Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
ima li nekoj koj sto e staven na dopolnitelna a e prilozil dopolnitelni dokumenti i posle toa e dobil drzavjanstvo.Se sto citam deka dostavile i uste kisnat na dopolnitelna,jas sam si ja brkav rabotata preku sk,imam drugar stvarno drugar mi veli deka se bilo ispomesano i site sme bile na dopolnitelna kako da figurirame nekade .Se zaviselo od politickiot vrv i deka vekje brkal rabota samo na luge so dokumenti od roditel!!!!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Samo sto se slusnav so prijatel na petar kolev mi kaza deka se spremalo protest pred bugarska ambasada na blgarite vo makedonija
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Член од
25 декември 2017
Мислења
31
Поени од реакции
114
I mene denes mi se smena statusot od Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија vo Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија, isto i jas sum so dokument od brat i od dedo svedetelstvo. Neznam sto znaci na proverka no se nadevam ne e na loso i deka ke zemime drzavjanstvo za brzo vreme.
Koga bese na intervju?
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
74
Нова објава на Петар Колев на неговиот ФБ профил:добив уверување дека компликациите и забавувањето во постапката за бугарско државјанство за кандидати од Македонија се веќе решени и граѓаните на Македонија кои одговараат на законските барања можат да бидат спокојни. Ја изразив својата благодарност за нивниот ангажман за надминување на овој момент и изразив оптимизам и верување од тоа што процесот е регулиран. Со почит,
Петар Колев

Да се надеваме дека ке се мрдне на подобро работава.Инаку ова е објавено пред неколку минути во Собранието на Република Бугарија.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Затоа е изгледа овој застој нема никој да се пофали сега со промени

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom