од татко интервју ноември 2016
a dobro posle finalna neli bil prvo polozitelno stanoviste ili od finalna direktno proverka od vicepresident
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
a dobro posle finalna neli bil prvo polozitelno stanoviste ili od finalna direktno proverka od vicepresident
Dobro bre luge daj ne zamarajte so tie kandidati so RODITEL. Tie sekako ke zemat ako ne se osuduvani!!! Dajte vise ne pisuvajte za niv, dosadni ste. Bil na zadolzitenna, bil finalna bil ova bil ona dati gledate cuda ---- koga se znae deka TIE SO RODITEL ZIMAAT 100% I NE JA TUPETE VEKE SO NIV !!!!
Nie drugite macenici sme kriticni i za nas se drugi pravila
 
Член од
6 март 2017
Мислења
19
Поени од реакции
17
Dobro bre luge daj ne zamarajte so tie kandidati so RODITEL. Tie sekako ke zemat ako ne se osuduvani!!! Dajte vise ne pisuvajte za niv, dosadni ste. Bil na zadolzitenna, bil finalna bil ova bil ona dati gledate cuda ---- koga se znae deka TIE SO RODITEL ZIMAAT 100% I NE JA TUPETE VEKE SO NIV !!!!
Nie drugite macenici sme kriticni i za nas se drugi pravila
Izvini ama temava e BUGARSKO DRZAVJANSTVO ( PROCEDURA I POTREBNA DOKUMENTACIJA) , a ne e nameneta samo za kriticnite. Na site sekoja informacija ni e plus i ako procita ubo i kaj nego ne mu e sjajna rabotava cim go stavile na proverka , a ceka od 2016 i sigurno procedurata pocnata mu e od 2015 ne e seedno!

Kolku gluposti pisuvale vo temava , a ti za ova se bunis.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Нешто не ми е јасно, читам поврзување со предци родени пред 1920 година. Јас аплицирав со воена книшка од дедо ми, татко на татко ми, на која пишува националност Бугарин. Но, дедо ми бил роден во 1924, што значи тој војска служел 20тина години подоцна, значи мојот документ е од предок роден после 1920та, а конкретната книшка па од уште подоцна, не знам точно која година е. Што значи сега тоа со предок пред 1920та, нема да ми биде важечка книшката од дедо ми или како?
treba inteligencija malku.Ti si so star dokument a vo vrska so predci toa e za tie sto nemaat dokument pa izvadile kakov takov od strumica so potvrda od zdruzenie za dedoim deka bil roden vo bugarsko sto momentalno ne vazi.
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
Знае ли некој како да ја најдам книгата во која се наведени македонските војници во бугарската армија од почетокот на минатиот век.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
Izvini ama temava e BUGARSKO DRZAVJANSTVO ( PROCEDURA I POTREBNA DOKUMENTACIJA) , a ne e nameneta samo za kriticnite. Na site sekoja informacija ni e plus i ako procita ubo i kaj nego ne mu e sjajna rabotava cim go stavile na proverka , a ceka od 2016 i sigurno procedurata pocnata mu e od 2015 ne e seedno!

Kolku gluposti pisuvale vo temava , a ti za ova se bunis.
tocno taka[DOUBLEPOST=1516878139][/DOUBLEPOST]
Dobro bre luge daj ne zamarajte so tie kandidati so RODITEL. Tie sekako ke zemat ako ne se osuduvani!!! Dajte vise ne pisuvajte za niv, dosadni ste. Bil na zadolzitenna, bil finalna bil ova bil ona dati gledate cuda ---- koga se znae deka TIE SO RODITEL ZIMAAT 100% I NE JA TUPETE VEKE SO NIV !!!!
Nie drugite macenici sme kriticni i za nas se drugi pravila
jas sum so brat i nisto ne mi e sigurno a sekoja informacija mi e dobredojdena i ja sporeduvam maksimalno so mojot slucaj.plus toa nevestata mi e na dopolnitelna i nemam nikakov dokument za nea taka da i jas sum vo macenicite da znajs.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom