Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Здраво,
Зошто Xiaomi телефони не подржуваат LTE Band 20 мрежа?
Која е причината дали знае некој?
Поздрав
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Здраво,
Зошто Xiaomi телефони не подржуваат LTE Band 20 мрежа?
Која е причината дали знае некој?
Поздрав
Заради тоа што чини дополнително пари за да се овозможи да работи на сите фреквенции и сакаат да заштедат на трошоци. Но не дека немаат сите бенд 20, тие телефони што имаат Global верзии ја имаат и таа фреквенција

едит. гледам кирев ти постирал линк веќе
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој знае каде може да се најде маска и заштитно стакло за Redmi Note 4X?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Ве молам за препорака, што power bank да земам за Редми 4 про, 15-20 000 mA, не е на одмет да има QC 3, квалитетна и да ја има во Македонија. Цена и од каде.
Фала
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Треба да си земам нов телефон, засега Самсунг А5 2017 и Хуавеи Mate 10 Lite ми се во игра. Па решив да ги разгледам Xiaomi. Видов дека се поефтини, а реално даваат слични, ако не и подобри перформанси од споменатите телефони. Тоа што ме интересира е колку е комплицирано или не (за некој што се смета горе-доле за незналица во вакви работи) да се подеси телефонот откако ќе се купи? Пошто ми спомнаа луѓе дека на тој принцип работи Xiaomi. Некој ако има совет-два, искуства во однос на користење и слично. Инаку, ги гледам моделите што ги имаат Hi store, Mi Max 2 -4/64 и Mi A1 -4/64. Тенкс :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom