Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ajde be nek se ugode, pa da se otvrimo vilendov :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
А, што ако се работи за нешто многу поголемо од она што го очекуваме?
Што ако е двојна размена?

Микитаријан и Санчез + Мурињо и Венгер!!!

Биќе весело.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
А, што ако се работи за нешто многу поголемо од она што го очекуваме?
Што ако е двојна размена?

Микитаријан и Санчез + Мурињо и Венгер!!!

Биќе весело.
Тоа што го направи Венгер за Арсенал, му обезбедува место во клубот за до пензија! Никаде не оди он.
Мурџо пак е ловец на пиар трофеи, и во никаков Арсенал нема да си симнува коефициент.
Така да теоријата ти е во сфера на научна фантастика.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ќе се влечка работава, Мики бил на тренинг сабајле, има слики од Керингтон освен можеби ако лажат скај спортс.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Абе ајде нека објавуват веке,оваа трампа стана како турска серија..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ајде бе неспособни!
Неспособни велиш? Ако Ед му го земе Санчез на Сити пред нос, тоа ќе биде еден од најголемите грабежи во последно време. Ти си поспособен, 100%
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.516
Поени од реакции
62.366
Искрено, докурчува ова што знаеме дека ке се случи, ама се одолжува. :mad:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Искрено, докурчува ова што знаеме дека ке се случи, ама се одолжува. :mad:
Само нека биде тансферот, многу важно дали Санчез ќе игра на следниот меч или оној после него.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Неспособни велиш? Ако Ед му го земе Санчез на Сити пред нос, тоа ќе биде еден од најголемите грабежи во последно време. Ти си поспособен, 100%
Kids these days. Микитарјан не е договорен со Арсенал ама да се пише нешто.

Ако мислевте дека swap се случува многу просто и брзо тогаш ваш проблем, мене затоа ме чудеа ликови од новинари што ломотеа ќе било за 48 саата. Преголема документација има за средување.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Kids these days. Микитарјан не е договорен со Арсенал ама да се пише нешто.

Ако мислевте дека swap се случува многу просто и брзо тогаш ваш проблем, мене затоа ме чудеа ликови од новинари што ломотеа ќе било за 48 саата. Преголема документација има за средување.
Јас искрено ќе бев презадоволен да потпишеше Санчез сега а да ја завршеше сезоната во Арсенал, а не па вака да игра полусезона за Јуанјтед во ЛШ. Само нека биде трансферот, на лето уште еден одбранбен класа играч и еден од средината, и Манчестер веќе ќе има врвна екипа да се носи со било кој во Европа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас искрено ќе бев презадоволен да потпишеше Санчез сега а да ја завршеше сезоната во Арсенал, а не па вака да игра полусезона за Јуанјтед во ЛШ. Само нека биде трансферот, на лето уште еден одбранбен класа играч и еден од средината, и Манчестер веќе ќе има врвна екипа да се носи со било кој во Европа.
Да, двајца квалитетни играчи (средина и одбрана) и да видат со младиве што како (Туанзебе, МекТоминај и ТФМ), ако ги праќаат на позајмица нека соберат и некој просек за на клупа зошто Дармијан и Блинд мислам дека ќе летаат а Фелаини не знам што ќе направи со договорот.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Јас искрено ќе бев презадоволен да потпишеше Санчез сега а да ја завршеше сезоната во Арсенал, а не па вака да игра полусезона за Јуанјтед во ЛШ. Само нека биде трансферот, на лето уште еден одбранбен класа играч и еден од средината, и Манчестер веќе ќе има врвна екипа да се носи со било кој во Европа.
Зошто да не? Санчез е светска класа играч кој може да реши натпревар со еден потег. Со него ми се чини дека би можеле да одиме чекор понатаму, па зошто не и до финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom